www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Paralēlās pasaules mums līdzās... 09.09.2005

Fragmenti no http://www.dziedinatajs.lv/ raksta "Paralēlās pasaules mums līdzās..."

Taču – ko tad nozīmē «izdzīšana no paradīzes»? Tā ir izraidīšana no smalkās paralēlās pasaules tālab, lai cilvēki vairotos jau šajā, mums pazīstamajā dimensijā. Paradīzes atrašanās vietu meklē kaut kur Tuvajos Austrumos, dažreiz min arī Ceilonu. Patiesībā Paradīze ir smalkā pasaule, uz kuru nu cilvēcei ceļš slēgts – nevis principā, bet gan atbilstoši mūsu pašreizējam fiziskajam statusam


Pēc savas būtības tas ir ceļš caur nāvi šajā pasaulē tālab, lai rastu jaunu dzīvi citās dimensijās. Katrs to nespēj, un ne katram tas nepieciešams. Zeme uz mūžīgiem laikiem paliks par «bēdu leju» – tāda ir tās kā planētas karma ar tiem fiziskajiem parametriem, kuri mums pazīstami mūsu mehāniskajā pasaulē: trīs dimensijas, gravitācija, nespēja pārsniegt gaismas ātrumu, dzīves bioloģiskas beigas. Tas nav pesimistisks skatījums uz cilvēka dzīvi un pasauli, jo ir arī parādīts cits ceļš – uz augstākām dimensijām. Cita lieta, ka ne katrs spēj šo ceļu rast. Daudziem atliek tikai nest mehāniskās pasaules nastu. No šīm važām ikdienā nav iespējams atbrīvoties: tas iespējams vienīgi tad, ja cilvēks nokļūst citā dimensijā.


Privātā dzīvē iejaukšanās notiek reti

Kad kukaiņu zinātājs pēta skudru pūzni, skudras ir pilnīgi viņa varā. Viņš tām skudrām ir kā dieviņš. Tajā pat laikā pētnieks var arī nezināt, ko dara kāda viena skudra pūžņa dziļumā. Pētnieks iespaido skudru pūžņa eksistenci, kopā ņemot. Katrā gadījumā var iespaidot, ja to prasīs attiecīgi apstākļi. Ja katra atsevišķa cilvēka liktenis būtu augstāko spēku redzeslokā, tad uz Zemes vairs nebūtu netaisnības. Taču tā pastāv. Skaidrs, ka novērojot «cilvēku skudrupūžņa» ņirbu, mūsu neredzamie, taču varenie kaimiņi iejaucas mūsu dzīvē tikai atsevišķos kritiskos attīstības brīžos. Viņi novēro mūs kopumā, kā populāciju.


Tāpēc cilvēki radījuši karmas koncepciju kā personisko katra cilvēka atbildību augstāko spēku priekšā par savu dzīvi un saviem darbiem – taču bez spēku iejaukšanās. Tā ir kompensācija par dievišķo nepiedalīšanos ļaužu rīcībā. Rietumos civilizācija vairāk sliecas atzīt mūsu atkarību no Dieva, toties Austrumos uzsvars tiek likts uz pašiem savu nolemtību – karmu. Patlaban notiek šo priekšstatu sajaukšanās, galvenokārt austrumnieku karmas idejai ieplūstot Eiropā un Amerikā. Līdz ar to notiek zināmas Zemes civilizācijas neatkarības apzināšanās attiecībā pret augstāko saprātu.

Tā nu pastāv paralēlās pasaules, cauraužot cita citu stingrā hierarhijas kārtībā. To labi pārzināja Kabalas radītāji. Kabalā ir stingri izstrādāta sfērotu – dažādu citu pasauļu mērījumu un līmeņu – sistēma.

Attiecīgo līmeņu vidū mūsējais ir viens no daudzajiem – un zemākajiem. Taču citas pasaules nav jāsaprot kā astronomiskas zvaigžņu sistēmu vides, bet gan kā neredzamās pasaules, kas ierindotas stingrā hierarhijā – līdz pat visaugstākajām, kuras var dēvēt par dievišķām. Pēc Kabalas mācības «viss radītais sastāv no piecām pasaulēm (1. Ādams Kadmons; 2. Aciluts; 3. Brija; 4. Ecira; 5. Asija), taču katrā ir bezgalīgs sastāvdaļu daudzums».

Annijs Bezants Rietumeiropas teozofiskajā literatūra izšķir septiņas sfēras jeb esības plānus: fiziskā un astrālā sfēra, šķīstītava (Kamaloka), mentālā sfēra, debesis (Devakana), kā arī garīgā Budhi un Nirvanas sfēra. Būtība rodama cilvēka spējā pacelties uz katru no šīm pakāpēm, kas nozīmē iekļūt citās dimensijās. Rakstos tās sauc par garīgajām, taču pēc būtības tās ir paralēlās pasaules, kuras atbilstoši rakstiem apdzīvo attiecīgas būtnes. Tā nu vissenākās zintis izrādās par visjaunākajām, saskaņotām ar vispēdējiem cilvēka praktiskās un zinātniskās darbības iegūtiem datiem.

Tas viss – kopā ņemot – sasaistās brīnumainā vispasaules sistēmā...


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv