www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Marģers, Anastasija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Zemūdens brīnums pie Japānas krasta14.10.2005

Tuvu Japānas krastiem, dienvidrietumos no Rjukju salām, Klusā okeāna dibenā atrodas noslēpumaina celtne. Pēc pētnieku domām tā ir 10 tūkstošus gadu sena un par 5000 gadiem pārspēj Gizas piramīdas. Šī lieliskā būve, pār kuras vaļņiem tagad peld vienīgi zivis un ūdenslīdēji, liecina par zudušas tautas bijušo greznību, par ietekmīgiem priesteriem, gudriem astronomiem un spēcīgiem valdniekiem no sen aizmirstas ēras. Pirms uguns un ūdens kataklizmas nāca pār šo būvi, tā varētu būt bijusi svētais cilvēces šūpulis – Mu templis.

Šī Okinavā atrastā akmens plāksnīte senu simbolu valodā apraksta miermīlīgu valdnieku un viņa pili uz zemes, kas pēc katastrofāla notikuma nogrimusi jūras viļņos.
Pirmais seno Mu civilizāciju «atklāja» pulkvedis Džeimss Čērčvards 19. gs. beigās. Izpētot tūkstošiem māla plākšņu, ko viņš atrada indiešu klosteros, pulkvedis nāca pie secinājuma, ka kādreiz Klusā okeāna vidū ir bijis kontinents, kurā pirms apmēram 70 000 gadu mitinājusies kāda attīstīta 65 miljonus cilvēku liela civilizācija, kas gājusi bojā stihiskā zemestrīcē. Viņš uzskatīja, ka Mu bijusi «mātes» civilizācija, un izceļotāji no turienes ietekmējuši kā Dienvidameriku un Ziemeļameriku, tā Āziju un Āfriku, jo īpaši Ēģipti. Pēdas, kas liecinātu par Mu kontinentu, var atrast visā Klusā okeāna reģionā – Lieldienu salā, Nanmadolā pie Mikronēzijas un Tongas. Tāpat Čērčvards domāja, ka Mu ir bijis īstais Ēdenes dārzs un ka tajā atradies dzīvības koks – augs, kuru joprojām ievāc un lieto Jonaguni salā, kur atrodamas sena tempļa paliekas.

Stalaktīti var veidoties tikai uz zemes! Daudzās zemūdens alas ap Okinavu ar stalaktītiem norāda, ka lielas šī reģiona platības kādreiz atradušās virs ūdens.
Arī vecumveci ķīniešu raksti no karojošo valstu perioda apraksta salu, sauktu par Pengjia, austrumos no Ķīnas – lielu zemi, kuru apdzīvojot burvju radības, kas protot lidot un kam esot mūžīgās dzīvības eliksīrs. Ir zināms, ka pirmais Ķīnas imperators Kvins, sūtījis sūtņus šīs savādās zemes meklējumos, taču viņi no misijas neesot atgriezušies.

Tiesa, visi šie minējumi ir tikai teorijas un var būt nepatiesi. Taču kā lai izskaidro Mu tempļa esamību?

Pētnieki domā, ka attēlā redzamajos dziļajos caurumos savulaik iebīdīti koka baļķi, kurus izmantoja par celtņiem, lai pārvietotu gigantiskos akmens bluķus.
Šī zemūdens būve tika atklāta tikai 1996. gadā. Milzīgā, koraļļiem apaugusī piramīdas tipa celtne atrodas ap 30 metrus zem ūdens. Tā ir 110 metrus gara, 50 m plata, 20 m augsta un sastāv no ceremoniju centra ar platām ejām un balstiem sānos. Liekas, ap to gājis ceļš – par to liecina bedres ar zīmēm no stabiem, kas varētu būt balstījuši sen bojā gājušas vienkāršākas koka un greznākas, pilīm līdzīgas būves, kas atrodas netālu. Kamēr Čērčvards par Mu civilizācijas bojāejas cēloni uzskatīja zemestrīci, tikām japāņi domā, ka daudz ticamāks iemesls ir ūdens līmeņa celšanās, kas sākās pirms 12 000 gadu sakarā ar ledāju kušanu pēdējā ledus laikmeta beigās. Vēl iespējamāks ir skaidrojums par jūras līmeņa paaugstināšanos vienlaikus ar tektoniskām aktivitātēm, kas šajā pasaules daļā joprojām turpinās.

Ieeja zemūdens monumentā. Tās arhitekturālā kompozīcija ir simetriska abās pusēs.
Pirmais zinātnieks, kas izpētīja noslēpumaino būvi, bija Masaki Kimura – Rjukju universitātes jūras ģeoloģijas profesors no Okinavas. Viņaprāt tik lielu un sarežģītu celtni varējuši uzbūvēt tikai tādas civilizācijas pārstāvji, kuru rīcībā bijušas augsti attīstītas tehnoloģiskās iekārtas, jo nekas neliecina, ka šo būvi būtu veidojusi daba – tad ap šo vietu būtu dažādas sanesas, taču ap to nav nekādu akmeņu. Bostonas Universitātes ģeoloģijas profesors Roberts Šoks, kas ieniris un apskatījis šo vietu pats savām acīm, norāda, ka tā izskatās pēc lielu pakāpienu rindas, katrs no tiem ir apmēram metru augsts. Tā atgādina klintī izcirstu ļoti interesantu kāpņveida piramīdu – zikurātu. Var jau pieņemt, ka struktūra radusies, dabiskas ūdens erozijas ietekmē šķeļoties ieplīsušiem akmeņiem, taču amerikāņu profesors nekad neesot sastapies ar gadījumiem, kas šādi varētu rasties veidojumi ar tik taisniem leņķiem.

To, ka celtne ir cilvēka rokām darināta, liecina arī divi mazāki akmenī darināti uzkalniņi, kas tika atklāti vēlāk. Šie mini zikurāti – tāpat kā galvenā ēka – veidoti no kāpņveida akmens plāksnēm un ir ap 10 m plati un 2 m augsti.

Apkārt milzīgās būves pamatiem stiepjas sens ceļš, kas veidots līdzīgi cilpveida ceļam ap Šuri pili Japānā.
Pēc profesora Kimuras domām vēl nav iespējams precīzi noteikt, kas un kādam mērķim uzcēlis šo pieminekli. Iespējams, tā bijusi kulta celtne – svētnīca, lai pielūgtu senu dievību, varbūt līdzīgu dievam Nirai Kanai, par kuru Okinavas vietējie iedzīvotāji domā, ka viņš dod cilvēkiem laimi no aizjūras. Taču tā var būt arī liecība par kādu jaunu, vēl neatklātu kultūru, jo mums nav ziņu par cilvēkiem, kas varētu būt bijuši tik saprātīgi, lai pirms 10 000 gadiem radītu šādu mītni. Tokijas universitātes ģeoloģijas profesors Teruaki Išī uzskata, ka celtne ir vēl vecāka – tā esot datējama vairāk nekā 8000 g. p.m.ē., kad zeme, uz kuras tā atradās, pēdēja ledus laikmeta beigās nokļuva zem ūdens. Profesors Išī uzskata, ka šī struktūra vismaz daļēji ir cilvēku roku darbs, bet bez pietiekama pētniecības darbu apjoma veikšanas vēl pāragri noteikt, kāda ir varbūtējā dabas un cilvēku veikuma attiecība. Ūdenslīdējs ieskatās milzīgas akmens galvas acī. Šī galva ārkārtīgi atgādina līdzīgus akmens darinājumus Lieldienu salā. Pirmās civilizācijas pēdas Japānā atrastas no neolīta –, 9000 g. p.m.ē. Tajā laikā dzīvojušie cilvēki nodarbojās ar medniecību un pārtikas vākšanu, un nav nekādu arheoloģisko ziņu, kas norādītu uz tik attīstītu sabiedrību, kas spētu uzbūvēt ko līdzīgu zikurātam.

 

Vēl viena viela pārdomām – kādēļ par šo zem ūdens atrasto templi, neskaitot CNN ziņas un raidījumu «Discovery» kanālā, tik pat kā nemaz nav informācijas? Vai tāpēc, ka celtne atrodas Okeānijā un tādēļ to iespaido eirocentriskā iedomība, kas pauž viedokli, ka Klusā okeāna salu iedzīvotāji nevarētu uzbūvēt šādu celtni? Var redzēt, ka zemūdens «pakāpiena» leņķis ir pilnīgi taisns pat pēc neskaitāmiem gadsimtiem.
Vai tādēļ, ka šīs būves esamība grauj eģiptologu vēstures skatījumu, kurā minēts, ka arheoloģijas brīnumu centrs ir Giza? Taču var būt šīs būves esamība ļauj noticēt, ka eksistējusi Atlantīdas tipa civilizācija, kas bijusi vismaz vienāda ar mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām… Tāpat ar tās atzīšanu var pierādīt, ka cilvēces evolūciju vadījis ārpuszemes saprāts! Kā lai izskaidro, ka cilvēki, kas iztika no zvejas un lopkopības un bija ar minimālām matemātikas un rakstības iemaņām vai pat bez tām, pamanījās sasniegt tehnoloģijas varoņdarbu, ko pat 20. gs. lielākie prāti uzskatītu par ļoti sarežģītu uzdevumu mūsdienu apstākļos?
Milzīgie pakāpieni ir horizontāli, to sānu malas – nevainojami vertikālas. Uz tiem ir atrastas darbarīku pēdas, tādējādi radot skaidrību, kā tie tikuši veidoti

dziedinatajs.lv

 

 


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv