www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Līksma, Bārbala
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
VĒL VIENS MESIJA28.11.2005

Krievijas ekstrasenss Grigorijs Grabovojs solīja šoruden atdzīvināt Beslanā nogalinātos bērnus. Nekas nenotika. Tagad viņš sola — nākamgad! Gan Krievijā, gan arī Latvijā ir cilvēki, kas šim vīram tic...

42 gadus vecais krievs ir dzimis Kazahstānā. Pirms 20 gadiem, ja var ticēt viņa diplomam, vīrietis beidzis Taškentas universitāti Uzbekistānā, apguvis mehāniķa profesiju un ticis nosūtīts darbā uz lidlauku.

Tieši tad Grabovojam arī parādījušās pārdabiskas spējas: viņš esot sācis redzēt cauri jebkuram lidaparātam un pamanījis tehniskos trūkumus. Deviņdesmito gadu sākumā viņš jau oficiāli ieņēmis ekstrasensa amatu Uzbekistānas civilajā aviācijā — tā apgalvots kādā viņu slavinošā grāmatā.

Radio Svoboda vēsta, ka vēlāk Grabovojs pārcēlies uz Krieviju un pāris gadu bijis prezidenta Borisa Jeļcina privātais konsultants, telepātiski rūpējies par valsts galvas lidmašīnas drošību. Šajā darbā viņu esot uzaicinājis kāds krievu prezidentam tuvu stāvošs un ar ekstrasensoriku aizrāvies ģenerālis.

Nākamais Grabovoja karjeras uzrāviens noticis 2002.gadā, kad viņš pasludināja sevi par otrreiz atnākušo Jēzu Kristu.

Izdodot grāmatas, Grabovojs krievu valodas telpā, šķiet, ir visur. Rīgas grāmatnīcā Gora starp daudzu žanru grāmatām trešā populārākā ir Grabovoja brošūra Skaitļi atjauno veselību par Ls 1,48. To studējot, varot izlabot šķielēšanu un tik vaļā no hipertonijas, no varikozo vēnu paplašināšanās un iesnām, plaušu karsoņa un neirozēm, aptaukošanās un daudzām citām kaitēm. Lai to panāktu, ir jāatšķir attiecīgā lappuse un dažas minūtes cieši jāskatās uz konkrētās slimības dziedināšanai paredzēto zīmējumu — uz krāsaina, glancēta papīra ir atveidoti ziedu un zāļu ornamenti.

Šogad izdotajā brošūrā ar kliedzošu nosaukumu Atdzīvināšanas pamatprincipi un ikdiena par Ls 1,05 Grabovojs iet vēl tālāk, pašslavinošā priekšvārdā rakstot, ka tagad esot kļuvusi iespējama gan mirušo atdzīvināšana, gan AIDS un vēža izārstēšana pat pēdējā stadijā. To iespējams izdarīt arī no attāluma.

Atdzīvināt citus esot veselīgi arī jums pašiem, — uzsver Grabovojs. Viņam esot zināmi gadījumi, kad radiniekiem, kas spējuši atdzīvināt mirušos, pašiem pazuduši ļaundabīgie audzēji. Lai to panāktu, regulāri jāmeditē un jāskaita brošūrā publicētās skaitļu rindas.

Taču viens no skandalozākajiem Grabovoja gājieniem bija šoruden, kad viņš apsolīja atdzīvināt bērnus, kas gāja bojā teroristu uzbrukumā skolai Beslanā. Atmaskojošu raidījumu par mesiju sagatavoja Krievijas telesabiedrība NTV, un pēc tam izmeklēšanu sāka arī Krievijas Ģenerālprokuratūra. Kādu laiku bija slēgta Grabovoja mājaslapa internetā, kura tagad atkal ir pieejama.

MIRUŠIE STAIGĀ ŠURPU TURPU

Biroju ēkā krastmalā Rīgā divās telpās salikti veci skolas soli. Kamēr es aplūkoju uzskates līdzekļus, grāmatas un avīzes, Anatolijs ar palīdzi Irinu ikdienišķi pusbalsī spriež par dārgajām autostāvvietām un benzīnu. Palīdze, izrādās, ir Anatolija sieva, un šis ir neliels ģimenes bizness — SIA Foton optika. Nosaukums radies no Grabovoja mācības, ka mūsu pasaule ir optiska vīzija, ko veido gaismas daļiņas — fotoni. Sabiedrības ar ierobežotu atbildību statuss acīmredzami ir tālab, ka šādus uzņēmumus atšķirībā no reliģiskas organizācijas var reģistrēt bez papildu formalitātēm.

Man stāsta, ka Grabovojs esot visādu akadēmiju akadēmiķis un Rīgas pulciņa vadītājs esot ekonomikas doktors. Viņš pavēstī, ka Grabovojs esot uzrakstījis doktora disertāciju. Tajā izmantotās literatūras sarakstā ir divi nosaukumi: paša Grabovoja brošūra un kādas "reģistrācijas palātas" viņam izsniegtais sertifikāts. Disertācija izdota Grabovoja izdevniecībā.

Kursus Rīgā esot apmeklējuši 180 cilvēki. Klasē ir divdesmit dažādu sabiedrības slāņu pārstāvju. Atgādina autoskolu. Puse ir vīrieši. Vecums 35 gadi un vecāki. Pie aizmugurējās sienas karājas mēteļi un jakas, priekšplānā uz tribīnes stāv vadītājs Žestovskis.

ALKAS PĒC BRĪNUMA

Grabovoja piekritēju pulciņā kādu laiku ir darbojies arī pazīstamais bērnu reanimatologs un TV raidījuma vadītājs Pēteris Kļava. Viņam paveicies tikties ar pašu Grabovoju. 800 latu, kas jāmaksā par audienci, sponsorējusi kāda kundze, jo uzskatījusi, ka Kļavam kā budisma pārzinim mesijas "viedās zināšanas" saprast būs vieglāk.

Audience ilga 20 minūtes. Pēc tam ārsts astoņus mēnešus kalpoja krievu mesijai, lasot lekcijas par Grabovoja mācību Rīgā un Jūrmalā. "Grabovoja grāmatas tomēr ir interesantas!" tagad — pusgadu vēlāk — joprojām apgalvo ārsts. "Man tikai žēl, ka viņš pats izrādījās viltus pravietis. Jā, pievilinātie cilvēki šķīrās no lielām naudas summām. Toties Grabovojs viņos atraisīja alkas pēc Dieva!" (Starp citu, 800 latus sponsorējušās kundzes vīram "viedās zināšanas" tā arī nav palīdzējušas izārstēties no ļaundabīga audzēja.)

Tiekoties ar Grabovoju, ārsts vēlējies pārbaudīt viņa gaišredzības spējas, taču mesija nav spējis pareizi atbildēt uz jautājumiem par sava viesa personisko dzīvi. Taču ārsts pārvarējis šaubas un sev iestāstījis, ka tikai viņa paša netīrība liedzot apjēgt mesijas atbilžu viedo nozīmi.

"Es tiku nozombēts," tagad skarbi skan ārsta secinājums. Par pēdējo pilienu viņam kļuva daudzu Latvijas māšu mānīšana. Viņas brauca pie Grabovoja un katru reizi šķirās no 800 latiem, lai atdzīvinātu savus mirušos bērnus. "Jūsu bērns jau ir atdzīvināts," otrajā audiencē parasti sakot Grabovojs. "Jums viņš tikai jāsameklē. Bērns atrodas paralēlajā pasaulē, bet jūs pati neesat tam gatava. Vaina ir jūsos. Gaidiet! Meklējiet! Strādājiet ar tehnoloģiju, ko esmu jums devis!"

Citreiz Grabovojs sakot, ka bērns jau esot kaut kur šajā realitātē. Austrālijā. Dienvidamerikā. Vai Amerikā. Vai vēl kaut kur. Meklējiet!

Ceturto reizi Grabovojs māti vairs nepieņem, jo viņam vairs neesot ko teikt. "Ārkārtējs cinisms," secina ārsts. "Tā spekulēt ar citu nelaimi." Viņš esot redzējis "sātanam līdzīgo" Grabovoja sekretāri, kas lamājas un kliedz uz mātēm, bet pie mesijas nelaižot.

Ārsts tagad prāto, ka kādreiz mātes nomētāšot mesiju ar akmeņiem: "Cepuri nost. Viņš ir ārkārtīgi augsti uzinstalējies blēdis."

PRIEKŠNESUMS TURPINĀS

Maskavā Grabovojam vēl arvien ir trīs biroji un Krievijā tūkstošiem piekritēju. Vienīgais lielākais melnais traips ir Beslanas māšu vēršanās Krievijas Ģenerālprokuratūrā ar sūdzību par Grabovoja krāpšanos, solot atdzīvināt viņu bērnus. Līdz šim izmeklēšanā konstatēts, ka viņa akadēmiķa diplomi ir vai nu pirkti, vai arī viltoti.

Taču Grabovojs turpina solīt atdzīvināt Beslanas bērnus. Nākamais viņu augšāmcelšanās laiks būs nākamā gada 6.septembris, turklāt televīzijas kameru priekšā.

"Ja tas nenotiks, 7.septembrī mēs pasludināsim viņu par blēdi un izformēsim savu grupu," sola Rīgas pulciņa vadītājs Žestovskis.

"Bet līdz tam laikam Grabovojs paspēs sapelnīt vēl daudzus miljonus," pareģo viņā vīlies sekotājs Pēteris Kļava.

Fragments no Aleksandra Šabanova raksta "Vēl viens mesija" speciāli laikrakstam "Diena" 26.11.2005. SestDiena


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv