www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Planētas un atmiņa13.10.2005

Tikai dators nežēlojas par atmiņas trūkumiem. Cilvēkam tādas noturības nav, taču – ja izmantojam informāciju no kosmosa, savas labās īpašības var krietni pastiprināt.

Par atmiņu gādā Merkūrs un Saturns. Lielāko spēku šīs planētas gūst Zemes un Gaisa zīmēs. 14. aprīlī, kad Merkūrs iegāja Vērša zīmē, visi sīkumi sāka iegulties atmiņā bez īpašām pūlēm, bet 21. aprīlī Saturns iegāja Dvīņos un veicināja iegaumētā nostiprināšanu. Šajā laikā bija viegli mācīties svešvalodas.

Tikām vissliktākais laiks mūsu atmiņai pienāk tad, kad debesu sfērā sāk valdīt retrogradais jeb atpakaļejošais Merkūrs. Visnepatīkamākais tas, ka šogad tāds laiks pienāks tieši uz eksāmeniem un sesijām – no 4. līdz 28. jūnijam. Zināšanas tiks apgūtas ar grūtībām un ātri vien aizmirsīsies. Šajā laika posmā labāk neuzsākt svarīgas darīšanas, nestāties jaunā darbā. Taču, ja šīm trim nedēļām laikus sagatavosieties, tad varat kļūt par stāvokļa noteicēju.

Pierakstot svarīgu informāciju, daliet to daļās un nosakiet paralēles ar personisko dzīvi. Teiksim, piezvana mīļotā meitene (puisis) un uzaicina jūs uz melodrāmu, bet tajā dienā jūs mācījāties par Vaterlo kauju. Asociācijas par tēmu «mīlestība un karš» palīdzēs labāk apgūt mācības. Kad pienāks eksāmenu laiks, vajadzēs vien atsaukt atmiņā melodrāmas nosaukumu, lai atcerētos arī Napoleona pēdējo kauju...

Gaišās galvas

Zodiaka zīmju nesēju vidū sastopami veiksminieki, kurus jau kopš dzimšanas zvaigznes apveltījušas ar labu atmiņu. Tāpat ir izklaidīgāki ļaudis, kuru atmiņa mazāk attīstīta. Pie pirmās kategorijas pieskaitāmi Vērši, Mežāži un Jaunavas.

Vēršiem vispār nav jāpiepūlas, lai apgūtu informācijas maksimumu. Viņi atceras vien to, kas interesants, un ar to pietiek veiksmīgai karjerai.

Mežāžiem pats galvenais ir liels un gaišs mērķis. Viņi tieksies pēc tā ar spītu, kas ļaus daudz sasniegt.

Jaunavas spiestas stingri atdalīt darba pienākumus no emocionāliem pārdzīvojumiem. Tādā gadījumā viņas spēj parādīt spožas zināšanas vai visās dzīves jomās.

Svariem atmiņa attīstīta emociju līmenī, tādēļ arī atkarīga no garastāvokļa. Veiksme nāks, ja viņi pratīs apgūt gan interesanto, gan neinteresanto.

Dvīņi informāciju uztver lēnām un pamatīgi. Šos cilvēkus var dēvēt par staigājošām enciklopēdijām. Karjera iespējama, ja informācijas jomā tiek atdalīti «graudi no pelavām».

Ūdensvīri ātri uztver lietu būtību, taču samērā virspusēji. Tādēļ ieteicams neslinkot, bet iedziļināties arī detaļās.

Zelta vidusceļš

Skorpioni un Strēlnieki ir viduvējības, kam tomēr visas iespējas kļūt par teicamniekiem.

Skorpioniem par atmiņu atbild zemapziņa. Visas dzīvē pieļautās kļūdas viņi rūpīgi sistematizē un turpmāk apiet ar lielu līkumu.

Strēlniekiem kopš bērnības velti likt zubrīt visas skolas mācības. Viņu stiprā puse ir – no visa pa druskai, taču ar visgudru izskatu.

Kā kļūt par zinīti

Zivis, Vēži, Auni un Lauvas sākotnēji nevar lepoties ar izcilu atmiņu. Tomēr arī viņi ar noteiktu darbu var kļūt par zinīšiem.

Zivis un Vēži ir pārlieku emocionāli. Tas viņiem traucē zināšanu apguvē un sistematizēšanā. Viņu stiprā puse ir darba pieredze. Viņi to uzkrās tik nemanāmi, ka brīdī, kad atklās savu zināšanu apjomu, burtiski satrieks klausītājus. Atmiņa jātrenē, velkot paralēles ar aizvadītās dzīves notikumiem un personām.

Auni un Lauvas pēc dabas ir tik trauksmaini, ka nespēj uztvert un atcerēties nianses. Iznākumā atsevišķās situācijas viņi nespēj izdarīt pareizus secinājumus. Mācieties sistematizēt zināšanas. Dzīvē veiksies vien tiem, kas prot noteikt galveno, prātā sakārtot informāciju...

H.URŠTE


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv