www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Konstance, Donats
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Patiesība13.10.2005

Visu reliģiju avots ir viens un pastāvīgs, kaut arī dažādu reliģiju mācības pirmajā mirklī izskatās pilnīgi atšķirīgas un nesaskanīgas...

Gudrais zina, ka visu reliģiju un ticību pamats ir viens - PatiesībaPatiesība vienmēr bijusi slēpta ar diviem apģērba gabaliem: galva segta ar turbānu, ķermenis - ar apmetni. Turbāns ir noslēpums, kas pazīstams ar vārdu misticisms, bet apmetnis - tikumība, kas saukta par reliģiju... Tie, kuri redzējuši to [Patiesību] bez jebkādiem apsegiem, vairs nezina saprātu un loģiku, ļaunu un labu, augsto un zemo, veco un jauno; citiem vārdiem - pārstāj izšķirt visus vārdus un formas. Visa pasaule viņiem ir tikai Patiesība. Viņu izpratnē Patiesība ir viena, bet, atklājoties cilvēka skatienam, tā pieņem formu daudzveidību; pie tam atšķirība uzskatos par to rodas, pateicoties dažādajiem laikiem un vietām, kurās Patiesība atklājas.

Patiesību var salīdzināt ar strūklaku, kas traucas augšup vienā straumē, bet lejā krīt daudzu pilienu veidā atšķirīgā laikā un dažādās vietās.

webhotel.lv


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv