www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sibilla, Teika, Lita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
AUGSTAIS MŪRIS14.10.2005

Cilvēka piederība pie kādas Zodiaka zīmes atbilstoši viņa dzimšanas dienai nosaka viņa īpašības. Iedomāsimies, ka negaidot mūsu ceļu aizšķērso augsts mūris. Kā šādā situācijā rīkosies divpadsmit dažādie astroloģiskie tipi?

AUNS glezno galvu noliecis ragus ieplētis, briesmas neievērodams, trakulīgi,  neapdomīgi un viegli pārlec mūrim pāri - vai ieskrien tanī ar pieri.

 

VĒRSIS - stiprs un spēcīgs - ir pie šķēršļiem pieradis. Viņš apstājas un tad lēnām un prātīgi pārliek, ko darīt. Pēc tam tas mēģina mierīgi un aukstasinīgi mūri apgāzt. Ja izdodas,  tad viņš mierīgi iet tālāk it kā nekas nebūtu bijis Ja neizdodas, viņš atkal paliek nekustīgi stāvot,  tad piepeši noliec vareno kaklu un ar asinīm pielijušām acīm trakās dusmās skrien pret mūri.

DVĪŅI bez kautrēšanās skrien šurp un turp gar mūri, līdz atrod kādu izeju, vai arī apiet mūra stūri. Viņam tas tomēr neizdodas, tad tie kā vējš skrien prom citā virzienā, saukdami: "Kad ne, tad ne!"

 

VĒZIS, mazs un bailīgs, ja pirmā acu mirklī atpakaļ līzdams, attālinās no briesmu vietas. Tad viņš paliek stāvot un nekustīgi gaida, līdz citi šķērsli novērš. Kad tas padarīts, viņš turpina to pašu ceļu tālāk. Bet ja nu pārāk ilgi jāgaida, tad var notikt, ka viņš no vietas neizkustoties nogrimst melanholiskās pārdomās un aiz bada nomirst.


LAUVA.
Savā varas apziņā tas izbrīnījies skatās, kas gan iedrošinājies viņam pretī stāties? Viņš sāk pilnā balsī rēkt. Ja tas nelīdz, tad viņš nicinoši novēršas vai arī paskaidro, ka pats esot devis rīkojumu mūra uzcelšanai.

 

JAUNAVA. Stingra, sevī noslēgusies Jaunava saspiež lūpas un mēģina mūri ievietot savā pasaules uzskatu sistēmā. Viņa cenšas atrast starp mūri, sevi un pasauli noteiktu sakarību. Tikai pēc tam, kad tas neizdodas, viņa iesniedz rakstisku protestu, klāt pieliekot naudu atbildes izdevumiem.


SVARI
bīstas no atklāta trokšņa. Tāpēc tie mierīgi nostājas pie mūra un dziļdomīgi un pamatīgi pārliek visus par un pret. Tad viņi meklē kompromisa izeju. piemēram, izlauzt mūrī durvis vai pielikt kāpnes. Ja tas neizdodas un viņu priekšlikums netiek pieņems, tad tie apvainojas un griežas pie augstākām instancēm, lai panāktu savu. Bieži gadās, ka viņi šaubās un mētājas no vienas uz otru pusi, kamēr plānam zūd jebkura vērtība.

SKORPIONS iesāk ar nepārprotamu protestu. Viņš ar savu kritiku un durstošo ironiju grib mūri sadrupināt, bez tam vēl viņš sarīda citus cilvēkus pret mūri, līdz tie to sagrauj. Bet, ja abi nodomi neizdodas tad viņš jūtas aizvainots,  sūdzas par cilvēku muļķību, apsēžas uz "zaļa dīvāna" un ļaunojas. Tuvāk pārdomājot, viņš nāk pie iekšējas pārliecības, ka pats nav diezgan daudz darījis, tādēļ; padodas mazvērtības apziņai un garīgai depresijai, kas var pāriet izmisumā.

STRĒLNIEKS ir sportists, optimistisks un ziņkārīgs. Viņš uzlec zirgā un pārlec mūrim pāri. Bet var notikt, ka tas viņpus mūra neatrod cieta pamata un aiziet bojā.

 

MEŽĀZIS iesāk spītīgi, drūmi un vientulīgi, bet bez apstājas rakt, lai mūri gāztu. Mūris ir jauns, tāds nav vēl bijis, tas nostājas pret vecām tradīcijām. tādēļ pēc Mežāža viedokļa tam nav tiesības uz eksistenci. Viņš neatlaidīgi turpina uzsākto darbu, līdz tas viņam izdodas. Bet, ja neizdodas, tad paliek par neapmierinātu savādnieku un pasaules nīdēju.

ŪDENSVĪRS ar liesmojošiem skatiem met zibeņus pret brīvības ierobežotāju. Tanī pašā laikā jaunais fenomens viņu ļoti interesē. Viņš mēģina izpētīt, kāpēc mūris uzcelts un kā to varētu lietderīgi izlietot. Ja viņš ētiski derīgu pielietošanu neatrod, tad tas ķeras pie pulvera. Bet ja arī tas nepalīdz, tad viņš bez sentimentalitātes atkāpjas un ar šo problēmu sirdsapziņu nenomoka.

ZIVS nav savā elementā. Viņa mūri rūpīgi izpēta un saprotot, ka tas negāzīsies, padodas. Nejēdzīgo un neiederīgo padošanos viņa smagi pārdzīvo. Tādēļ mēģina to nostādīt kā pašaizliedzīgu upurēšanos augstākai idejai. ja tas neizdodas, tad mierinājumu meklē uzdzīvē.


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv