www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Venta, Salvis, Selva
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Ne visi mirst jaunībā...27.10.2005

Ne visi mirst jaunībā...


Šobrīd zināmas piecas tautības Austrumos, Tibetā un Rietumu Ķīnā, kuru iedzīvotāji sasniedz 120 gadu vecuma robežu. Šos ļaudis aprakstījis vēl 1964. gadā Džeims Hiltons, grāmatā “Zaudētais horizonts”. Vecākais cilvēks, kurš šajā grāmatā minēts, ir doktors Lī no Ķīnas, kad viņam bija 150 gadi, viņš saņēma no imperatora īpašu sertifikātu, kas apliecināja viņa vecumu. Kad viņam palika 200, viņš saņēma vēl vienu sertifikātu. Dokumenti liecina, ka viņš miris 1933. gadā 256 gadu vecumā.

Austrumu Pakistānā dzīvo ļaužu grupa, kurus sauc par bogaziem. Arī tie pazīstami kā ilgdzīvotāji. Viņi pārsvarā dzīvo no 120 – 140 gadiem. Bijušajā Padomju Savienības teritorijā dzīvo gruzīni, kas lieto skābpiena produktus un arī dzīvo aptuveni 120 gadus. Rietumu puslodē ar mūža garumu izceļas Vilkubandas indiāņi un Ekvadoras iedzīvotāji, kuri dzīvo Andos, Peru dienvidaustrumos. Amerikāniete Margareta Piča no Virdžīnijas štata, kas iekļuva Ginesa rekordu grāmatā kā pati vecākā amerikāniete, nomira 115 gadu vecumā no nepilnvērtīga uztura. Vienā no trešās pasaules valstīm, Nigērijā, baues cilts virsaitis mira 126 gadu vecumā. Bērēs viena no viņa daudzajām sievām lielījās, ka virsaitim bijuši visi savi zobi mutē, bet tā esot liecība, ka arī citi viņa orgāni funkcionējuši normāli... Kāds vīrietis no Sīrijas nomira 133 gadu vecumā 1993. gadā. Viņu ierakstīja Ginesa rekordu grāmatā nevis tāpēc, ka viņam bija 133 gadi, daudzi nodzīvo līdz tādam vecumam un ne tāpēc, ka 80 gadu vecumā viņš apprecējās ceturto reizi, bet tāpēc, ka pēc 80 gadu vecuma viņam piedzima vēl 9 bērni.


Tagad mazliet faktu


1993. gada novembrī Arizonā veica interesantu eksperimentu, trīs pāri izolācijā pavadīja trīs gadus. Viņi ēda veselīgu ēdienu, ko paši izaudzēja, dzēra tīru ūdeni un elpoja attīrītu gaisu. Kad tie iznāca no brīvprātīgā gūsta, viņus izmeklēja mediķi – gerontologi no Kalifornijas universitātes Losandželosā. Visus datus ievadīja datorā, kas sniedza šādu prognozi, ja cilvēki turpinās dzīvot šādā režīmā, viņi dzīvos līdz 165 gadiem. Vidējas dzīves ilgums ierindas amerikānim ir 75,5 gadi, bet ārsta dzīve ilgums tikai 58 gadi. Tas nozīmē, ja gribat savu dzīvi pagarināt par 20 gadiem, nekļūstiet par ārstu...

Ir divas lietas, kuras vajadzētu iegaumēt, ja vēlaties būs ilgdzīvotāju skaitā. Vajadzētu izvairīties no briesmām, nekāpt uz „mīnām” - izvairīties no bezjēdzīgām un aplamām briesmu situācijām. Protams, ja spēlējat krievu ruleti, smēķējat, dzerat, mīlat izskriet uz ielas tuvu braucošas mašīnas priekšā, tad diezin vai nodzīvosit līdz 120 gadiem. Es gribētu, lai jūs par to padomātu. Cik vien tas iespējams, jums jārūpējas par savu drošību un jāaizsargā sevi. Citiem vārdiem, ja jums ir iespēja nesaslimt, īpaši ar bīstamu slimību, jums šī iespēja nešaubīgi jāizmanto. Nākamais solis, jums jālieto 90 pārtikas piedevas: 59 minerāli, 16 vitamīni, 12 pamata aminoskābes un proteīnus saturošas olbaltumvielas, 3 pamata taukskābes. Šodien par to raksta avīzēs, par to runā radio raidījumos un televīzijā, par to zina visi, kuri interesējas par savu veselību, ilgu mūžu.


Slimības, kuras sen jau ārstē...


Kuņģa čūla - droši vien katrs dzirdējis, ka to izraisa stress. Tomēr jau pirms 50 gadiem veterināriem bija skaidrs, ka cūkām kuņģa čūlas izraisa baktērijas. Zināms, ka ir tāds minerāls - bizmars, ar kura palīdzību var izārstēt kuņģa čūlu cūkai bez ķirurģiskas iejaukšanās. Tā mēs darījām un tērējām 5 dolārus uz cūku, bizmaru lietojot kopā ar citiem minerāliem un tetraciklīnu. Nacionālais veselības institūts tikai 1994. gadā nāca klajā ar paziņojumu, ka kuņģa čūlu izraisa nevis stress, bet baktērijas, ko var ārstēt ar 1 tējkarotes dzēriena dienā. Mums ir izvēle, tērēt 5 dolārus vai maksāt par operāciju!

Nākamais iemesls, kādēļ mirst amerikāņi? Vēzis! 1993. gada septembrī Nacionālajā onkoloģijas institūtā pēc vēža slimnieku novērošanas tika atklāta pretvēža diēta. Pētījumi tika veikti arī Ķīnā, provincē Hinajā, kurā konstatēts vislielākais saslimšanu skaits ar vēzi. Piecu gadu laikā tika novēroti 29 000 cilvēku! Viņi saņēma minerālus un vitamīnus, kas 2 reizes pārsniedza normu, kas domāta vidējam amerikānim, ja C vitamīna dienas norma ir 60 mg, tad slimie cilvēki saņēma 120 mg. No pacientiem Hinajas provincē, kas slimoja ar kuņģa vēzi, izveseļojās 21 no 100.

Tālāk – artrīts. No 1993. gada septembra Harvardas medicīnas skolā un Bostonas slimnīcā slimniekus ar artrīta tūskas skartiem locekļiem ārstē ar vistas proteīnu. Tika atlasīti slimnieki, kuriem ārstēšana ar medikamentiem nebija devusi rezultātus. Šos slimniekus ārstēja ar aspirīnu, mezotriksīdu, prednizalonu, kortizonu un dažādām fizioterapijām, vienīgais, kas viņiem bija atlicis – ķirurģiska iejaukšanās un locītavu nomaiņa. Tad es teicu – šie ļaudis ir tik daudz cietuši, un viņi, domājams, piekritīs paciest vēl 90 dienas, jo gribu veikt nelielu eksperimentu. Šim eksperimentam brīvprātīgi pieteicās 29 cilvēki. Viss, ko piedāvāja medicīna, bija izmēģināts, bet labuma nekāda. Katru rītu viņiem piedāvāja pilnu tējkaroti sasmalcinātus vistu skrimšļus, kas bija izšķīdināti svaigā apelsīnu sulā. Pēc 10 dienām visi slimnieki jutās labāk, sāpes pazuda un iekaisuma process mazinājās, pēc 30 dienām viņi jau varēja kustēties, bet pēc 3 mēnešiem locekļu funkcijas atjaunojās. Tagad es jūs sasmīdināšu. Ārsts, kurš atļāva veikt pētījumus Harvardas medicīnas skolā, pasludināja vistas skrimšļus par zālēm, jo ja tie var izārstē slimību, tātad tos var saukt par zālēm. Skaidri redzams viņa domu gājiens - ... 300 dolāru par kapsulu, pareizināt ar 25 pacientiem... rēķiniet arī jūs...

Kurš no jums dzirdējis par Alcheimera slimību? Tagad par to zina gandrīz visi, bet kad biju mazs zēns, šādas slimības nebija. Tagad tā ir izplatīta slimība, kas uzklūp daudziem cilvēkiem ap 70 gadu vecumu. Nepievilcīga perspektīva. Bet kā ārstē Alcheimera slimību dzīvniekiem? Iedomājieties, kādi zaudējumi būtu fermām, ja sivēnmāte nevarētu atcerēties, ka jāpieiet pie siles. Pirms 50 gadiem lopkopība sāka pētīt, kā ārstēt Alcheimera slimību agrīnā stadijā, un konstatēja, ka to visefektīvāk var darīt ar E vitamīna palīdzību. 1992. gadā nopietna zinātniski pētnieciskā skola no Kalifornijas universitātes Sandiego nāca klajā ar paziņojumu, ka E vitamīns samazina atmiņas zudumu Alcheimera slimības gadījumā. Veterinārijā to zināja pirms 50 gadiem! Varbūt izdevīgāk būtu pierakstīties uz pieņemšanu pie veterināra?

Tagad sakiet, kuram no jums nācies izbaudīt akmeņus nierēs? Redzu dažas rokas, paldies! Sakiet, no kādiem ēdieniem ārsts jums ieteica izvairīties? No kalcija! Nekādus piena produktus, nekā, kas satur kalciju, jo ne tik sen valdīja uzskats, ka kalcijs nierēs uzkrājas no tā, ko apēdam! Patiesībā šie akmeņi veidojas no mūsu pašu kauliem. Kad jums ir kalcija deficīts, tieši tad parādās akmeņi nierēs. Tika pētīti vairāk nekā 40 000 pacientu, kurus nosacīti dalīja 5 grupās. Grupai, kas saņēma lielas kalcija devas, akmeņi nierēs neveidojās.


Nedaudz metāla un būsit veseli


Agra sirmošana ir pirmā pazīme, ka cilvēkam ir vara deficīts. Turklāt arī āda kļūst krunkaināka, zaudē elastību, parādās loki zem acīm, grumbas, jūs kļūstat līdzīgs žāvētai plūmei.

Uzmanīgi apskatiet savu seju un rokas. Ja jūs redzat rozīgus plankumus, tad tas liecina par selēna trūkumu, nekavējoties sāciet lietot koloidālo selēnu, pēc 6 mēnešiem viss pāries. Ja tas izzudīs uz ārējām virsmām, tad visticamāk, pazudīs arī iekšpusē – aknās, nierēs, smadzenēs, sirdī. Jums ir zems cukura līmenis asinīs? Jums droši ir nācies redzēt pārāk aktīvus bērnus, kas burtiski metas virsū cukuram. Hroma deficīts pazemina cukura līmeni asinīs! Ja tam nepievērsīsit uzmanību, drīz vien attīstīsies slimība, ko sauc par “diabētu”. Kas attiecas uz alvas trūkumu organismā, tad tas izraisa vīriešiem plikpaurību. Ja alvas deficīts ir ilgstošs, tas var izraisīt kurlumu!

Sievietēm ļoti ieteicams būtu zināt, ka bors palīdz saglabāt kalciju kaulos un tādējādi pasargās jūs no osteoporozes. Bors palīdz izdalīties estrogēnam, bet vīriešiem – testosteronam. Ja organisms neuzņem pietiekami bora, sievietēm rodas nepatīkamas izjūtas menopauzes laikā, bet vīriešiem tas draud ar priekšlaicīgu impotenci.

Pirmais cinka deficīta simptoms ir garšas sajūtas zušana, ēdiens kļūst bezgaršīgs. Sieva saka – es pavadīju pie plīts visu dienu, bet tu to nenovērtē! To izraisa cinka deficīts! Laboratorijas pētījumos ar dzīvniekiem ir pierādīts, ka ir aptuveni 7 minerāli, kas palīdz cilvēka dzīvi pagarināt reizes divas. Atcerieties, es teicu, ka mums nepieciešami 90 barības elementi – 59 minerāli, 16 vitamīni, 12 aminoskābes un 3 taukos šķīstošās aminoskābes.


Mazliet par minerāliem


Jāatzīst, ka augi vairs nesatur minerālus tādā daudzumā kā agrāk. Minerālu nav augsnē un nav arī augos. Lūk, ASV senāta dokumenta kopija, kurā teikts, ka minerālu daudzums augsnē ir samazinājies, tāpēc pazeminās lauku auglība un graudaugi, augļi, ogas un rieksti vairs nesatur iepriekšējo minerālu daudzumu. Cilvēki, kas lieto šos produktus, automātiski izjūt minerālu deficītu, un vienīgā iespēja to novērst ir lietot minerālās piedevas. Šo dokumentu ASV Kongress parakstīja 1936. gadā! Vai līdz šim brīdim kas mainījies uz labo pusi? Nē, nekas labāk nepaliek, viss kļūst tikai ļaunāk! Fermeri mēslo laukus ar nātriju, fosforu un kāliju. Droši varu apgalvot, ka mūsu veselības stāvoklis ir tuvs katastrofai, tā kā nav minerālu augsnē, to nav arī mūsu organismā.

Man bieži jautā – kā tad bija pirms 1000 gadiem, kad nebija minerālmēslu, vai tajā laikā bija cilvēki, kas dzīvoja ilgāk? Ko jūs domājat par ēģiptiešiem, ķīniešiem, indusiem? Viņi dzīvoja lielo upju rajonos – ap Nīlu, Gangu, Jandzi, kur katru gadu plūdi apņēma lielas platības un no kalniem nākošās sanesas pārklāja lielus apgabalus. Šie plūdi katru gadu bagātināja zemi ar dūņām un minerāliem, tādējādi atjaunojot augsnes minerālo balansu un saglabājot lielas ražas.

Aplūkosim pašu zināmāko no minerāliem - kalciju. Kalcija deficīts var būt par iemeslu vairāk nekā 147 slimībām. Paradontozes un smaganu iekaisumu profilaksei zobārsti mums iesaka tīrīt zobus pēc katras ēšanas un lietot floru. Kā veterināram man nācies sastapties ar simtiem un tūkstošiem dažādu dzīvnieku: pelēm, žurkām, trušiem, suņiem, aitām, cūkām, zirgiem, lauvām, tīģeriem un lāčiem, bet nevienam no tiek nav bijis smaganu iekaisumi, lai gan viņiem nav arī flora. Viņiem mēdz būt smirdīga elpa, bet veselas smaganas. Kāpēc dzīvniekiem nav smaganu slimību? Atbilde vienkārša – viņu uzturā netrūkst kalcija!

Arteriālā hipertonija jeb paaugstināts asinsspiediens. Pirmais, ko jums ieteiks ārsts, samazināt sāls daudzumu uzturā. Visi to zina, jo tas vienmēr tiek atgādināts. Bet atcerēsimies atkal govis! Pirmais, ko dara fermeris – palielina dzīvnieku barībā sāls daudzumu. Neviens fermeris nevar cerēt uz savu ekonomisko izdzīvošanu, ja nelietos dzīvnieku uzturā sāli. Tad viņam nebūs glābiņa no veterināriem un viņu piestādītajiem rēķiniem. Un tad mūs vēl cenšas pārliecināt, ka sāls mums nav nepieciešama, ka pietiek ar to, ko saņemam ar maizi. Jūs taču tam neticat! Iedomājieties, ka ārsts, kas nodzīvo 58 gadus saka jums – nelietojiet sāli un neēdiet sviestu! Bet tie, kas dzīvo 120 gadus lieto sāli un sviestu! Es novēroju 5000 cilvēku grupu, kuriem bija paaugstināts asinsspiediens un palielināju tiem uzturā lietojamā kalcija daudzumu. Pēc 6 nedēļām nācās eksperimentu pārtraukt, jo 65% slimnieku asinsspiediens bija normalizējies. Kad šie pacienti apmeklēja ārstu, tie brīnījās – jums ir normāls spiediens, kādas zāles jūs lietojās?

Nākamā problēma – krampji. Jūs pamostaties nakts vidū un nevarat pakustināt kāju. Mums visiem nācies to izbaudīt! Tas ir kalcija trūkums organismā!

Tālāk seko postmenstruālais sindroms – emocionāli fizisks stāvoklis, kuru mēs saucam par histerikoektomiju. Kalifornijas institūtā Sandiego slimajām piedāvāja palielināt kalcija devu divkārt un visi fiziskie simptomi izzuda.

Sāpes jostas vietā - 85% amerikāņu cieš no sāpēm jostasvietā, neatkarīgi no tā vai sēž pie datora, krauj mašīnu, vai vada lielos autobusus. Tā ir traģēdija. Bet patiesībā šīs sāpes izraisa mugurkaula osteoporoze, neatkarīgi no tā, vai ir problēmas ar diskiem vai nav. Ja diskam nav pie kā turēties, mugurkauls kļūst plānāks, sadilst, īpaši, ja organismā trūkst vara.

Pēdējais, par ko es gribu runāt ir diabēts. Ar šo problēmu nācies saskarties gandrīz katram, tā ir trešā slimība, no kuras mirst visvairāk ļaužu Amerikā. Slimībai ir sarežģījumi un blakus efekti - aklums, nieru darbības traucējumi un sirds asinsvadu saslimšana dažādās pakāpēs. Ja jums ir diabēts, jūsu dzīves ilgums būs krietni īsāks par vidējo. Jau 1957. gadā veterināri zināja, ka šo slimību var ārstēt ar minerālu palīdzību. Tika publicēti zinātniskie raksti, kas liecināja, ka diabētu var ārstēt ar hromu un vanādiju. Vanādijs pēc Vankuveras medicīnas skolas datiem ir spējīgs aizstāt insulīnu pieaugušiem diabēta slimniekiem. Protams, viņi nedrīkst uzreiz pārtraukt insulīna lietošanu! Daudziem šis process ilgst 4 – 6 mēnešus, tas ir pakāpenisks process, kur tiek lietots hroms un vanādijs.

Būtu labi, ja piegrieztu vērību veidam kādā uzņemat kalciju. Tipiskākais veids ir metāliskie minerāli, kas uzsūcas organismā tikai 8 – 12%, kad jums jau ir 25 – 40 gadi, tad uzsūkšanās krītas līdz 3 – 5 %. Ļoti slikti, ja jūs lietojat kalcija laktātu (kalcija glukonātu), kas ir metāliskais minerāls. Daudzi cilvēki, lieto 2 tabletes dienā un saka – es lietoju tik daudz kalcija, bet kļūs tikai sliktāk. Es jautāju – kādu tieši kalciju jūs lietojāt? Atbilde – Kalcija laktātu. Te ir tā kļūda, jo tikai 250 mg ir metāliskais kalcijs, pārējie 750 mg ir laktoze vai piena cukurs, iedzerot 2000 mg jūs patiesībā saņemat 50 mg. Lai saņemtu vajadzīgo devu kalcija, jums būtu jālieto 90 tabletes dienā – pa 30 katrā ēdienreizē. Un tad vēl neaizmirstiet par pārējiem 59 minerāliem!
Visiem, kas nodzīvojuši 120 – 140 gadus ir kas kopējs. Viņi dzīvo kalnos, kur nolīst mazāk par 5 cm nokrišņu gadā, un, kur maz lietus un sniega. Tie pārsvarā ir sausie reģioni. Kur tad viņi ņem ūdeni dzeršanai? No kūstošajiem sniega ūdeņiem kalnos. Bet ūdens, kas kūst no ledājiem nav tik dzidrs kā no pazemes geizeriem, ja paskatās ūdens glāzi caur gaismu, tad tas lielākoties ir duļķains, dzelteni balts vai zili balts un tā sastāvā ir no 60 - 72 minerālvielām.

Titi – Kakā vai Tibetā to sauc par kalnu pienu un to ne tikai dzer, bet ar to laista laukus un tādējādi raža, kas tur izaug, ir pilnvērtīga gadsimtu no gadsimta. Šiem ļaudīm nav diabēta, sirds un asinsvadu saslimšanas, artrītu, osteoporozes, vēža, kataraktas, glaukomas, nedzimst defektīvi bērni, nav narkomānu, nodokļu, ārstu, un viņi dzīvo līdz 140 gadiem un neslimo!

doktora Volloka (ASV) lekcija, saulesjosta.lv


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv