www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Bernhards, Boriss
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Prāta kustīgums skaidrībā03.11.2005

Ja cilvēks sāk regulēt savu dzīvi un darīt visu saskaņā ar pareizu režīmu, kā arī saskaņā ar tādiem faktoriem kā Saules, Mēness un citu planētu kustība, tad pamazām rodas spēja noturēt kustīgo prātu tikai pozitīvā virzienā. Taču spēju vienmēr un jebkuros apstākļos koncentrēties uz vēlamajiem objektiem un izvairīties no nevēlamajiem objektiem dod tikai prāts, kurā nav grēku. Ja cilvēks, kuram ir daudzas nevajadzīgas vēlmes, tomēr grib nostāties uz pareizā ceļa, tad viņš neizbēgami sastapsies ar zināmām grūtībām.

Izrādās, ka tad, kad ir ļoti daudz nevajadzīgu vēlmju, tās "sīc kā mušas" un traucē prātam koncentrēties. Tāpēc cilvēkam jāmācās izvēlēties, ko var gribēt, bet ko vēlēties nevajag.  Lai kā arī būtu, lai kļūtu laimīgiem, mums jāiemācās koncentrēties pozitīvā virzienā. Taču prāts, ko ietekmē mūsu pagātnē izdarītie sliktie darbi, visu laiku visā meklē tikai trūkumus. Tā prāts, ko nomoka grēcīgas vēlmes, kļūst kustīgs tumsībā.

Lai attīrītu prātu no grēkiem, tas jākoncentrē uz garīgiem vai kaut vai pozitīviem objektiem. Citādi sava kustīguma dēļ tas izkļūs no mūsu kontroles un sāks par kādu tenkot. Tādējādi koncentrēt prātu uz garīgām lietām iespējams tikai tad, ja cilvēkam nav grēku. Rodas noslēgtais aplis. Tomēr, zinot prāta iespējas, cilvēks pamazām šo problēmu atrisina. Lai izietu no šī strupceļa, jāizmanto prāta spēja pārņemt cita cilvēka rakstura īpašības. Tāpēc, lai nostātos uz progresa ceļa, veiksmīgi cilvēki izvēlas sev garīgo skolotāju. Tā, izmantojot prāta spēju kustēties un mainīties uz labo, sekojot mācīta cilvēka gribai, viņi ātri izlabo savu raksturu. Pats labākais paņēmiens, kā sekot garīgajam skolotājam – katru dienu pazemīgi klausīties viņa balsī.

Garīgās zināšanas ir bagātas ar daudzveidību, tāpēc kustīgais prāts atradīs tajās sev daudz kā interesanta. Skaņu ierakstu tehnika mūsu dienās ļauj būt kontaktā ar svētu cilvēku pat tad, ja viņš nav blakus. Piemēram, man laimējās dzirdēt Šrī Šrīmad A.Č.Bhaktivedantas Svāmī Prabhupādas lekcijas, kurš pirmais ar savām izcilajām grāmatām izplatīja vēdiskās zināšanas visā pasaulē. Ja būs vēlēšanās, sākot iepazīt svētas personības rakstura īpašības un izvēloties sev garīgo skolotāju, jūs, dārgo lasītāj, arī radīsiet sev līdzīgu iespēju. Klausoties apgaismotas personības balsī, prāts pamazām attīrās un kļūst spējīgs uztvert visu pozitīvo un noraidīt visu negatīvo. Apgūstot šo spēju, cilvēks nekavējoties piepildās ar laimi, jo no prāta izzūd visas grēcīgās vēlēšanās. Tā prāts, pēc dabas mainīgs, mainās tikai laimes virzienā.

O.G.Torsunovs


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv