www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Līksma, Bārbala
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Trešā acs02.01.2006

1956. gadā Lielbritānijā parādījās T. Lobsanga Rampas autobiogrāfiskā grāmata Trešā acs. Autors stāsta par savu bērnību Tibetā, par iesvētīšanu slepenās mācībās, par to, kā viņa astotajā dzimšanas dienā viņam ar urbi izurbts caurums galvaskausā starp acīm, atverot trešo aci, lai panāktu viņa gaišredzību un viņš “redzētu cilvēkus, kādi tie ir patiesībā, nevis tādus, par kādiem tie izliekas”, kā viņš strādājis pie 13. Dalailamas par auru vērotāju, kā saticis sniega cilvēku, kā devies astrālos ceļojumos, kā viņam uzticēts saglabāt Tibetas gudrību pēc ķīniešu okupācijas. Dažu gadu laikā parādījās vēl divas viņa autobiogrāfiskas grāmatas — Ārsts no Lhasas un Rampas stāsts. Tās aptver tālākās Rampas dzīves gaitas — ķīniešu un amerikāņu medicīnas studijas, lai, tās apvienojot ar slepeno tibetiešu medicīnu, varētu radīt aparātu, kas spētu noteikt auru stāvokli, iestāšanās Ķīnas armijā karā pret Japānu, viņa sagūstīšana un spīdzināšana Japānā, bēgšana uz Krieviju Hirosimas bombardēšanas dienā, kļūšana par suņu dresētāju krievu armijā, spīdzināšana Lubjankā, pārsūtīšana uz Poliju, pārbēgšana uz Šerbūru un no turienes ar kuģi uz ASV, kur viņš kļuva par trauku mazgātāju. Trešajā grāmatā viņš apraksta arī nozīmīgu tikšanos ar citplanētiešiem, kas senos laikos apmeklējuši zemi lidojošajos šķīvīšos. Viņa astrālajos un telepātiskajos kontaktos ar 13. Dalailamu un viņa skolotāju Minjaru Dondupu tiek nolemts Rampas ķermeni saglabāt Tibetā slepenā alā, bet viņa apziņai ir atrasts jauns ķermenis Anglijā. Tas pieder cilvēkam, kurš, vīlies angļu šķiriskajā sabiedrībā, grib atstāt savu ķermeni kādam tibetiešu lamam. Pirms tam viņam tiek lūgts uzaudzēt bārdu, lai neviens neredzētu Rampas Japānā iegūto rētaino seju. Septiņu gadu laikā Rampa pilnībā — līdz pat molekulāram līmenim — pārņem viņam doto ķermeni un, darbu meklējot, saņem piedāvājumu uzrakstīt Trešo aci.

Trešā acs uzreiz kļuva par bestselleru Anglijā, tika pārtulkota franču un vācu valodās un jau tajā pašā gadā kļuva par lielāko bestselleru vēl 11 valstīs. Kopumā T. Lobsanga Rampas (T. ir saīsināts tuesday — otrdiena) sacerējumi ir visvairāk pārdotie Tibetai veltītie darbi Rietumos. Pirms Trešās acs izdošanas tā tika nodota vērtējumam divdesmit ekspertiem (arī kalnoskāpējam Heinriham Hareram un paklāju tirgotājam, Tibetas pazinējam Marko Pālesam), kuri izteica šaubas un sašutumu par šīs grāmatas pretenzijām uz patiesumu. Pēc tam, kad Skotlendjards nopratināja Otrdienu Lobsangu Rampu, viņš pameta Londonu un pārcēlās uz Īriju, vēlāk uz Kalgari Kanādā, kur arī 1981. gadā nomira pēc vēl 16 grāmatu sarakstīšanas (vienu no tām, Dzīve ar Lamu, viņam telepātiski nodiktēja viņa kaķis Misters Fifī Greiviskers).

Drīz vien pēc grāmatas iznākšanas Marko Pāless Eiropas vadošo tibetologu vārdā nolīga Liverpūles labāko privātdetektīvu Klifordu Bērdžesu, lai tas noskaidro Otrdienas Lobsanga Rampas īsto personību. Ziņojumā privātdetektīvs atklāja, ka šī persona ir Sirils Henrijs Hoskinss, santehniķa dēls, kurš aizrāvies ar kaķiem, elektriskām ierīcēm un plastisko ķirurģiju, nekad nav atstājis britu salas, neilgi pēc 1940. gada sācis sevi saukt par Dr. Kuan So, noskuvis matus, bet 1956. gadā uzmeklējis literāro aģentu, kam piedāvājis divas savas grāmatas: vienu par korsetēm, otru — Trešā acs.  Daži grāmatas lasītāji ir mēģinājuši ar zobārsta urbjiem sev veikt trešās acs atvēršanas operāciju. Rampas (Hoskinsa) grāmatas ir pārpilnas ar astrālo ceļojumu, senu Ēģiptes rituālu, citplanētiešu gudrības un kristāla ložu lietošanas aprakstiem, bet daudzi Eiropā pazīstami tibetologi atzīst, ka Trešā acs ir bijusi viņu pirmā iepazīšanās ar Tibetu un stimulējusi viņu zinātniskās intereses rašanos.


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv