www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Severīns, Urzula
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
VĒDISKĀ ASTROLOĢIJA06.01.2006
Pavērojiet sevi uzmanīgāk. Vai tiešām jūsu raksturs atbilstat pieņemtajai horoskopa zīmei? Varbūt jūsu zīme ir pavisam cita? Varbūt kāds pat nenojauš, ka pastāv divi zodiaki - rietumu, jeb tropiskais zodiaks un austrumu (Vēdiskais), jeb Sideriskais zodiaks. Atšķirība starp rietumu un austrumu zodiakiem ir ievērojama.

Apmēram 2000 gadus p.m.ē., kad uz austrumu, jeb Vēdiskā zodiaka bāzes tika radīta rietumu versija, abi zodiaki saskanēja, bet laikam ritot radās nobīde un šobrīd tā ir tik ievērojama, ka būtu nepareizi izdarīt nopietnas astroloģiskās prognozes balstoties uz rietumu zodiaka datiem. Kļūda izskaidrojama ar to, ka rietumu zodiaka horoskopa zīmes atšķirībā no vēdiskā zodiaka ir piesaistītas saulgriežu punktiem, bet ne konkrētiem zvaigznājiem. Laika gaitā saulgriežu punkti attiecībā pret zvaigznājiem mainījās līdz ar zemes ass kustību un nobīde kļuva ievērojama. Savukārt vēdiskais zodiaks šīs izmaiņas ir jau laicīgi paredzējis un ņēmis vērā – visas zodiaka zīmes ir piesaistītas nekustīgajām zvaigznēm. Grūti pateikt, kāpēc bija nepieciešamība izveidot otru zodiaku, bet tā vai citādi tas tomēr ir noticis. Tagad daudzi rietumu un austrumu horoskopu piekritēji cenšas pierādīt katrs savu taisnību balstoties uz dažādiem argumentiem. Gan vieniem, gan otriem ir sava taisnība. Tomēr, par labu austrumu zodiakam runā fakts, ka šis zodiaks ir pastāvējis vēl pirms rietumu versijas un pretendē uz lielāku precizitāti matemātiskajos aprēķinos nekā viņa atzarojums. To apstiprina daudzi mūsdienu zinātniskie pētījumi, kuros astronomiskie aprēķini līdz diviem, trijiem cipariem aiz komata sakrīt ar Vēdās dotajiem aprēķiniem. Vēdiskā astroloģija fiksētā veidā pastāv jau 5000 gadus un tanī doti aprēķini saulgriežu pārejas punktiem no viena zvaigznāja otrā līdz pat mūsdienām un vēl tālākai nākotnei. Šī sistēma ir cieši saistīta ar dziļiem filozofiskiem un zinātniskiem priekšstatiem par Visuma rašanos, kosmosa laika cikliem, to, kā mikrokosms funkcionē makrokosmā, ceļojumiem laikā un telpā un kontaktiem ar citu galaktiku dzīvajām būtnēm. Tā ir ārkārtīgi plaša senās pasaules materiālā un garīgā zinātne, kuras priekšā nobāl pat mūsdienu astronomija un astronautika.

Ņemot vērā to, ka nopietna astroloģija ir visai komplicēta un galvenais - dziļi individuāla lieta, Vēdas neieteic mānīt cilvēkus sniedzot viņiem virspusējas prognozes katrai dienai, nedēļai vai pat mēnesim. Patiesais astroloģijas mērķis ir sniegt cilvēkiem dziļāku ieskatu dabas likumos, palīdzēt viņiem saprast sevi, savas darbības motivācijas un iespējas savā dzīvē kaut ko mainīt uz labu.

sanga.lv


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv