www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Liesma, Elita, Alita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiKrija jogas retrīts15.08.2006

No 2. līdz 5.oktobrim 2006.gadā Krija jogas draugi Latvijā organizē trīs dienu retrītu par godu Paramahamsa Hariharanandas 100-gadei (Kararāšrama tradīcijas līnija - Svami Šri Juktešvar - Paramahamsa Jogananda - Svami Satjananda - Paramahamsa Hariharananda - Hariharanandas skolnieki). Tiek plānota Krija jogas skolotāju no Indijas un Eiropas viesošanās. Sīkāku informāciju par šo pasākumu var saņemt rakstot uz e-pastu kriyayoga@inbox.lv.

Paramahamsa Hariharananda, viens no lielajiem Krija jogas guru - dzimis 1907.gadā Nādijas apvidū Indijā, aizgājis Mahasamadhi 2002.gada ziemas sākumā Floridā. Iespējams pirmais indiešu mūks, ko apglabāja atdodot valstisku godu. Jau 11 gadu vecumā saņēmis iniciāciju Gjāna jogā, 25 gadu vecumā saticis vienu no 20.gs. sākuma lielajiem indiešu guru Svami Šri Juktešvaru, no kā saņēmis pirmo iesvētību Krija jogā un apmeties uz pastāvīgu dzīvi Šri Juktešvara izveidotajā Kararašramā. Pēc Šri Juktešvara norādījuma saņēmis otro iesvētību no Paramahamsa Joganandas, kad tas sava Indijas ceļojuma laikā 1936.gadā apmeklēja savu dzimteni Indiju un savu skolotāju Juktešvaru. Vēlāk saņēmis augstākās Krijas no Tagores līdzgaitnieka šantinaketanas darbā Bhupendranath Sanjala un no Paramahamsa Joganandas līdzgaitnieka un otrā Kararāšrama praktiskā vadītāja pēc Juktešvari aiziešanas Svami Satjanandas. No 20.gs. 50-tajiem gadiem ilgstoši vadīja Kararašramu. Vienlaicīgi gan pats, gan viņa skolnieki pēc viņa norādījumiem izveidoja vairākus ašramus un vietējos centrus Krija jogas garīgās attīstības tehnikas izplatīšanai Indijā, abās Amerikās un Eiropā. šobrīd viņa tiešo darbu visā pasaulē turpina 7 viņa pavirzītie mācekļi - Svami un vēl 21 Jogačarja, kas nav pieņēmuši mūka zvērestus. Vēl daži mācekļi, kuriem Paramahamsa Hariharananda devis atļauju mācīt citus, ir izveidojuši savas neatkarīgas organizācijas Krija jogas izplatīšanai.

Paramahamsa Hariharananda - domas...

Jūs esat atnākuši šeit lai kļūtu labāki un lai vairāk uztvertu savu iekšējo Es.

Kamēr jūs nesēdēsiet savas dvēseles tuvumā un nejutīsiet, ka esat pārveidoti, jūs nezināsiet savu patieso dabu.

Iekšējais Es ir gara manifestācija cilvēka formā. Tas ir pēdējais un augstākais spontānās evolūcijas radošais process.

Koncentrācija ir tas klauvējiens, kas atver dabas vārtus un ļauj izplūst gaismas plūdiem.

Ja darot darbu jūs novērojat savu elpu, jūs būsiet vienmēr realizējies un garīgs.

Apvienojiet savu dvēseli ar Bezgalīgo pirms katras darīšanas, tās laikā un arī pēc tam. ... Patiesībā mēs neesam individuāli apziņas viļņi, kas būtu atdalīti no kosmiskās apziņas jūras, mēs esam pats okeāns.

Brīnumaino Dieva dzīvības spēku apklāj divdesmit četri rupjie elementi tieši tāpat kā elektriskās strāvas spēku vadītāja materiāla vadā apklāj izolators.

Krija joga sniedz nekavējošas lietošanas iespēju kā maksa skaidrā naudā, nevis kā maksa ar čeku, kam nepieciešama konvertējamība.

Uztvert dvēseli ķermenī un visā universā ir pirmā un paša augstākā līmeņa meditācija.

Krija joga ir pareizas elpošanas zinātne.

Te ir tik daudzas reliģijas, halucinācijas, spekulācijas, iztēles un suģestijas. Kad tas viss priekš jums pazūd, jūs sasniedzat Dieva realizāciju.

Mēs ēdam banāna mizu, un mēs aizmetam banānu prom. 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv