www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Venta, Salvis, Selva
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Bailes1.12.2004
Bailes ir viens no emociju veidiem, kas palīdz cilvēkam pašneiznīcināties. Bailēm saprāta robežās ir liela nozīme mūsu ikdienas dzīvē. Iedomājieties, kas notiktu, ja pēkšņi visi cilvēki pārstātu baidīties. Tiklīdz cilvēku sāk baidīt bez pamatojuma, tā jau ir izmantošana, kur tiek izmantotas viņa emocijas. Ir veikli darboņi un arī reliģiskas organizācijas, kas cilvēku bailes izmanto savu mērķu sasniegšanai, proti – lai cilvēks būtu no viņiem atkarīgs. Piemēram, daudz reliģisko konfesiju biedē cilvēku ar nokļūšanu ellē, ja viņš neievēros dogmas, noteikumus, utt. un tādā veidā manipulē ar cilvēkiem. Pārsvarā reliģiskās kustības to nepamato un neizskaidro, kāpēc cilvēkam būtu „jādeg elles ugunī un pastarajā tiesā drebēs ceļi” utt.. Visam tam pamatā ir cilvēku emociju pārzināšana un to izmantošana.

Kas vispār ir bailes? Tā ir emocija, pārdzīvojums, kas rodas kā atbildes reakcija uz draudiem cilvēka bioloģiskajai vai arī sociālajai labklājībai. Atkarībā no situācijas un cilvēka personības īpatnībām bailes var izpausties ļoti plašā diapazonā — kā nedrošība, bažas, satraukums, izbailes, panika, izmisums, šausmas. Sasniedzot kulmināciju, tā saukto afekta stāvokli, baiļu sajūta uzspiež cilvēkam tā saukto “avārijas uzvedību”, kas izveidojusies bioloģiskās evolūcijas procesā. Faktiski, šajā momentā apziņa atslēdzas un cilvēks darbojas “autopilotā”. Diemžēl šīs darbības bieži ir neracionālas un noved pie bēdīgām sekām.

Lai pareizi un efektīvi darbotos jebkurā ārkārtas situācijā, nepietiek ar teorētisko un praktisko sagatavotību, kas iegūta mācību procesā — tas ir tāpēc, ka paši efektīvākie paņēmieni maz var palīdzēt tam, kas izjūt bailes. Piemērs: jebkurš cilvēks var noiet pa dēli, kas nolikts uz zemes, bet pietiek tikai šo dēli pacelt trīs metru augstumā, kad cilvēks vairs nevarēs pa to noiet tikpat viegli un nepiespiesti kā iepriekš vai arī vienkārši nokritīs no tā. Brīvi kustēties viņam traucēs bailes.

Tas ir normāli, ka cilvēks baidās lekt ar izpletni, no augstuma, ka baidās no ekstrēmām lietām, utt.. Nav normāli, ja cilvēki joprojām baidās un ietekmējas no māņticības, ja baidās no tā, ka kāds uz viņu „ne tā” paskatās, ja baidās no „ļaunas acs” utt., jo tas ir šo cilvēku vājums un pseido - dziednieku un šarlatānu spēks. Uz bailēm ir balstīts šarlatānu bizness.


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv