www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Mīlestības templis22.11.2006

Savās sāpēs, savās vēlmēs dot Mīlestību ik katram, vērsu visu savu būtību, savu sirdi, savu spēku un vājumu uz augšu un lūdzos: „Mīļai Dievs, Mīlošais, žēlsirdīgais Dievs... Lūdzu palīdzi man... Es vairs nezinu, kas man jādara, esmu zaudējis visu nosvērtību un mani moka nožēlojams vājums. Lūdzu, saki, ko man vislabāk darīt?

No debesīm atskanēja Mīloša, maiga un noteikta balss...

- Uzbūvē Mīlestības templi. Uzbūvē templi savā sirdī.

Mīlestības templim jābūt veidotam no tādiem materiāliem, kas Tev ir vispieņemamākie, vispazīstamākie. Varbūt tie ir Tavi mīļie pasaku tēli, varbūt tie ir Tavi folkloras tēli, varbūt tās ir Tavas mīļākās dziesmas, mīļākie dzejoļi, mīļākie prozas citāti. Iespējams, ka Tu savu templi vari papildināt no saviem mīļākajiem ēdieniem, dzērieniem. Atceries par savām smaržīgajām svecēm, putu bumbām un rožu smaržām. Tavam templim jumta vietā drīkst būt jebkas, kas Tev patīk - zilas debesis, zvaigžņota nakts sega, Tavs mīļākais lakats vai villaine. Jumtā Tev ir jāieliek visgaišākās noskaņas, lai Tu nejustu, ka tas vispār ir jumts, ka tur augšā vispār kas beidzas. Tev ir jāsajūt jumta bezgalība, kur Tev augt arī tad, kad liksies, ka templis ir gatavs.

Katra Tempļa logā ieliec kādu savu mīļāko lietiņu, kas Tev atgādina tos brīžus, kad Tu esi cēlusies spārnos un kāpusi augšup pa saviem debesu pakāpieniem. Katrā logā vienu. Logu Tev būs daudz, jo Tu esi augusi un lidojusi daudz. Tev noteikti ir šādas lietiņas. Katrā logā iespīdēs saule - no visām debesu pusēm. Tavā Mīlestības templī nebūs nakts puses. Tur būs tikai gaisma, gaisma, gaisma ... austoša, rietoša un tā, kas pa vidu - visspožākā un siltākā. Katrā logā ieplūdīs Siltums, Mīlestība, Uzticība, Ticība, Labestība, Līdzjūtība. Katrā logā ieplūdīs visas Tavas labās īpašības. Tev tikai jānosauc tās vārdos un tās ienāks katra pa savu logu. Cik logu, tik labo īpašību. Tev viņu ir daudz. Atliek tikai sākt.

Un durvis! To būs daudz, jo istabu būs daudz. Un izejas uz pasauli būs daudz. Katras durvis būs virināmas uz abām vai pat visām četrām pusēm. Jā! Uzdrošinies kaut ko neparastu - virināt durvis no augšas uz leju un otrādi. Tas tik būs kaut kas! Savā templī tu vari darīt kā vien vēlies. Durvis Tev vajadzētu gatavot divpusējas - no vienas puses tās varētu būt veidotas no rūgtajām dienām, no skumjajām asarām, no bēdām un vilšanām, no šādas pieredzes. Otru durvju pusi Tev būtu jāveido no sapņiem, no vēlmēm, no ilgām, no tā, kas mēs nekad nebūsim, no tām vietām, kur mēs nekad nenokļūsim. Un kad Tu staigāsi caur šīm durvīm, Tu vienmēr izjutīsi pateicību gan tam, kas bijis, gan tam, kas nekad nebūs. Jo Tu vienmēr būsi kustībā no vienas istabas uz otru, no vienām durvīm uz otrām. Tu vienmēr būsi kustībā no pagātnes uz nākotni. Tu vienmēr būsi tagadnē, bet ar Tev zināmām pagātnes un vārgi nojaušamām nākotnes sajūtām. Katras durvis, kuras būs vērstas uz pasauli, būs vienmēr atvērtas. Jebkurā mirklī Tu pa tām varēsi izlaist ārā savas dusmas, savu greizsirdību, savu egoismu, savu skaudību, savus melus, savu zemo pašvērtējumu. Jebkurā brīdī caur šim durvīm Tu varēsi izlaist ārā melnās vārnas, kas Tevi tramda un knābā. Katrreiz, kad Tu kādu melnumu atlaidīsi, tās aplidojušas loku ap sauli, apdedzinās savas melnās spalvas līdz pat dvēselei, un veicot apli, atgriezīsies pie Tevis kā Mīlestība. Saule sadedzinās visu negatīvo un pie Tevis atgriezīsies atpakaļ baltas kaijas. Tās pa logiem, pa durvīm pildīs Tavu templi ik dienas.

Tavā Templī caur durvīm ik brīdi varēs ienākt ikviens. Jo Tavas durvis būs atvērtas Mīlestībai, tajās spīdēs Saules stari, kas nāks no daudzajiem logiem. Jebkurš, kuram Tu uzsmaidīsi vai maigi pieskarsies, ienāks Tavā Mīlestības Templī un paliks tur tik ilgi, līdz pats iemācīsies būvēt savu Templi. Un tad pienāks tādas dienas, kad Tavā Templī diendienā nāks desmitiem un varbūt kaut kad simtiem ļaužu. Viņi nāks un Mīlēs Tavu Templi, viņi paklanīsies Mīlestības priekšā. Viņi saņems Mīlestības svētību. Kas būs svētīts, tas aizies aplaimots un  laimīgs. Aizejošie stāstīs citiem par tavu Templi. Aizejošie Mācīsies būvēt Savus Mīlestības Tempļus. Tad pasaulē būs daudz laimīgu ļaužu. Tik vien tāds nieks - kādam kaut kad tas ir jāsāk. Un ja mēs katrs mazliet pacenšamies būt tieši tas, kas pirmais uzceļ Savu Mīlestības Templi, tad kaut kad notiks tieši tā, kā te rakstīts. Nav jāgaida, ka kāds Tev ieliks rokās ķelli un sāks Tev blakus stāvot diktēt, kas jādara. Jāsāk Templi būvēt pašam. Pa mazam graudiņam, pa mazai drupačiņai jāvāc kopā viss, kas Tevī labs un jāatšķeļ, viss, kas nederīgs. Katrs labais smilšu graudiņš jāliek blakus viens pie otra. No mazām lietām top lielas lietas. Nekas netop uzreiz. Ir tikai jāsāk. Un Tavs Mīlestības Templis būs.

 

Ints 12.05.2006.


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv