www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Mirta, Ziedīte
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Ugunsdzēsēji 1.12.2006

Divi draugi gāja uz purvu pastaigāties. Pēkšņi viens no viņiem ieslīdēja līdz krūtīm purva slīkšņā. Otrs ātri aizsteidzās, lai izsauktu ugunsdzēsējus. Tie arī ātri atsteidzās un izvilka trepes, lai glābtu slīkstošo.
Taču vīrs noraidīja palīdzību sakot: „Es jau 50 gadus esmu kristīgs cilvēks, vienmēr esmu uzticīgi un kārtīgi gājis baznīcā. Tas Kungs mani izglābs!”
Tad nu ugunsdzēsēji neko vairāk nevarēja kā vien, galvas grozīdami, doties prom.
Pēc dažām stundām ugunsdzēsēju priekšnieks izlēma vēlreiz doties uz purvu: „Tas vīrs taču mirst, un mums ir viņam jāpalīdz!”
Atbraukuši viņi redzēja, ka no slīkšņas laukā raugās vairs tikai vīra galva. Tad nu atkal tika izvilktas trepes.
„Nekā nebija,” slīkstošais enerģiski sauca, „es jau 50 gadus esmu kristīgs cilvēks, vienmēr esmu kārtīgi maksājis baznīcas nodokļus. Gan jau Dievs mani izglābs!”
Ugunsdzēsēji to nespēja saprast, bet nācās vien doties prom.
Nākošajā rītā ugunsdzēsēju priekšniekam atkal un atkal bija jādomā par vīru purvā, un viņš izlēma vēlreiz doties uz purvu.
Nonākuši purvā, ugunsdzēsēji redzēja, kā purvā pazūd vairs tikai vīra matu gali. Viņam vairs nebija iespējams palīdzēt!
Mirušais nu nonāk debesīs un ir ļoti nikns: „Vēlos tikt tūlīt pie Šefa,” viņš uzsauc Pēterim, kurš viņu uzreiz arī ielaiž.
Iegājis iekšā, viņš tūdaļ klāj vaļā: „50 gadus es allaž esmu bijis kristīgs cilvēks, vienmēr esmu apzinīgi maksājis baznīcas nodevas, neesmu kavējis nevienu dievkalpojumu – un tagad šitāda lieta! Vai Tu nevarēji mani vismaz no apakšas nedaudz pacelt?”
„Es nesaprotu tavas dusmas, mans dēls,” saka Dievs un atjautā: „Vai tad es tev trīs reizes nesūtīju palīgā ugunsdzēsējus?”
 

Autors nezināms,
www.zeitzuleben.de
I. Ančevskas tulk. no vācu val.


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv