www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Boļeslavs, Bērtulis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiTicība dod spēku07.12.2006

Ursulai De Gvinai vēl bez Jūrzemes burvja triloģijas ir arī daudzi īsāki stāsti. Viens no tiem ir sērīgs stāsts par fantastisku zemi, kur iedzīvotājiem regulāri uzbruka drakoni, tāpēc tur bija īpašs bruņinieku ordenis, kas cīnījās ar šiem drakoniem, lai pasargātu cilvēku apmetnes. Bet drakoni bija ļoti bīstami un itin bieži varēja gadīties, ka cīņā gāja bojā nevis drakons, bet pats bruņinieks.

Vienam centīgam jaunajam bruņiniekam, kas vēl tikai izgāja apmācību, māte bailēs par viņa dzīvību iedeva viņam amuletu, kurš padarīja tā nēsātāju neuzvaramu un palīdzēja grūtos brīžos, kad cīņa ar drakonu teju bija gaidāma sakāve. Jaunais bruņinieks tagad vienmēr izmantoja šo amuletu un pat šķietami neuzvaramās situācijās spēja iegūt spēkus un uzvarēt drakonu. Viņš kļuva par ļoti slavenu bruņinieku, kas bija nogalinājis visvairāk drakonu.

Kādu dienu viņam ģimenes locekļi atklāja patiesību, ka amuletam īstenībā nav nekāda spēka. Visas uzvaras pilnībā ir viņa paša nopelns, un viņš ar tām var pilnībā lepoties. Pie tam nav nekādas vajadzības vairs meklēt palīdzību pie amuleta, bet drīzāk atrast ticību pašam sev.

Taču jauno bruņinieku ziņa, ka amuletam nav nekāda spēka, ārkārtīgi šokēja. Nākamajā cīņā ar drakonu grūtā brīdī viņam vairs nebija, no kā lūgt palīdzību, un drakons viņu nogalināja. Viņa amulets nedeva spēku, taču spēku deva viņa ticība, ka viņš saņems palīdzību.

gauranga.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv