www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Venta, Salvis, Selva
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Griba22.01.2007

Cilvēkam ir piešķirta griba, lai viņš varētu dzīvot apzināti un brīvi. Mēs varam atteikties no tā, kas traucē mūs nonākt, kur vēlamies. Mēs varam atteikties no īslaicīga prieka, ja domājam, ka tādēļ vēlāk iegūsim pilnvērtīgāku prieku. Brīvības atslēga atrodama spējā atteikties un izvēlēties. Tikai tas, kurš skaidri saka NĒ, no visas sirds var pateikt JĀ.

Mūsu daudzu problēma ir tā, ka mūsu griba jau agri tika izslēgta no spēles. Griba kaut ko iegūt sev tika apzīmēta kā nepaklausība un neaudzinātība. Ja cilvēka paša gribai, saskaroties ar citu gribu, netiek dota iespēja izpausties, tad nav nekas neparasts, ka beigās cilvēks vairs neieklausās savā iekšējā balsī un agrāk vai vēlāk atsakās no sevis un savas brīvības.

Pasaki man, ko tu vēlies, un es tev pateikšu, kas tu esi!. Vai - precīzāk sakot: tiec skaidrībā par to, ko tu gribi vai negribi, un tu apzināsies kādu savas personības šķautni. Tas, pēc kā tu ilgojies, tas, ko tu dziļi iekšēji vēlies, norāda, kas tu patiesībā esi. 

Cilvēks, kurš neko nevēlas, ir gluži kā bez kodola – viņš pamazām bezpalīdzīgi sabrūk – gan garīgi, gan fiziski. Griba darbojas kā apvienojošs, impulsu dodošs personības centrs:

Kā sirds pulsē manā ķermenī,
Pulsē griba manas esmes vidū.
Veselīga griba ir dzīves avots.
No tās strāvo dzīvesprieks,
Priekpilna iedvesma radošam darbam,
Zināšanām un spēlēm.

Ja neesi pieradis ņemt vērā savas īstās vēlēšanās, tad var paiet laiks, līdz aptversi, ko patiesi gribi. Aizdomu un sāpju iespaidota griba nespēj runāt skaidri. Taču jo vairāk ieklausīsies, jo skaidrāki kļūs signāli no iekšienes, un jo drošāks kļūsi pats par savām reakcijām. No šīs drošības var izaugt drosme pārveidot dzīvi un kļūt par to, ko nojaut un kas tu patiesībā esi.

Margareta Melina
(I. Ančevskas tulkojums no zviedru val.)

 


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv