www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Rozālija, Roze
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Ceļš05.02.2007

Dusmoties uz cilvēkiem nozīmē uzskatīt viņu rīcību par kaut ko svarīgu. No šīs sajūtas uzstājīgi jāatbrīvojas. Cilvēku rīcība nevar būt tik svarīga, lai uz otrā plānā atbīdītu vienīgo dzīves svarīgo alternatīvu – mūsu nemainīgās satikšanās ar bezgalību.

***

Ikviens ceļš ir tikai viens no miljons iespējamiem ceļiem. Tāpēc kareivim vienmēr jāatceras, ka ceļš ir tikai ceļš; ja viņš jūt, ka šis ceļš neiet pie sirds, tas ir jāpamet par karu cenu. Ikviens ceļš – ir tikai ceļš, un nekas netraucēs kareivim to pamest, ja to liks darīt viņa sirds. Lēmumam jābūt brīvam no bailēm un patmīlības. Uz ikvienu ceļu jāskatās tieši un nesvārstoties. Kareivis pārbauda to tik reižu, cik uzskata par vajadzīgu. Pēc tam viņš uzdod sev vienu jautājumu: vai šim ceļam ir sirds?

 ***

Visi ceļi ir vienādi: viņi ved uz nekurieni. Vai šim ceļam ir sirds? Ja ir, tad tas ir labs ceļš; ja nav, tad no viņa nav nekādas jēgas. Abi ceļi ved uz nekurieni, bet vienam ir sirds, otram - nav.  Viens ceļš padara ceļojumu pa viņu priecīgu: lai cik neklejotu – tu un tavs ceļš ir nešķirami. Cits ceļš piespiedīs tevi nolādēt dzīvi. Viens ceļš dod tev spēkus, cits – iznīcina tevi.

 

K.Kastaņeda "Laika rats"


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv