www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Boļeslavs, Bērtulis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Ceļinieki8 Mūsdienu Meklētāja Cēlās Nepilnības15.02.2007

Šo Gudro Mācību novēlu astoņiem saviem biedriem:
Petrovam, Vore, Olgai Šotlandijai, Aņai Jegorovai, Antivitaļikam, un Aleksejam Hodjkovam
/Lotoss/


1. Slinkums

Slinkums izpaužas vienā-vienīgajā domā: „Es esmu lielisks, bet man kaut kā slinkums...” Šai domai ir vesela kaudze variantu: „Es saprotu, es varu, es protu, es gribu, bet redz, slinkums, velns parāvis, mani pieviļ...” Šī ir visizplatītākā Slimība, kura rada visgraujošākās sekas. Graujošas tajā nozīmē, ka brīnumi tomēr notiek – hop! – un cilvēks Brīnumainas Dāvanas izskatā saņem lielu Kaut Ko, atrod īsto cilvēku, atrod nepieciešamos resursus, nokļūst negaidītas veiksmes zonā un tamlīdzīgi, bet slinkums pilnībā iznīcina šīs Dāvanas saņemšanas iespējas. Jā, Brīnums notiek, bet tas ir kā izaicinājums: „Uz priekšu, puis! No tevis tiek prasīts tikai nedaudz pārspēt to līmeni, kurā tu pašlaik atrodies. Uz priekšu!” Bet slinkums, velns... Tad lūk, es gribu pateikt, ka slinkums – tas ir viltīgs intelekta izdomājums, kura mērķis ir savas vecās formas saglabāšana. Es, sak, esmu labs, bet man ir viena maaaza vājībiņa (kura, starp citu nav atkarīga no manis) – tas ir mans slinkums. Slinkums uznāk – un viss. Bet šo koncepciju ir ļoti grūti pieņemt, jo tad iznāk, ka katru reizi tu nevis „vari, bet slinkums traucē”, bet tu „NEVARI”, „NEPROTI”, „NESAPROTI”.

2. Neuzmanība

Neuzmanība pret mazām izmaiņām. Mazas izmaiņas – tas ir signāls par tieši tādu pašu, tikai lielu izmaiņu tuvošanos. Ir jāapmācās uz mazā – tas ir visefektīvākais apmācību ceļš. Iemācies pareizi mazgāt traukus un tu iemācīsies pareizi celt pilsētas. Neuzmanība noved pie tā, ka cilvēks to nepamana, ka pastāvīgi kāpj uz grābekļiem līdz tam brīdim, kamēr no kārtējā dzelzs grābekļa blieziena viņa galva nepāršķeļas uz pusēm. Jebkura parādība parādās cilvēka dzīvē vispirms maza. Kamēr tā ir maza, to var vadīt. Pēc tam tā izaug un iziet ārpus kontroles. Tā cilvēks nokļūst situācijā „apstākļi liek”. Tā ir vēl viena galvenā mūsdienu Slimība – „es jau varētu, bet apstākļi neļauj”. Šeit „apstākļi” tiek uzdoti, atkal, kā kaut kas malā esošs, kā kaut kas, ko neesmu radījis es.
Neuzmanība kalpo par cēloni vēl vienai lielai bēdai – vajadzīgā spēka daudzuma neesamībai. Tieši neuzmanība liek tērēt savus spēkus darbiem, kurus vajadzēja izdarīt vēl vakar, kad situācija bija atbilstoša, bet ne šodien, kad jau ir par vēlu, bet nedarīt nevar, tāpēc, ka galva pāršķelta, bet bez tās dzīvot nesanāk. Tā cilvēks vienmēr nodarbojas ar vakardienas darbiem un nekad nenodarbojas ar šodienas darbiem.

3. Šaurpierība

Izpaužas tādējādi, ka cilvēks no sirds tic, ka datori aug kokos. Ka tētim vienmēr ir nauda. Ka ir tāds darbs, kur neko darīt nevajag, bet dabūt var visu. Ka citi labāk zina kā darīt to, ko es neprotu. Ka pietiktu tikai dabūt vajadzīgo sīkumu un viss – dzīve nokārtosies. Ka vēl drusku drusku jāpagaida un viss nokārtosies pats no sevis. Tieši šaurpierība neļauj redzēt to, ka bulciņas cep reāli cilvēki, nevis „kaut kas tur”; ka žurnālus arī veido reāli cilvēki, nevis bezgaunīgi žurnālisteļi; ka milicim ir reāli bērni, par kuriem viņš rūpējas savā veidā; ka rupeklis autobusā – tas esi tu pats, tikai piekusis un apbižots. Šaurpierība rada nepateicību. Cilvēks neatšķir Brīnumaino Dāvanu no citu lietu plūsmas, kas pār viņu gāžas.

4. Nenopietnība

Apņemšanās nenopietnība ir tas pats vājums. Tā ir arī viens no neuzmanības aspektiem. Nenopietnība ir stingri jo stingri saistīta ar Vienotas Pasaules Ainas neesamību. Cilvēkam ir zudusi iespēja atbildēt par saviem lēmumiem. It kā sagribēja kaut ko izdarīt, bet – viens, divi un rokas nolaižas. Nenopietnība ienes cilvēka dzīvē kaudzi ar tādām nelabvēlīgām lietām, kā neapmierinātība, depresija, garlaicība, parādi pret savu pagātni.

5. Bailes

Pamatā tās ir bailes izmaiņu priekšā. Prātīgs Meklētājs cīnās ar šīm bailēm pašās agrākajās stadijās: „Redz, es jau aizbrauktu uz to semināru, bet man taču tas nav vajadzīgs, viņi tur taču pat semināru neprot sarīkot”, „Redz, es jau uzrakstītu vēstuli šim Meistaram, bet kādēļ? Viņš saprot būtību – es saprotu būtību, ko gan mums gribēt vienam no otra?” Galvenā problēma, ko rada bailes – ir attīstības ātruma palēnināšanās. Saprotams, ka attīstībai arī ir savs labvēlīgais vecums. Tas ir periods starp 14 un 25 gadiem. Pēdējais termiņš – 33 gadi. Pēc tam – izredžu praktiski vairs nav.

6. Izsmērētība

Kaudze darbu un nekā konkrēta, vai arī, kas paradoksāli – maz darbu un nekā konkrēta. Tas ir, cilvēks it kā saprot, ka „jā, tā turpināt dzīvot vairs nedrīkst”, bet tomēr dzīvo. Izsmērētība – tas ir apbrīnojams mehānisms. Tas aprij pats sevi. Tā ir čūska, kura košļā savu asti un domā: „Nē, es rīkojos nepareizi, tas ne pie kā laba nenovedīs”. Tādas domas rada sapratnes ilūziju un lieliski attaisno savu stulbumu un vājumu.

7. Cerība uz Nav Saprotams Ko

Šī ir tīri krieviska Cēlā Nepilnība. Daži to sauc konkrētā vārdā – „Betjanu”. Bet es vienmēr skatos uz Būtību, un „Betjanu” Būtība – tas ir Nav Saprotams Kas. Nav nekādu datu par to, ka konkrēts notikums notiks, bet cilvēks rīkojas tā, it kā šie dati būtu. Likumsakarīga vilšanās dod augsni bezjēdzīgam izbrīnam un – kas mani vienmēr sajūsmina – likumīgām tiesībām ATPŪSTIES. Jā-jā, atpūsties pēc padarīta darba.
Iekšpus Cerības uz Nav Saprotams Ko slēpjas vēl viena tīri krieviska izklaide – Cerība uz Cūceni. Es, sak, tagad šeit pasēdēšu, paplakšķināšu ar knābi, un tas, kas man ir vajadzīgs – hop! – un pēkšņi parādīsies.

8. Šķietams lieliskums

Šķietams lieliskums, tāpat kā bailes, izraisa attīstības ātruma palēnināšanos. Cilvēks redz izkropļotu Pasaules Ainu, kā rezultātā saņem ne tos rezultātus, kurus ir gribējis. Tāpat cilvēks paskrien garām tiem cilvēkiem un situācijām, no kuriem viņam vajadzētu mācīties.

 

Visas šīs 8 Cēlās Nepilnības ir savstarpēji saistītas, Katra no tām uztur un baro pārējās septiņas. Būtības saprašana jebkurai no šīm Nepilnībām vājina pārējās.

 

Lotoss
lotos@ariom.ru
2002.gada jūnijs

(c) Lirika.lv, tulkojums no krievu valodas
Tulkots no: http://ariom.ru/lotos/2002/8-nedost.htm 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv