www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sibilla, Teika, Lita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Paramahamsa Jogananda – fragmenti par draudzību13.03.2007

Jūs esat domājuši par to, kā tas notiek? Spontānā abpusējā vēlēšanās draudzēties tieši seko no Dieva pievilkšanās likuma. Iepriekšējās dzīvēs uzkrājušās divu dvēseļu draudzīgās darbības attiecībā vienam pret otru pakāpeniski ir izveidojušas karmisku saiti kā rezultātā viņas pievelk viena otru arī šajā dzīvē.

Tikmēr, kamēr šo impulsu nav sabojājis egoisms vai seksuālās tieksmes, tas ir pilnīgi tīrs. Bet ne reti tas ir ar iepriekšminētajiem traipiem. Draudzība pati par sevi ir mūsu visdziļāko jūtu koka auglis; neveselīgas vēlēšanās un egoistiskas darbības ir svētuma zaimošana attiecībā pret to. Ja koka saknes saņem neatbilstošu barību, tajā dzimušie augļi arī nebūs veseli. Ja jūs barosiet cilvēcisko jūtu koku ar egoistiskām emocijām, mūsu nepietiekami tīrie motīvi apgānīs draudzības augļus. Ja kāds izsauc jūsu interesi tāpēc, ka ir bagāts, ietekmīgs, var jums kaut kā palīdzēt, tad tā vairs nav draudzība. Ja jūs piesaista pievilcīga ārējā forma, arī tā nav draudzība. Kad šī jaukā sejiņa zaudēs savus „jaukumus”, tāda „draudzība” izgaisīs bez pēdām.

Pilnīgojiet draudzību, kas nāk no iepriekšējām dzīvēm. Tā ir tiesa, ka draudzība nerodas, kur un kā pagadās. Ir cilvēki, kurus jūs satiekat katru dienu, bet pēc būtības tos nepazīstiet. Savukārt satiekot citus rodas sajūta, ka esat viņus pazinuši vienmēr. Mācieties sajust šo iekšējo priekšā teikšanu. Lai kur jūs neatrastos lai jūsu acis ir atvērtas. Un ja jūs sajutīsiet dievišķu aicinājumu attiecībā uz kādu cilvēku, cenšieties izveidot ciešu draudzību ar viņu, jo viņš jau bija jūsu draugs kādā iepriekšējā dzīvē. Tādu draugu no iepriekšējām dzīvēm nav nemaz tik maz, bet draudzīgās attiecības ar viņiem nav vēl izkoptas līdz pilnībai. Un ir saprātīgāk būvēt uz jau esošiem pamatiem kā mēģināt sākt rakt jaunus pamatus pilnīgi jaunu pazīšanos irstošajās smiltīs. Cilvēki bieži pieņem kādus citus cilvēkus par saviem draugiem, kamēr tie nesāk nodarboties ar kaitniecību attiecībā pret viņiem, un tad seko sāpīgas vilšanās.

Daudzi cenšas izvēlēties draugus. Un tā ir viņu kļūda, jo viņi ir padevušies ārējās, iluzorās redzamības burvībai. Vienīgais paņēmiens kā nekļūdīgi atpazīt patiesus draugus ir vairāk meditēt. Jāmēģina atrast draugus ar augstāko paņēmienu, bet tas nozīmē atbrīvot apziņu no jebkuras domas par to, ka cilvēka ārējais izskats vai jebkura cita ārējā redzamība varētu ietekmēt jūsu attieksmi pret viņu. Ja jūs to sasniegsiet, jūs reiz iemācīsities atpazīt savus patiesos draugus. Viņi būs jums kā pazemīgi un Dievam tīkami kanāli cilvēciskā veidolā, caur kuriem jūs varēsiet uztvert Dieva attieksmi. Dievišķās Draudzības gaisma plūdīs pie jums caur sirds tīrību.

Paramahamsa Jogananda – fragmenti par draudzību 
(no grāmatas „Man’s Eternal Quest”). 1.fragments.
http://tradition.lf.lv, Guga


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv