www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sibilla, Teika, Lita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Krievija terorizē Igauniju.02.05.2007

Manuprāt, Igaunijas policija bija līmenī, ja reiz spēja savaldīt satrakoto pūli, kas demolēja un izlaupīja tuvumā esošos veikalus (video un vēl video), kuru zaudējumi sastādīja 898 000LVL un rezultātā bija viens bojā gājušais. Cik es sapratu, tad tas pats bija kāds Krievijas pilsonis kuru “nejauši” sadūra “savējais”. Noteikti, ka izmeklēšanā noskaidrosies, kas un kā notika patiesībā.

Jāatzīst, ka metodes kādas pielieto sarkano fašistu līderi, ir labi pārdomātas un izstrādātas. Gluži kā rūdītie noziedznieki, par kaujiniekiem izmanto pusaudžus un jauniešus, kas vēl nav morāli nobrieduši un ir viegli ietekmējami, pārgalvīgi un spējīgi uz visu, rada lielu troksni un par sekām saņem minimālu sodu.

Informācijas izplatīšanai izmanto SMS spamu.

С утра на мобильные телефоны многих жителей Таллина поступили SMS-сообщения с призывом принять участие акции с требованием отставки Ансипа. Действующего премьера обвиняют в том, что его решение о демонтаже памятника Воину-Освободителю в центре Таллина спровоцировало беспорядки и резко обострило противоречия в обществе.

Tāpat izmanto hakerus, kas uzbrūk ienaidnieku mājaslapām, kā arī izsūta mēstules deputātiem, kas nobalsoja pretēji Kremļa gribai.

Хакеры сумели раздобыть электронные адреса депутатов эстонского парламента, голосовавших за снос памятника Воину-Освободителю и перезахоронение могилы советских солдат. И теперь предприимчивые интернет-бойцы призвали всех, кто возмущен событиями в Эстонии, написать по этим адресам и высказать парламентариям свои претензии.

Vandālisma aktus veic aizsedzoties aiz cēliem mērķiem - aizsargāt pieminekli no fašistiem, kas to grasās nojaukt. Tas nav būtiski, ka patiesībā pieminekli pārnes un apbedītos kareivjus mēģinās identificēt, lai no nezināmā kareivja tie kļūtu par konkrētiem cilvēkiem.

Šajā sakarā igauņu populārākā portāla postimees.ee raksts satrakoja interneta pūli.

Тогда, в 1941 году, «победители», чьи потомки буянили давеча на улицах города, безжалостно покинули Таллин, отдав его немцам, оставив совершенно разграбленный и горящий город. Через четыре года они вернулись, предали земле чертову дюжину гробов в центре города и воздвигли монумент какому-то неизвестному солдату. Они даже не знают, а всего лишь предполагают, кого же они там похоронили.

Skaidrs, ka Krievijai ir dziļi pie kājas tas, ka tiek pārnests šis piemineklis, jo kā norādīja jam savos atradumos, Krievijā nav cieņas pret saviem kritušajiem, jo tur notiek šausmīgākas lietas ar mirstīgo atlieku pazušanu, bet par to visi klusē.

Пока политики и пресса обсуждают эстонские планы по сносу памятника советскому Воину-освободителю в центре Таллина, местные власти в регионах России без лишнего шума уничтожают монументы героям Великой Отечественной войны.

Patiesībā jau viss tracis sacēlās tāpēc, ka Igaunijas valdība beidzot uzdrošinājās spert izšķirošo soli un mēģināja salikt punktus uz i. Igauņiem nepaveicās, jo tas nelaimīgais “Bronzas kareivis” atradās Tallinas centrā - ģeogrāfiski izdevīgā vietā, kas ļāva tur rīkot pretvalstiskus mītiņus, propogandējot Kremļa politiku. Man patika citāts no Utro.ru raksta, lai gan iespējams, ka autors bija domājis to kā ironiju.

Теперь “Бронзовый солдат” будет стоять на военном кладбище – точное его местонахождение все еще держится в секрете – вдали от перипетий центра и вне поля зрения жертв советской оккупации. Еще немного, и можно будет вздохнуть спокойно. На окраинном кладбище не очень-то развернешься с провокационными митингами, так что после вживления на новое место памятник должен прекратить источать напряжение, а в перспективе и вовсе сам собою забыться.

Es ļoti labi saprotu igauņus. Kremlis visus šos gadus, kopš trīs Baltijas valstis atguva neatkarību, nelika mieru mums un visos iespējamos veidos lika saprast, ka šeit dzīvo fašiti, kas piecdesmit okupācijas gadus bija veiksmīgi maskējušies kā draudzīgo padomju republiku iedzīvotāji un tagad beidzot ir atklājuši savu patieso seju.

Tajā pašā laikā Krievija pārkāpj Vīnes konvenciju un terorizē Igaunijas vēstniecību Maskavā. Tā kā visus plašsaziņas līdzekļus Krievijā kontrolē Kremlis, tad arī par kaut kādu objektivitāti runāt būtu muļķīgi. Viena no pēdējām televīzijām, kas krita Kremļa nagos bija Ren TV. Šobrīd Ren TV 30% akcijas pieder RTL.

Fedorova’s action followed the resignation of REN-TV news anchorwoman Olga Romanova, whose news program “24″ was shut down in late November. Romanova has claimed that the move came after she unsuccessfully attempted to air news segments that may have been frowned upon by the Kremlin.

Teorētiski tas būtu rādītājs tam, ka šī televīzija varētu būt nedaudz neitrālāka. Iespējams, ka šī iemesla pēc Kremļa spēki nelaida žurnālistus Igaunijas vēstniecībā, lai samazinātu iespēju, ka vismaz kāds mēģinās objektīvi attēlot Tallinā notiekošos faktus.

“Он мне сказал, что он будет решать, кто будет проходить на территорию посольства, а кто нет, потому что он - это гражданское общество, и бросил трубку”, - сказала Максимовская.

Loģiski, ka pēc visa šī sekos ekonomiskā blokāde, ultimātu uzstādīšana un visas pārējās lietas, kas parasti tiek darītas reizēs, kad kāds kaut ko saka pretī Kremlim. Taktika jau ir gadiem atstrādāta un mēs visi to esam uz savas ādas jau izbaudījuši.

Es lasīju un šausminājos par komentāriem, ko izsaka Krievijas politiķi raksta beigās. Lai gan patiesībā tas nav nekas, ja ņem vērā, ka viņi dzīvo valstī kurā visi dejo pēc Kremļa stabules.

Bet visvairāk mani satrauc tas, ka tepat Latvijā, inteliģenti cilvēki - tādi, kas lasa grāmatas, apceļo pasauli, dzīvo kopā ar mums vienā valstī, veido savus blogus utt., bet tajā pašā laikā uzskata mūs par fašistiem. Ja tā domā izglītoti cilvēki, tad nav grūti iedomāties, ko domā pelēkais “urla”…

За последнее время мир стал солидарен к Вашим словам и боли. Я так же понимаю, что среди фашистов были хорошие люди - это не значит, что я придаю “свою религию”, деда - это значит, что я не кричу на каждом углу про свою ненависть. Я живу дальше!

Viens no maniem vectēviem bija sarkanais partizāns, otrs latviešu leģionārs, bet par fašistu es viņu nekad neuzskatīju. Mēs nevaram izmainīt Krievijas iedzīvotāju viedokli par mūsu vēsturi, jo tas nav Kremļa interesēs, bet varbūt, ka mēs varam izglītot vietējos? Šobrīd gan šķiet, ka tā arī ir nerealizējama ideja. Tie, kas gribēja uzzināt par Latvijas vēsturi no citiem avotiem, tie arī to sen ir izdarījuši. Ja nu gadījumā kāds nav dzirdējis par to, kas ir Latviešu leģions un lasījis skaidrojumu, tad to vēl var paspēt izdarīt.

Vēstures avoti apstiprina, ka leģions, kuru sāka formēt 1943. gada sākumā, nav bijis iesaistīts nedz ebreju masveida iznīcināšanā, nedz kara noziegumos pret cilvēci. Leģiona karavīri nepiedalījās represīvajās akcijās pret civiliedzīvotājiem, bet gan cīnījās austrumu frontē pret sarkanarmiju. Leģions cīnījās pret tās valsts armiju, kas 1940. gadā bija okupējusi Latviju. Latviešu karavīri karoja pret režīmu, kas 1940.-1941. gadā veica represijas pret civiliedzīvotājiem. Kā liecina vēsture, neviens latviešu leģionārs nevienā tiesā nav notiesāts par kara noziegumiem, kas būtu izdarīti leģiona darbības kontekstā. Kara beigās pēc vācu režīma rīkojuma leģionā tika ieskaitīti daudzi bijušie nacistu partijas un SS organizācijas drošības dienesta darbinieki, kuri bija veikuši kara noziegumus. Bet tas nekādā gadījumā nepadara visu leģionu par noziedzīgu vienību.

Diezgan pretīgi ir skatīties un lasīt tos melus, ko sludina Kremļa mediji. Uzskatu, ka ir bargi jāsoda tie vandāļi, kas demolēja un izlaupīja Tallinas veikalus. Sarkano fašistu (video) barveži ir sabijušies, jo neviens no igauņu advokātiem netaisās viņus aizstāvēt.

Проблема с адвокатами — никто не берется защищать наших ребят.

Bēdīgākais ir tas, ka to darīs Latvijas sarkanie spēki.

Как корреспонденту ИА REGNUM сообщили во фракции ЗаПЧЕЛ Сейма Латвии, в составе делегации депутат Европарламента, сопредседатель ЗаПЧЕЛ Татьяна Жданок, депутаты Сейма - Мирослав Митрофанов и Николай Кабанов, а также председатель фракции ЗаПЧЕЛ Рижской думы Наталия Ёлкина. В настоящее время депутаты добиваются встречи с задержанными антифашистами и проясняют судьбу арестованных членов общественной организации “Ночной дозор”.

Kādus pārsteigumus Kremlis gatavo Latvijai? Spriežot pēc tā kā uzkarst komentāri nacionālistu lapās, būs kaut kādas aktivitātes arī pie mums.

Vēl interesants viedoklis, ko palasīt Демонтаж вкуса, вины и заслуги: захоронения в б.соц.лагере: игра в кости на понижение статуса. Atļaušos vēl nocitēt izrāvumu no šīm pārdomām.

В конфликте с Эстонией, который уже “раздули” чуть ли не в кризис всего русского национального самосознания, надо бы малость охолонуть, отвлечься от настойчивого телевизора - да и ответить самому себе на два ключевых вопроса.

Во-первых: имеет ли Эстония формальное право переносить памятники на своей территории туда-сюда? Именно - не “моральное”, а чисто формальное право?

Думаю, ответ тут ясен: имеет. Если независимое государство - то имеет. А как еще?

И второе. Имеет ли смысл начинать боевые действия и силой принуждать кого бы то ни было “уважать тех, кто их освободил от ига”? Если здраво подумать хотя бы 5 минут - очевидно, что это абсурд. “Мы вас, сволочей, освободили от зверей-нацистов, которые вас уничтожали и порабощали - а вы этого не цените; ну, тогда мы вас сами разбомбим, ввергнем в экономическую разруху…”
Абсурд ведь?

Что ж тогда получается? Выходит - чисто объективно говоря: формальных оснований что-то ТРЕБОВАТЬ от Эстонии у нас нет, обострять конфликт до “горячего” - значит прежде всего выставлять себя тупым агрессором, который сам не понимает, чего добивается.

Autors CooLynX, pods.lv


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv