www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Zaratustras mācība, izteikta mūsdienu vārdos. 14.05.2007

LABAS DOMAS - LABI VĀRDI - LABI DARBI:
Cilvēks ir piedzimis brīvs un viņam pašam ir jāizvēlas savs dzīves ceļš. Viņa liktenis ir viņa paša rokās. Viņam nav kāds no tālienes vai sveša noteikts liktenis.
Saprāts un viedums ir atslēga patiesīgumam un īstenībai. Patiesīgums ir vienīgais ceļš uz mūžīgo laimi. No meliem ir jāizvairās. Viedums un patiesīgums stāv tuvu viens otram.
Patiesīgums aizsargā pasauli. Pastāv "neapzinātais" un "zemapziņa"; ja tam nepievērš uzmanību, tad dvēsele protestēs un rādīs slimīgus simptomus.
"Labais" un "ļaunais"sākotnēji pastāv cilvēku domāšanā, tātad tie ir domāšanas funkcijas. Cilvēks ir spējīgs patstāvīgi, ar sava saprāta palīdzību izšķirties par "labo" vai "ļauno".
Labās domas nozīmē domas, kuras cilvēkam pašam un citiem cilvēkiem nes labumu. Grēcinieks ir kāds, kurš melo, kuram ir kaitīgas domas un kurš izraisa postu. Cilvēku domas un jūtas ir tās, kas dāvā viņam debesis un elli. Mierīga sirdsapziņa ir labākā debesu dāvana, un drūma, nemierīga iekšējā dzīve ir elles sods. Labas domas ir pamatpriekšnosacījumi kultūras radīšanai. Melīgie ir sīkmanīgi mietpilsoņi bez kultūras.
Par laimīgu var saukt cilvēku, kurš citiem sniedz laimi.
Gribēt ilgu, priecīgu dzīvi ir legāla vēlēšanās.
Katram cilvēkam ir jāpūlas savus ienaidniekus padarīt par saviem draugiem.
Pasaulei ir dvēsele un miesa, kura vairojas. Lai dzīvo pasauli uzturētu pie dzīvības, ir nepieciešamas pūles un čakls darbs. Pasauli ir jāaizsargā un jākopj un jālolo. Neko nedrīkst izšķērdēt. Pasaules uzlabošana ir nepieciešamība katram atsevišķajam.
Dievs ir simbols labajam, tīrībai un bezrobežu visvarenībai. Dievs ir neuzpērkams, neprasa nekādas lūgšanas, dāvanas vai upurus. Vienīgās iedarbīgās lūgšanas ir labi darbi.
Vīrietis un sieviete jebkurā ziņā ir pilnīgi līdztiesīgi.

( No: Abdolreza Madjderey "Was also sprach Sarathustra wahrlich?", Frechen 2001, Sartoscht - Iranisch-deutsch Kulturverein, ISBN 3-925819-14-2, Webseiten: www. sartoscht.de, www. madjderey.de, www. zardesht.de)

Šī mācība ir jau vismaz 3400 gadu veca. To ir uzrakstījis un izplatījis pats pravietis, nedomājot par kādu izredzēto tautu un nestilizējot sevi par kaut ko pārcilvēcisku. Kas zina, kā būtu tālāk attīstījusies pasaules vēsture, ja šīs reliģijas ētika būtu izplatījusies tālāk! Droši vien cilvēcei daudz kas tiktu aiztaupīts. Cik ilgi tas vilkās uz kristīgā ceļa, līdz tik liels humānisms atkal bija iedomājams! Zaratustras mācība ir gadu tūkstošus priekšā šodien tik izplatītajam fundamentālismam. (Henning Hraban Ramm - vācu unitārietis.)

iesūtīja Modris


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv