www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sibilla, Teika, Lita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Visuma gudrība 18.05.2007

Senos laikos dievi sprieda, ka nebūtu labi, ja cilvēki uzzinātu Visuma zinības, pirms viņi būtu tam tiešām gatavi. Tāpēc dievi izlēma Visuma gudrību paslēpt kādā vietā, kur cilvēki to nespētu atrast tik ilgi, kamēr nebūtu pietiekami gatavi.
Viens no dieviem piedāvāja Visuma zinības paslēpt Zemes augstākā kalna galotnē. Bet ātri vien viņi atzina, ka cilvēks drīz uzrāpsies visos kalnos un zinības tur nebūs drošībā.
Kāds cits piedāvāja zinības noslēpt jūras visdziļākajā dzelmē. Bet dieviem šķita, ka arī tur zinības būs apdraudētas, cilvēkiem tās pāragri atrodot.
Tad viedākais no visiem dieviem izteica savu priekšlikumu: „Es zinu, kas jādara. Paslēpsim Visuma gudrību cilvēkā pašā. Tur viņš sāks meklēt tikai tad, kad būs pietiekami nobriedis, lai ietu savu iekšējo meklējumu ceļu.”
Pārējos dievus šis priekšlikums sajūsmināja, un tā viņi noglabāja Visuma gudrību pašā cilvēkā.

Aklais un klibais

Kāda sena sufistu līdzība vēsta:
Aklais apjucis ilgi maldījies, lai tiktu cauri mežam. Pēkšņi viņš aiz kaut kā aizķēries un nostiepies visā garumā uz zemes.
Taustoties pa meža zemi, viņš atklāja, ka ir pakritis pār kādu cilvēku, kas tup zemē. Šis cilvēks bija Klibais, kurš nevarēja paiet.
Abi uzsāka sarunu un izsūdzēja viens otram savas raizes par likteni.
„Kopš sevi atceros, es jau maldos pa šo mežu un netieku vairs ārā, jo neko neredzu,” teica Aklais.
Klibais stāstīja: „Arī es, cik vien atceros, guļu šeit uz zemes un netieku ārā no meža, jo nespēju piecelties.”
Kamēr viņi tā sarunājās, Klibais pēkšņi ko atskārta un iesaucās: „Es zinu! Tu pacelsi mani sev uz muguras, un es tev teikšu, kurā virzienā tev jāiet. Kopīgiem spēkiem mēs tiksim ārā no meža.”
Līdzību stāstot, sufisti simboliski salīdzinājuši saprātu ar Aklo, bet intuīciju ar Klibo. Arī mēs tiksim ārā no meža vien tad, ja abus apvienosim.

 

(I.A. tulk. no vācu val.)


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv