www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Jana, Johanna, Hanna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
SPOGULIS04.07.2007

Reiz sensenos laikos, kad vēl paša Laika nebija, un Zeme bija tukši melna bumba, uz tās dzīvoja tikai viena vienīga dvēsele, jauna un labestīga, bet nepieredzējusi. Viņa dzīvoja pilnīgā vientulībā un bija... pārliecināta, ka uz pasaules neviena, izņemot tās, nav. Bet reiz tās priekšā nezin no kurienes uzradās Visvarenais Burvis.

- Jauka tu esi dvēsele, bet ļoti nepieredzējusi, teica Visvarenais Burvis, uzmanīgi aplūkojis To.

- Vai tad ir kas šai pasaulē, ko es nezinu? - brīnījās Dvēsele.

 - Jā ir, vai tu vēlētos to uzzināt? jautāja Visvarenais Burvis.

 - Protams, ļoti vēlos, - atbildēja Dvēsele, ne īsti saprotot, par ko iet runa, bet ar dziļu ieinteresētību.

 - Tikai iegaumē, tas nebūs viegli un būs diezgan ilgi, - piebilda Burvis.

 - Bet ko nozīmē "ilgi"? - jautāja Dvēsele, kura nezināja, kas ir Laiks.

 - To arī Tev nāksies uzzināt, atbildēja Burvis. Un tajā mirklī Dvēsele ieraudzīja savās rokās lielu spoguli.

  - Skaties uzmanīgi,- teica Burvis. Dvēsele paskatījās spogulī un ieraudzīja savu seju. Acis tai bija zilas, apaļas un piepildītas, bet saprast, kāda bija to izteiksme, viņa nevarēja.

  Burvis teica: - Skaties spogulī, bet ne uz sevi, bet lai nu kur spogulī Dvēsele neskatītos, tā redzēja tikai savu atspulgu.

  - Pietiek, teica Burvis, un Dvēsele pamanīja, ka tā atrodas augstu virs melnās Zemes un redz to visu pilnībā.

Burvis pacēla spoguli virs savas galvas un, atvēzējies, nometa to lejā. Dvēsele ieraudzīja, kā, nokrītot uz Zemes, spogulis sašķīda neskaitāmos sīkos gabaliņos, kuri izlidoja pa visu izplatījumu - laikā un nokļuva visās vietās un laikos. Lielākie gabaliņi pārvērtās par jūrām un okeāniem, garākie - par upēm, apaļākie par - ezeriem, paši neparastākie pēc formas - par dzīvniekiem un cilvēkiem, bet paši sīkākie gabaliņi kļuva par zāli un augiem.

- Es ceru, tu ļoti labi iegaumēji savu spoguli, - teica Visvarenais Burvis. Lai nu kā, uz katra gabaliņa palika tavs atspulgs, tā kā tu tos viegli atpazīsi. Bet tagad ej, un savāc tos atpakaļ vienkopus. Kad tu to būsi izdarījusi, paskaties spogulī atkal, un tu sapratīsi, kas ir gudrība.

 Kādreiz Dvēsele, kas vāc pa pasauli spoguļa gabaliņus, atnāks pie tevis, tāpēc, ka arī tavā sirdī mīt tāds gabaliņš. Neviens nezin kā tas notiks. Varbūt tā pie tevis atnāks cilvēka veidolā, kurš uz tevi uzmanīgi palūkosies un ko palūgs. Varbūt tā tev piesaistīs uzmanību īpaša zieda vai koka izskatā, kurš it kā no tevis kaut ko vēlēsies, vai arī tā tavā priekšā parādīsies kā visparastākais krēsls, kurš ar savu čirkstoņu ierunāsies ar tevi nesaprotamā valodā.

 Ja tu sajutīsi, ka šī Dvēsele runā ar tevi un patiesi pasmaidīsi tai, tad tava sirds atvērsies un tavs spoguļa gabaliņš izlidos no tās un ieņems vietu Dvēseles spogulī. Bet tā vietā tavā sirdī uzradīsies gabaliņš laimes, kas tevi sildīs visu tavu dzīvi, un tev nekad nebūs grūti pažēlot citu un palīdzēt cilvēkam, kas nokļuvis nelaimē. Bet, ja tu neievērosi Dvēseli, kura sauc tevi, vai arī nespēsi tai uzsmaidīt, tad spoguļa gabaliņš paliks tavā sirdī, bet Dvēsele dosies tālāk, lai meklētu citus gabaliņus, un atgriezīsies pie tevis ne ātrāk pirms tu nebūsi iemācījies smaidīt un būt uzmanīgs. Un kamēr spoguļa gabaliņš būs tavā sirdī, tā nekad nespēs atvērties pret citu cilvēku, lai kā arī tu to nevēlētos, jo spoguļa gabaliņi ir ļoti asi un sāpīgi dursies pie jebkuras kustības. Bet Dvēsele noteikti atgriezīsies pie tevis vēlreiz, tāpēc, ka tai ļoti vajag savākt savu spoguli, bet bez tava gabaliņa tas nav iespējams.

 

dāvana no Līgas


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv