www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Falliskās paralēles.10.08.2007

Virsraksts varēti šķist gana jocīgs, taču tas visnotaļ precīzi atspoguļo īsās pārdomas, ar kurām vēlos padalīties.

            Austrumu kultūrās falliskie simboli ir plaši izplatīti. Pats populārākais izpildījums laikam ir t.s. „Šiva lingam” – vertikāls falls, kas atrodas makstī. Šai konstrukcijai literatūrā ir dažādi simboliski skaidrojumi. Viens no vispārīgajiem skaidrojumiem ir, ka tā ir Šivas saplūšana ar Šakti, taču šīs tēzes atšifrēšanai atkal vajadzīgi skaidrojumi.

            Mēģināšu pievienot vēl vienu versiju, līdz kurai nejauši nonācu (nezinu – varbūt tāds variants kaut kur rakstos vai prātos jau eksistē?). Nē, versija nekādi nepretendē uz kaut ko apvērsuma cienīgu; drīzāk tā skatāma kā nedaudz papildinoša paralēle jau esošajām.

            Makstī ejakulējošs falls ir ekstāzē degošs falls („ekstāzē degošs”, manuprāt, labi apraksta sajūtu būtību. Vienkārši „ekstāzē esošs” nav gluži tas).

            Ja Kundalīnī enerģija sasniedz augšējo čakru, šo procesu simboliski apraksta kā Šivas savienošanos ar Šakti. Interesanti, ka cilvēka ķermenī tad rodas sajūtas, kas līdzvērtīgas ejakulējošā falla sajutām – viss cilvēka ķermenis no galvas līdz kājām it kā pārvēršās ekstāzē degošā fallā. Šī degšana ekstāzē acīmredzot ir būtisks Dievatziņas „agregātstāvoklis”, ko senie viedie simboliski mēģinājuši attēlot ar fallu makstī.

            Katrā ziņā šī kopsakarība (jā tā pa tiešām tāda ir) liek uz daudzām lietām paskatīties savādāk. Un vēlreiz nobrīnīties par kopsakarību simfoniju gan dabā, gan cilvēkā.       

/Ģirts/


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv