www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Venta, Salvis, Selva
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Celinieki
Latvijas Rožkrustiešu mājas lapa
Sapņu ķērāja noslēpums17.08.2007

Sapņu ķērājs jeb sapņu šķirotājs (pēc senas Ziemeļamerikas indiāņu leģendas) ir rāmītis, kuru pakar virs gultas galvgaļa, lai labie sapņi rāmīša tīklā tiktu notverti un paturēti, bet sliktie caur tīkla caurumu aizvadīti projām kosmosa plašajās tālēs uz nebūtību. Sapņu ķērāja noslēpumu esot radījis indiāņu burvis Iktoms, kurš ieradies zirnekļa izskatā un noaudis šo savdabīgo tīklu. Tagad sapņu ķērāji kļuvuši populāri visā pasaulē.

Sapņu ķērāju var izgatavot arī pats sev, izrotājot to ar putnu spalvām, pērlītēm vai zirgu astriem. Atrod lokanu, vislabāk kārkla, rīksti, to saliec aplī un sasien galus kopā ar diegu. Izliektais aplis jānotin ar dziju, audumu vai ādas sloksnīti. Pēc tam jāsadala apļa ārējā mala vienādos attālumos, nostiprinot tīklojamo diegu un piesienot pavedienu. Tīklojumu sāk no viena punkta, apvijot apkārt aplim, nākamo apli veido, pavedienu apvijot pirmajam aplim pa spirāli uz centru, pakāpeniski piepildot apļa brīvo laukumu, līdz palicis vairs tikai neliels caurums apļa vidū. Šo apli noslēdz, nostiprinot diegu.
Iegādājoties sapņu ķērāju bērnam, tajā parasti iekar zvaniņus, mīkstas rotaļlietas, krāsainas bumbiņas, kas piesaista bērna uzmanību. Zvaniņi ir paredzēti enerģētiskai aizsardzībai, jo skaņas rada tīru un harmonisku enerģētisko lauku. Pēc austrumnieku ezotēriskās gudrības iekārti zilonīši rada pozitīvu starojumu - tie ir prieka un laimes zīme. Kamielīši, kas šūpojas sapņu ķērājā, ir mīlestības simbols. Zvaniņi un kareklīši laiku pa laikam jāpašūpo, lai telpā, kurā dzīvo bērns, radītu labvēlīgu vidi.
Izklausās diezgan neticami, taču zinātāji stāsta, ka, guļot pie sapņu ķērāja, visi sliktie sapņi tiešām tiekot izkliedēti un cilvēks sapņojot tikai labus sapņus vai nesapņojot nemaz.

Ieva Pētersone
no laikraksta «
Dzirkstele»

***

Leģenda vēsta, ka pie gultas nolikts sapņu ķērājs ļauj redzēt tikai labus sapņus, bet sliktie ieķeras aplī ievītajā tīklā.

***

Kā palīdzēt bērnam pārvarēt bailes no spokiem?

Bērni no spokiem sāk baidīties aptuveni trīs, četru gadu vecumā. Ir svarīgi, ja šajā brīdī vecāki uzklausa viņa pārdzīvojumus, nerāj, nesaka, cik tas ir slikti. Jāļauj, lai bērns vairāk par to stāsta. Vecāki var palīdzēt bērnam pārliecināties, ka skapī vai zem gultas nekā nav. Būtiski to darīt tikai tad, kad bērns par to runā un uztraucas. Piemēram, var līdzēt arī kāds pašsacerēts īss pantiņš, teikums, ko var atkārtot, kad viņiem kļūst bail, lai sevi nomierinātu, ka tā viņi aizdzīs prom šo briesmoni. Piemēram, Kanādā indiāņu kultūras ietekmē ir kļuvuši ļoti populāri "sapņu ķērāji" - ļoti skaisti no auklām taisīti pinumi. Tie ir spilgtās krāsās, aptuveni 20 - 30 cm lieli, līdzīgi zirnekļu tīklam. Esmu ieteikusi tos piekarināt pie loga. Bērnam saka - "sapņu ķērājs" noķers sliktos sapņus, kas nāk pa logu, lai tie neienāktu tavā gultiņā. Bērni tic, ka tad baiļu un slikto sapņu vairs nebūs. Svarīgi, lai bērnam būtu kāds rituāls, kas viņu aizsargātu no briesmoņiem. Pirms gulētiešanas bērniem nevajadzētu skatīties televizorā ko šausminošu, jo kā gan bērns pēc tam var jūties


Loading

 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv