www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiFragments no Ekharta Tolles grāmatas „Jauna pasaule”18.10.2007

Vārdi – vai tie būtu izteikti, vai veido skaņas, vai arī paliktu neizsacīti kā domas – var gandrīz tevi hipnotizēt. Tu drīz vien tajos apmaldies, tevi pārņem nešaubīga ticība, ka, piesaistījis vārdu kaut kam, tu zini, kas tas ir. Patiesībā tu nezini, kas tas ir. Tu vienīgi esi apslēpis mistēriju zem apzīmējuma. It viss – putns, koks, pat vienkāršs akmens – un katrā ziņā cilvēks – galu galā ir neizzināms. Iemesls ir tā neizdibināmais dziļums. Viss, ko mēs spējam uztvert, pieredzēt, par ko domāt, ir vien īstenības virsējais slānis, kas mazāks par aisberga virsūdens daļu.

Zem virspusē redzamā viss ir ne tikai saistīts ar pārējo, bet arī ar visa dzīvā Avotu, no kurienes tas nācis. Pat akmens (un vēl vieglāk – zieds vai putns) varētu tev noradīt atpakaļceļu pie Dieva, pie Avota, pie sevis. Kad lūkojies uz to vai turi rokās un ĻAUJ TAM BŪT bez uzspiesta vārda vai garīga apzīmējuma, tevī rodas godbijības, izbrīna sajūta. Tās būtība klusi sevi atklāj un atspoguļo tev paša būtību. Tieši to lieli mākslinieki sajūt un sekmīgi atklāj savā mākslā.

Ja tu neapslēp pasauli zem vārdiem un apzīmējumiem, tavā dzīvē atgriežas brīnuma sajūta, kas zaudēta ļoti sen, kad cilvēce nevis izmantoja domu, bet kļuva tās pārņemta. Tavā dzīvē atgriežas dziļums. Lietas atgūst jaunumu un svaigumu. Un vislielākais brīnums ir pieredzēt savu būtību pirms jebkuriem vārdiem, domām, garīgiem apzīmējumiem un tēliem. Lai tas notiktu, tev jāatraisa sava „es” Esības sajūta no visām lietām, ar ko tā sajaukusies, proti, identificējusies.

Jo ātrāk tu attiecini mutiskus vai garīgus apzīmējumus uz lietām, cilvēkiem vai situācijām, jo seklāka un nedzīvāka kļūst tava īstenība un jo nejūtīgāks tu kļūsti pret īstenību, dzīvības brīnumu, kas nepārtraukti atklājas tevī un ap tevi. Tādejādi var iegūt izveicību, bet zaudēt gudrību, tāpat arī prieku, mīlestību, jaunrades spēju un mundrumu. Tie noslēpti klusā plaisa starp uztveri un interpretāciju. Protams, mums jāpielieto vārdi un domas. Tiem pašiem piemīt savs skaistums, bet vai mums jākļūst par to gūstekņiem?

Vārdi samazina īstenību līdz kaut kam tādam, ko cilvēka prāts var aptvert, kas nav pārak daudz.

            …

 

Piezīme: Ekharts Tolle. „Jauna Pasaule. Atmosties savam dzīves mērķim”
Apgāds „Atēna”, 2007

              

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv