www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiMiskaste Klusajā Okeānā22.08.2008

Lielāka daļa cilvēku nezin, ka vislielāka miskaste pasaulē ir Klusā okeāna vidū. Tā jau ir izaugusi līdz apmēram 1,300,000 kvadrāt kilometriem (aptuveni 20 Latvijas), normāla kontinenta lielumā, turklāt, pieaug ļoti strauji. 80% tur ir plastmasa (pudeles, maisi utt), kura bioloģiski nekad nesadalās, kas nozīmē, ka viņa tur būs burtiski bezgalīgi ilgi. Tas, protams, dzīvniekiem ir ļoti traģiski. Tur ir 6 reizes lielāka iespēja dzīvniekam apēst plastmasu neka īstu baribu. Un arī Havaju salās bieži vien pēc vētras visas pludmales ir pilnas ar miskasti (kā var redzet sheit: http://svmomblog.typepad.com/silicon_valley_moms_blog/2007/10/do-you-know-abo.html ).

Bet tā pat vēl nav lielākā problēma. Tas perfekti parāda tipiska cilvēka attieksmi pret visu -  "out of sight, out of mind" (prom no acīm - prom no prāta).

Tas ir tas pats, kas notiek ar Globālo sasilšanu (Global Warming) un visu pārejo. Cilveki to ignorēs, jo tā ir daudz vieglāk un daudz lētāk, kamēr pēc gadiem 100 būs konkrētas ziepes, un tad mūsu mazbērniem vairs nebūs zemeslode uz kuras dzīvot.

Ja katrs no jums uzzinātu, cik videjais cilvēks attīstītā valstī piesārņo dabu ar plastmasu utt viena gada laikā, jums slikti ap dūšu paliktu. Tagad padomājiet, cilvēku daudzums uz zemeslodes ir eksplodējis pēdējo 100 gadu laikā, un nerimsies tik drīz. Drīz vien lielākā daļa pasaules dzīvos modernā pasaulē - patēres resursus un piesarņos tā kā ASV un rietum-Eiropa. Un drīz vien būs 10 miljardi cilvēku uz pasaules (pirms 100 gadi em bija tikai 1.5 miljardi).

Variet paskatities filmu "Idiocracy". Komēdija kura parāda, kas notiks, ja mēs ļausim idiotiem vadīt mūsu pasauli.

Cilveks baidas no atombumbam utt. Es domāju, mēs aiziesim bojā, jo iznīcināsim klimatu, pirms vēl paspēsim viens otru ar ieročiem nogalināt.

Klimata, dabas aizsardzibai ir jabut 21 gadsimta #1 uztraukumam. Es domaju pec gadiem 30 tas bus tas kas apvienos visu pasauli, jo tad cilvekiem vienreiz pieleks kas notiek. Vienigais jautajums ir vai tad bus par velu?

Renars Racinskis 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv