www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Liza, Līze, Elizabete, Betija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiNeapdomīga pasaules resursu izsmelšana apdraud pasauli 23.11.2008
Pasaules dabas resursi tiek izsmelti tik ātri, ka pašreizējā dzīvesveida saglabāšanai varētu būt nepieciešamas pat divas planētas, teikts trešdien publiskotajā Pasaules Dabas fonda (WWF) ziņojumā. WWF Ziņojums par dzīvo planētu vēsta, ka vairāk nekā trīs ceturtdaļas pasaules iedzīvotāju dzīvo valstīs, kuru dabas resursu patēriņa līmenis pārsniedz to atjaunošanās spēju.

Ziņojumā norādīts, ka dabas resursu neapdomīga izsmelšana apdraud pasaules nākotnes labklājību, radot ekonomiskos draudus, tostarp pārtikas, ūdens un enerģijas izmaksu pieaugumu.

"Ja pieprasījums turpinās pieaugt pašreizējā līmenī, tad ap 2030.gadu mūsu dzīvesveida saglabāšanai būs nepieciešamas divas planētas," pavēstīja WWF starptautiskais ģenerāldirektors Džeims Līps.

Tajā pašā laikā Londonas Zooloģijas savienība uzskata, ka zemeslodei ievērojamus postījumus nodara piesārņojums, mežu izciršana, pārmērīga zveja un zemes ainavas pārveidošana.

"Mēs ekoloģiski rīkojamies tāpat kā finanšu institūcijas rīkojas ekonomiski - meklējam tūlītēju gandarījumu, nedomājot par sekām. Pasaules ekoloģiskajai krīzei sekas būs krietni lielākas nekā pašreizējās finanšu krīzes sekas," vēsta savienības pārstāvji.

WWF dati liecina, ka pašreizējais dabas resursu izsmelšanas temps ir par 30% lielāks nekā to atjaunošanās temps.

Vislielākais dabas resursu izsmelšanas temps ir vērojams ASV, Austrālijā, Ķīnā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Kuveitā un Dānijā.

Savukārt vissaudzīgāk dabas resursus izmanto Bangladeša, Kongo, Haiti, Afganistāna un Malāvi, bet iekļauties biokapacitātes robežās spējušas tikai Karību jūras valstis, Āfrika, Latīņamerika un Eiropas valstis ārpus Eiropas Savienības.

WWF uzskata, ka valstu vadītājiem būtu nepieciešams vairāk pievērsties ekoloģisko problēmu risināšanai un nodrošināt, ka lēmumos saistībā ar patēriņu, attīstību, tirdzniecību, lauksaimniecību un zvejniecību tiek ņemts vērā arī vides faktors.

 

www.tvnet.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv