www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Dzirkstīte, Anta, Antonija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiLatvijas rīkstnieku – zintnieku brālība atradīsies Kocēnos27.06.2005

Aprīļa sākumā Kocēnu pagasta padomē notika Latvijas rīkstnieku – zintnieku brālības dibināšanas sapulce. Brālību būs pirmā rīkstniekus apvienojošā organizācija Latvijā.  

Brālības valdes priekšsēdētājs, rīkstnieks un zemes spēka vietu pētnieks Totis (Jānis Neibergs), pastāstīja , ka Latvijas rīkstnieku – zintnieku brālības nākotnes ieceres aptver rīkstniecības kā profesijas attīstību Latviju. Brālība organizēs jaunu rīkstnieku apmācību, izstrādās vienotu, vismaz četru pakāpju sertifikācijas sistēmu rīkstniekiem, savstarpēji apmainīsies profesionāliem knifiem, uzstāsies ar priekšlasījumiem utt. Vēl viens aktuāls nodoms – tiks izstrādāts īpašs dokuments, ko pasniegs apsekoto namu vai teritoriju saimniekiem. Dokumentā tiks attēlota āderu shēma, tāpat brālības biedri ar savu parakstu apliecinās, ka uzņemas atbildību par tās pareizumu. Paralēli tiekot domāts arī par sava preses izdevuma veidošanu.

„Protams, mēs turpināsim apzināt un sakārtot Latvijas svētvietas,  kā arī kopsakarības, kas saista šīs enerģētiski spēcīgas vietas” stāsta rīkstnieks, gan piebilstot, ka brālības biedriem nepavisam neesot obligāti būt svētvietu faniem. Pietiks ar rīkstnieka spējām.

Jaunizveidotās brālības sēdeklis atradīsies Kocēnu pagastā — galvenokārt tādēļ, ka šī pagasta teritorijā atrodas pēc zintnieku domām Latvijas spēcīgā svētvieta Zilaiskalns, kā arī pateicoties pagasta vadības atsaucībai.

Kocēnu pagasta padomes priekšsēdētājs Vilnis Burcevs uzskata, ka par rosību ap Zilokalnu un rīkstnieku – zintnieku brālības nodibināšanu vajadzētu priecāties ikvienam pagasta iedzīvotājam. „Lai arī šie jautājumi bieži ir strīdīgi, jebkurā gadījumā labāk, ka Zilaiskalns ir sakopts, bet āderu jautājumus risina profesionāļi.”

http://www.svetvietas.lv/ 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv