www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Drosma, Drosmis, Elīna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiMārtiņa Kalēja pārdomas. Kristieši vairo neiecietību!26.07.2005

Rēcošs pūlis..., necilvēcīgi saviebtas grimases..., lāsti un rupjības..., histēriski brēcieni... daudz cittautiešu, samērā maz latviešu, toties daudz kangaru un muļķu. 21. gadsimts..., Latvija..., Doma laukums..., 2005.gada 23. jūlijs, pēcpusdiena. Šādi iespējams raksturot kristiešu pulcēšanos sestdien Doma laukumā. Atgādināsim, ka turp tie bija devušies, lai kavētu geju un lesbiešu gājienu un sargātu sabiedrības pamatvērtību – ģimeni. Ja pirmais tiem izdevās - gājiena maršruts tika mainīts, tad beidzamais - diezin vai. Tiesa gan, iespējams, tika sasniegti daudz vērtīgāki mērķi – kādas mācītāju partijas reitings cēlās, kāda Rīgas domes vicemēra atpazīstamība paaugstinājās.

Sauklis par ģimenes vērtību saglabāšanu 23. jūlija notikumā pildīja tikai katalizatora lomu - lai tracinātu kristīgos mietpilsoņus. Nav šaubu, ka šis pasākums tika rūpīgi režisēts! Kopš nedēļas sākuma “Kristīgajā radio” ik dienas bija klausāmi raidījumi, kuros gan mācītāji, gan arī dažs labs psihologs prātuļoja par homoseksualitātes cēloņiem un draudiem sabiedrībai. Runā, ka kāda sekta, kura sevi dēvē par kristīgu, jau kādas dienas iepriekš savās skaļajās kalpošanas nodarbēs karsējusi draudzes locekļu psihi. 23. jūlijā vairs nebij daudz jāpūlas, lai neprātīga neiecietība plūstu pāri slieksnim, viegli pakļaujot masu psihozei normālus cilvēkus un padarot viņus par dalībniekiem histēriskā, bezmaz vai Pasaules gala gaidīšanas izrādē. Nedēļas vidū šajā jezgā iekļāvās plašsaziņas līdzekļi, tādejādi režisora uzdevums tika sasniegts – bezmaksas reklāma mācītāju partijai pasniegta kā uz apzeltīta šķīvīša. Reklāmas kampaņa, kas citreiz izmaksātu vairākus 100 000 latu, tika dāvāta tiem bez maksas.

Plašsaziņas līdzekļu reakcija uz notiekošo pārsteidz, tā lieku reizi apstiprināja nespēju analizēt informāciju un to adekvāti pasniegt. Bet visvairāk sarūgtina un izsauc neizpratni dažu patriotisku organizācijas rīcība - tās neapdomīgi bija pieņēmušas režisora iedalīto statistu lomu. Tā rīkoties nebija pilnīgi nekādas vajadzības, jo tradicionālās latviskās ģimenes vērtības nekādā veidā apdraudētas netika. Būtu labāk ļāvuši, lai kristīgā baznīca parāda savu liekulīgo dabu. Tā vēl nav attīrījusies no katoļu mācītāju pedofīlijas skandāla, bet te svētulīgi, cienījamu mācītāju mutēm, uzpūta naida uguni tur, kur varēja paklusēt. Neba tie daži desmiti nelaimīgo ar savu staigāšanu ģimenes institūciju izpostīs. Vai maz kādi te Latvijā gājienus rīko un tusiņus? Daži pat iemanās svētku brīžus pie Brīvības pieminekļa sabojāt. Vai tāpēc histērijā krītam? Nekrītam vis – mierīgi darām savu darāmo, jo spēks ir mūsu rokās. Un būs tik ilgi, cik ilgi spēsim saglabāt mieru, adekvāti izanalizēt situāciju un pieņemt pareizus lēmumus. Naida emocijām kvēlojot un aptumšojot prātu, tas nav iespējams. Nožēlojami, ka Latvijas kristīgā baznīca nodemonstrējusi prasmi atraisīt cilvēkos zemākos impulsus un sašķēlusi visumā miermīlīgo Latvijas sabiedrību.

Bet pajautāsim sev, kādas vērtības aizstāvējām, Doma laukumā? Viss notiekošā absurds lieliski atklājās Latvijas televīzijas ziņās un ekumēniskā dievkalpojuma reportāžas ierakstā. Reportāžu, gremodams košļeni, neprofesionāli vadīja “Kristīgā radio” īpašnieks Tālis Tālbergs, veidodams priekšējās frontes līnijas gaisotni. Kāda “cīnītāja” televīzijas kameru priekšā, piemēram, skaidroja, ka atnākusi aizstāvēt savu (!!!) Rīgas domes vicemēru (kāds no Rīgas vicemēriem, lūk, ir kristiešu draudzes “Prieka Vēsts” aktīvs darbonis), cita kā melna statuja turēja pretim pavērstu krustu...

Ne latvisko dzīvesziņu aizstāvējām Doma laukumā, jo latvieša tradicionālajā pasaules uzbūves izpratnē nedabiskām lietām vieta nav ierādīta. Muļķīgi būtu meklēt tautasdziesmas, kurās tiktu apdziedātas, piemēram, homoseksuālas darbības vai grēkošana. Mūsu tautas dziesmās godāts tiek tikums un labsirdība pret visu dzīvo dabu. Tik dabisku un nesamākslotu pasaules uzskatu sistēmu iespējams rast tikai latviešu tautas dainās, kas ir senās āriešu reliģijas atblāzma. Savukārt kristīgā ticība savos pamatos balstās uz pastiprinātu cilvēka uzmanības fokusēšanu uz visiem iespējamajiem tā netikumiem. Vecajā Derībā varam rast detalizētus aprakstus, kā fiziski iznīcināmi jūdu ciltij nepiederošie. Asinskārajam jūdu Dievam par prieku tiek kauti ne tikai vīri, bet arī sievas, bērni un lopi. Tāpat arī varam atrast detalizētus izvirtību aprakstus. Tas tikai apstiprina, ka kristīgā ticība nevis cīnās ar grēku un netikumiem, bet gluži otrādi - ir tā mūžīgais avots. Atņemiet kristīgai baznīcai cilvēku netikumus, grēku un Velnu, un tā sabruks kā kāršu namiņš, bez tiem tā iznīks vienas cilvēku paaudzes laikā.

Retorisku jautājumu varētu uzdot Latvijas parlamentam, kurš gatavojas pieņemt 2005. gada budžeta grozījumus - cik daudz līdzekļu grasāties atvēlēt latvisko vērtību stiprināšanai – folkloras kopām, latviskai dzīvesziņai? Šobrīd informācija liecina, ka tā ir apaļa nulle! Pateicoties vienīgi deputātes Silvas Bendrātes (Jaunais laiks) iniciatīvai, Latvijas parlaments, lemjot par 2005. gada valsts budžetu, spēja atvēlēt 3000 Ls mūsu izcilā latvisko tradīciju un folkloras pētnieka, mākslas zinātnieka, izcila pedagoga, dievtura Brastiņu Ernesta pieminekļa celtniecībai. Ja nekas nemainīsies parlamenta attieksmē, var izrādīties, ka latvietības balstīšanai būs tērēts 500 reizes mazāk līdzekļu, nekā grasās piešķirt sakrālā tūrisma darboņiem. Milzu summas Latvijas Pirmā partija jau atkal pieprasa kulta celtņu atjaunošanai un uzturēšanai. Dažs baznīctēvs no šī negaidītā dāsnuma esot tā apjucis, ka bijis gatavs seno, kultūrvēsturisko celtni nojaukt, lai baznīcu būvētu pilnīgi no jauna...

Kas būtu jādara, lai stiprinātu latvietību un līdz ar to latviskas ģimenes? Pirmām kārtām drosmīgākiem jākļūst latviešu politiķiem un jāspēj uzņemties politisku atbildību, īstenojot saprātīgu etnopolitiku, kas vērsta uz pamatnācijas – latviešu, kultūras vērtību saglabāšanu un attīstīšanu. Ir jāspēj skolu mācību programmās iekļaut “Latvijas vēsturi” kā atsevišķu mācību priekšmetu, jo tautai, kas nezin savu vēsturi, nav nākotnes...

Latvisko vērtību stiprināšana un sargāšana ir milzīgs pasākumu komplekss. Būtu naivi un muļķīgi uzskatīt, ka to iespējams īstenot stundas garā mītiņā... Ne jau geji vai lesbietes apdraud latvisko dzīves stilu, bet gan liekulīgi un ambiciozi kristīgie melnsvārči. Tas iespējams, ja viņu partija 9. Saeimas vēlēšanās saņems pietiekami lielu balsu skaitu, un, Dievs nedod, vēl saņem tiesības sastādīt valdību. Tad esat droši, ka aktīvi tiksim integrēti slāviski – kristīgā pilsoniskā sabiedrībā, kur latviešiem labākajā gadījumā tiks ierādīta apkalpotāju vieta nacionālajā ēdināšanas kompleksā “Lido”.

Lai nepiedzīvotu šādus murgus, atminēsimies, ka kardināls Pujāts savā uzrunā ļoti tieši norādīja par kādiem cilvēkiem nākošajās vēlēšanās kristiešiem nebalsot – tiem, kuri bija iestājušies par iecietību pret tiem, kuri ir atšķirīgi, un toleranci sabiedrībā. Bet “kā mežā sauc, tā atsaucas”, liecina mūsu tautas gudrība. Nebalsosim par liekulību, naida kurināšanu un varaskāri par katru cenu.

Lai Jods tādus parauj!

  

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv