www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sarmīte, Tabita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiBišu gani08.08.2005

Šovasar tapis avangarda folkgrupas "Bišu gani" albums "Dzīvie dūmi".

Dziesmu pamatā ir Latvju dainas un to melodijas, taču tās ir izpildītas neierastā manierē un stilā. Kopā ar autentiskajiem tekstiem vienā un tajā pašā dziesmā skan arī dzejiski teksti, kuri it kā paskaidro, atklāj dainās atrodamos simbolus, tā rosinot klausītājus domāt līdzi un arī meklēt savas atziņas.

Albuma filozofiskais saturs apcer Pasaules radīšanu, cilvēka ienākšanu tajā, došanos dzīves problēmās un risinājumu meklējumos, kā arī dzīves noslēguma un aiziešanas no Pasaules tēmas. Dziesmu tekstos var atrast šodienas sabiedrībai aktuālas tēmas: nauda, vara, slava, bauda, ubagošana, egoisms un slāpes pēc garīguma. Albuma galvenais moto: "Lai viss palīdz dzīvot un mirt !"

Neparastu un nepierastu albumu padara avangardiskie skaņu rīki: dabas skaņas, sadzīves skaņas, sadzīves priekšmetu skaņas – tas viss ir iekomponēts kopējā kompozīcijā un it kā pat neuzbāzīgi ievilina pilsētvides pieradušo klausītāju pirmatnējās Dabas sajūtā. Arī elektroniskās skaņas kopā ar melodisko tautas mūzikas instrumentu skaņām ir atradušas savstarpēju kompromisu. Kopumā albumā skan ap 50 dzīvi skaņu rīki un mūzikas instrumenti, kurus lielāko daļu ir izgatavojusi pati mūzikas autore.

Grupas vadītāja – Solvita Lodiņa- Šķēle ir arī mūzikas un tekstu autore, skaņu rīku izgatavotāja.

Lai dzirdētie vārdu un skaņu tēli Jūsos rada agrāk nezināmas sajūtas un domu nokrāsas! Ļaujiet sirdij uzburt jaunus tēlus! Pats galvenais – lai viss palīdz dzīvot un mirt!

„Varbūt Tu jau esi sasniedzis pilnību, Bet ar to vēl viss nebeigsies. Nu tikai sāksies īstā cīņa, līdz Pilnību būs sasnieguši visi! Pat, ja savā garā esi apjautis nemirstību, Dieva mīlestība var atņemt Tavam ķermenim dzīvību tajā stundā un laikā, kad tas pēc Dieva plāna iecerēts”

  

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv