www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiDr.Hārvejs Spensers Luiss. Dvēseles mājvietas Kosmiskā koncepcija!(1930.g)08.09.2005

Jautājums: vai tā ir taisnība, ka kad cilvēks atrodas spēcīgā narkotiku ietekmē un atrodas bessamaņas stāvoklī, jeb ļoti dziļā miegā, dvēsele pamet ķermeni un atrodas ārpus tā un vai ir taisnība, ka cita dvēsele var iemitināties šajā „pamestajā” ķermenī?

Atbilde: atbildēt uz šiem abiem jautājumiem ātri un viegli var sakot – dvēsele nekad nepamet  ķermeni un nezaudē saikni ar to, izņemot „nāves” brīdi. Pieņemot to par patiesību, daudzi brīnumaini priekšstati par to, ka dvēsele klejo telpā kļūst absurdi. Vienīgā atšķirība starp stāvokli, kuru mēs saucam par nāvi un dziļo miegu, kā arī narkotisko vielu transu, ir tas, vai dvēsele ir šķirta no miesas vai nav. Kad notiek dvēseles šķiršanās no miesas un dvēsele nav vairs saistīta ar ķermeni, tad mums ir darīšana ar unikālu parādību, kura saucās „pāreja” jeb „nāve”. Citas līdzīgas parādības nepastāv. Tieši tādēļ personība, atkarībā no tā ir dvēsele ķermenī vai nav, ir apveltīta ar dzīvību vai nē.

Kas attiecās uz miegu un narkotisko vielu ietekmi, tam ir psiholoģisks raksturs un šiem stāvokļi nav saistīti ar dvēseli. Šie stāvokļi izpaužas psihes līmenī. Tajā laikā dvēsele nekur telpā nelidinās, bet gan paliek ķermenī. „ES” ar savu apziņu var  iziet ārpus ķermeņa un ceļot telpā, var kontaktēties ar citiem „ES”, bet neatraujas no sava ķermeņa. Un nav tādu dvēseļu, kas būtu pazudušas ceļojot izplatījumā un nav arī tādas parādības kā šādas pazudušas dvēseles ieiešana svešā, kosmiski neatbilstošā ķermenī. Šādi priekšstati veidojas dažādu dīvainu mācību iespaidā, ko izplata dažas mistiskās skolas, vai arī radušies to autoriem ka fantāzijas un iztēles auglis.

www.amorc.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv