www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiKāda ir sapņu daba?05.10.2005

Visu nosacīto pieredzi var salīdzināt ar sapni. Ārējā pasaule, kas tiek uztverta ar mūsu maņu orgāniem, šķiet tik reāla un cieta, taču patiesībā sastāv no niecīgām daļiņām, kuras var dalīt vēl sīkākās daļiņās, kamēr tās pazudīs pavisam. Ārējā pasaulē darbojas arī citas būtnes, un te darbībā tiek iesaistīts ķermenis, runa un prāts. Tas, ko mēs uztveram naktī, ir katra individuālais sapnis, kurā ir iesaistīts galvenokārt prāts.

Buda ārējo un iekšējo pasauli pielīdzināja sapnim, jo tajos nav nekā paliekoša. Visas psihiskās un fiziskās parādības parādās, mainās un izzūd. Mūsu redzējumu iekrāso noskaņojums, izglītības līmenis, audzināšana un apkārtējā vide. Bez tam, mēs uztveram tikai tās vibrācijas, kuras ir mūsu maņu orgānu uztveres diapazonā, tādējādi mēs neuztveram lietas tādas, kādas tās ir. Piemēram, ja mēs jūtamies laimīgi, tad viss šķiet bezgalīgi jauks un brīnišķīgs, taču tad, kad mēs jūtamies nelaimīgi – tad viss šķiet briesmīgs un grūts. Tādējādi, mūsu uztveri nosaka gan ārēji apstākļi, gan arī mainīgie prāta stāvokļi.

Miega stāvoklī ir rodama zināma gudrība, jo miegā mēs vislabāk apzināmies lietu iluzoro dabu. Vieglums, ar kuru mēs miegā iegūstam vai zaudējam miljons dolāru vai arī spēja brīvi ceļot jebkur, kur vien vēlamies, atspoguļo mūsu prāta dabas izprašanas dziļo gudrību.

Gadījumā, ja miegā rodas apzināšanās, ka mēs guļam, tad ir iespējams paplašināt mirdzošo skaidrību, aptvert pagātni un nākotni, un tādējādi kļūt Apskaidrotam. Taču šo pārdzīvojumu parasti neizdodas noturēt, un pēc pamošanās tas tiek aizmirsts. Taču ir svarīgi, ka gadījumā, ja mēs iemācīsimies pārvaldīt savus sapņus, tad, visticamāk, mēs spēsim arī pārvaldīt mūsu nāvi. Miršanas procesa laikā palikt prāta skaidrajā būtībā – tā ir lieliska iespēja kļūt Apskaidrotam. Budisma meditācijas tieši tam arī ir domātas. Tās palīdz attīstīt spēju palikt prāta patiesajā stāvoklī, kailas apzināšanās stāvoklī. 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv