www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiBēdas24.10.2005

Bēdas sevī nenes agresivitāti. Bēdas nav personību graujošas. Bēdās ir klāt arī izkropļota prieka elements, kurš salīdzināms ar īstu, no cēloņa tālu esošu prieku un tas izsauc pašnožēlas elementu.

Bēdas - nospiedošs stāvoklis... Bēdas var pavadīt neaizsniedzamā domformas par tālo, vēlamo un nepieejamo.

Bēdas kā stāvoklis – tā ir reakcija uz kustības zaudēšanu kādā virzienā. Tā ir apstāšanās sekojot kādai shēmai. Šī apstāšanās ļauj paskatīties uz savu eksistenci plašākā skatījumā. Tas ir noteikts savas dzīves nosacījumu apjausmes līmenis.

Bēdu sākuma fāzes ir līdzīgas gan priekam, gan meditācijai.

Bēdu stāvoklis – tas ir apjausmes brīdis par neiespējamību pārslēgties uz citu dzīves fāzi, uz citu dzīves veidu un šī apjausma ir bez protesta (vai ļoti īsi iekšēji protesti, kas parādoties ātri pazūd).

Bēdu brīdī pietiekoši vienmērīgi tiek nojaukti esības apziņu ieskaujošie nosacījumi, parādās iespēja apjaust vitālajā plānā savu nosacītību, iespēja izjust esības veidu radīto ieslodzījumu.

Bēdas bieži ir ļoti novājinātas skaudības un greizsirdības sekas.

Bēdas pavada pamestības un atsvešinātības sajūta.

Bēdas – pasīvas skaudības un greizsirdības lauks pret kādu; iekšējo pretenziju bezjēdzības apjausma un ar sevis pamestības un nevajadzības sajūta. Bēdās klātesoša ir arī pašnožēla, bet vāja.

Bēdu stāvoklis var attīstīties divos virzienos: kad pašnožēla pastiprinās – ilgu virzienā, kad pastiprinās pašuzupurēšanās – skumju virzienā.

V.Lomovcevs 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv