www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiKas ir Apskaidrība?15.11.2005

Ko gan pirms 2500 gadiem tādu Buda tieši atklāja attiecībā uz prātu? Viņš apjēdza, ka prāts – tas ir skaidra gaisma. Prāts nekad nav dzimis un līdz ar to – nevar arī nomirt. Neskatoties uz to, ka ķermeņi, domas un jūtas parādās, mainās un atkal izzūd, pats prāts, kas ir atvērts, skaidrs un bezgalīgs izplatījums, nekādā veidā nevar tikt ievainots vai sāpināts. Un tā, kad Buda sasniedza Atbrīvošanos, viņš atklāja, ka vairs nav mērķis. Viņš nebija ne ķermenis, kurš var sastapties ar dažādām grūtībām, ne domas un jūtas, kas var mainīties uz izzust, - viņš bija starojoša apzināšanās. Tā noveda Budu pie Apskaidrības – apjēgšanas, ka nepastāv nekad un nekur dalījums starp izplatījumu un enerģiju. Viņš zināja visu, visu apzinājās. Viņš juta lielu prieku un pauda lielu mīlestību, kura ir visa esošā jēga, kura satur kopā un liek vibrēt ikkatram atomam.

 

Kāda ir skolotāja nozīme?

Rietumos populārā koncepcija par virzīšanos uz Apskaidrību „vienatnē” jūtami zaudē tiem ātri jūtamajiem panākumiem, ko var panākt pilnvērtīgi praktizējot skolotāja vadībā vai arī grupā. Kaut gan ideja par patstāvīgu Apskaidrības sasniegšanu varētu šķist vilinoša mūsdienu cilvēkam, kurš jūtās kā savas dzīves saimnieks, tomēr pastāv pārāk liela iespēja nomaldīties ceļā. Iepazīt prātu – tas ir daudz grūtāk nekā ārēju parādību izzināšana; vienmēr slēpnī gaida kāds ienaidnieks – piemēram, lepnums un antipātijas, kas var apturēt mūsu izaugsmi.

Mācības augstāko līmeni nav iespējams izprast vai izmantot bez skolotāja palīdzības. Ja nepastāv šī nepieciešamā komunikācija, kas neitralizē lepnumu, sentimentalitāti un virspusīgumu, cilvēks var kļūt vientuļš vai nekam nederīgs savā ikdienas dzīvē. Lama pielieto tādas metodes, kas attīsta viņa skolnieku potenciālu, palīdzot viņiem izlauzties un pārvarēt uzvedību, kas balstās uz dažādiem ikdienišķiem stereotipiem. Lamas uzdevums ir sekmēt to, ka viņa skolnieki kļūst patstāvīgi, līdzcietīgi un stipri. Augstākajā līmenī, Lama ļauj skolniekiem ieiet sava prāta bezbailīguma „spoguļu kabinetā”. Kad skolnieki atklāj, ka viņiem piemīt tāda pati prāta daba, tad vairs nav nekā vairāk, ko meklēt.

buddhism.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv