www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un Ceļinieki„Vai melnā maģija ir iedarbīga?”5.11.2004
Nebijām gaidījuši tik lielu atsaucību pēc publicētā materiāla” Cienījamie burvji, šamaņi un simpātiskās raganiņas!”, tādēļ lūdzām viedokli par “melnās maģijas un māņticības tēmu” savu skatījumu izteikt tradicionālo okulto un filozofisko skolu pārstāvjiem un praktizējošiem dziedniekiem. Šoreiz publicējam Rozes un Krusta Ordeņa (AMORC) Lielmeistara Serža Tusēna viedokli.

Rozes un Krusta Ordeņa (AMORC) Lielmeistara Serža Tusēna viedoklis:

Pirms aplūkot šo jautājumu no rozenkreiceru filozofijas viedokļa, sākumā jājautā – „vai vispār eksistē melnā maģija?” Ar nožēlu jāatbild apstiprinoši. Jūs zināt, tāpat kā es, ka ir cilvēki, kuri ķeras pie tādām praksēm kā „buršana”, „lāsti”, „ļaunā acs” utt. Ar mērķi darīt cilvēkam ļaunu, uzsūtīt slimību vai nāvi, izraisīt nelaimes gadījumus, iznīdēt ganāmpulku utt. Tāda prakse visvairāk izplatīta Āfrikā un pastāv arī citur pasaulē, jo visur ir ļaudis, kas vēlas ieriebt citiem ar tā saucamām okultām vai maģiskām darbībām. Lai ko par to nedomātu, visi šie ļaunprātīgie cilvēki atrodas zemā garīgās attīstības stadijā un nekādā veidā nav spējīgi veikt to, uz ko pretendē. Kas attiecas uz mani, es pret šiem cilvēkiem izjūtu zināmu līdzjūtību, jo zinu, ka viņu ļaunprātība agrāk vai vēlāk novedīs viņus pie karmiskiem pārbaudījumiem, samērīgiem ļaunumam, kuru vēlējās nodarīt citiem, jo katrs pļauj to, ko sēj, lai tas būtu labums vai ļaunums. Un tad viņi paši izbaudīs visu, ko gatavojuši citiem.

Augstāk teiktais tuvina mani pie sākumjautājuma: „vai melnā maģija ir iedarboties spējīga?” Šajā sakarā rozenkreiceru mācība vienmēr apstiprinājusi, ka burvjiem, „magiem” un pārējiem piemīt tikai tā vara, ko cilvēki tiem piedēvē. Var piebilst, ka viņu prakse pēc savas negatīvās dabas atrodas otrajā kosmiskajā līmenī, ko citās tradīcijās sauc par „zemo astrāli” (pirmais līmenis atbilst fiziskajai matērijai). Turpretī jebkurš rozenkreicers un vispār jebkurš cilvēks, iedvesmots augsti garīgiem meklējumiem, atrodas ne zemāk kā ceturtajā līmenī. Tādēļ jebkurš mēģinājums nodarīt ļaunu tādam cilvēkam ar maģijas palīdzību ir bezspēcīgs. Tēlaini izsakoties, pret viņu virzītās negatīvās domas „iet zem viņa”, - zem viņa līmeņa un nevar uz viņu iedarboties. Absolūtā mums nav iemesla baidīties no cilvēkiem, kas vēloties nodarīt mums ļaunu, izmanto tam savu domu iespējas, psihi vai pat dvēseli, pat ja pieļauj, ka tas būtu iespējams.

Es saku „absolūtā”, jo, patiešām, ir faktors, kas var cilvēku padarīt ļaunprātīgām manipulācijām pakļāvīgu. Šis faktors ir bailes. Patiesībā, ja mēs ticam burvju prakses iedarbībai, tad ar to mēs uzturam sevī vairāk vai mazāk apzinātu piesardzību, kas ir ne tikai negatīva pašiedvesma, bet arī pazemina mūsu būtnes vibrācijas un pazemina mūs līdz „zemajam astrālim”. Un tad mēs sevi mentāli indējam un padarām pieejamus citu negatīvajai domai un mēģinājumiem mums ieriebt un nodarīt ļaunu. Tātad, labākais līdzeklis aizsardzībai no burvjiem, „magiem” un vispār no jebkura pret mums ļaunprātīga cilvēka ir ne tikai nebaidīties no tiem, bet, tieši otrādi – uzskatīt viņus par vājiem radījumiem, kam no visām spējām visspilgtāk izpaužas melība, apgalvojot, ka viņiem piemīt kaut kāda varenība. Vēl vairāk, iesaku jums sūtīt šiem ļaudīm savas pozitīvās domas, jo šāda rīcība neitralizēs viņu ļaunprātību un atstās tos vienatnē ar vēlmi darīt ļaunu un vienatnē ar savu karmu.


www.amorc.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv