www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Drosma, Drosmis, Elīna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiVatikāna slepenais arhīvs internetā19.01.2006

Vatikāna slepenā arhīva materiāli tagad ir pieejami arī internetā. Svētā Krēsla interneta mājaslapā www.vatican.va ir jāizvēlas kategorija „Focus”.

Tajā var iepazīties ar pāvesta un Svētā Krēsla dokumentiem, publikācijām, vēsturiskiem materiāliem, kā arī ir iespējams apskatīt freskas un mozaikas, kas rotā Vatikāna bibliotēku, arhīvu un muzeju. Interesenti var apskatīt arī vairākus unikālus dokumentus: pāvesta Klemensa VI parakstīto grēku piedošanas bullu templiešu garīgi militārā ordeņa vadītājiem (1308), Mikelandželo Buonarroti vēstuli Česenas bīskapam (1550), tiesas procesa aktus pret Galileo Galilei (1616-1633) un daudzi citi.

Šodien Vatikāna slepenajā arhīvā ir 630 arhīva fondi. Ja tos saliktu vienā rindā, tad sasniegtu 85 kilometru garumu. Tie ir 800 gadu ilgas Baznīcas vēstures liecinieki. Vissenākais arhīva materiāls ir no VIII gadsimta beigām. Piebildīsim, ka sistemātiski un nepārtraukti materiāli tika vākti no 1198. gada. Pēc pāvesta Leona XIII ieteikuma 1881. gadā Vatikāna slepenais arhīvs tika atvērts pētniekiem. Tādā veida tas kļuva par vienu no svarīgākajiem vēstures pētniecības centriem pasaulē.

katedrale.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv