www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiSidhi02.02.2006

Parasti mēs domājam, ka meditācija notiek tā: mēs aizveram acis, „iegrimstam” sevī, kas galu galā aizved mūs pie pašrealizācijas. Tas ir viens no iespējamiem ceļiem, meditācija var notikt arī ar atvērtām acīm. Skatoties plašāk, visa dzīve ir meditācija. Dzīve – tā ir atmiņu skola.

Ja jūs savienojaties ar augstāko ES, tad viņa norādījumi vedīs jūs pie jēgpilnas meditācijas un pašrealizācijas. Tas ir ideālais ceļš. Ja tomēr jūs nesavienojaties ar savu augstāko Es, tad jūs varat izmantot tradicionālās meditāciju tehniku formas, tādas kā krija-joga, vipasana-meditācija, Tibetas vai daosu meditācijas utt.

Kad kāds mācās meditāciju, neatkarīgi no metodes viņam rodas īpašs apziņas stāvoklis. Tas ir neizbēgami, jo sasaistās iekšējās un ārējās pasaules attiecības. Cilvēks sāk izprast, ka viss ir gaisma, un iestājas brīnumu laiks. Sāk izpausties sidhi. 

Sidhi ir indusu termins, kas nozīmē „spēks”, jeb precīzāk – psihiskais spēks. Daudzi indusu skolotāji aplūko sidhi kā apziņas aspektu, caur kuru mums jāiet, bet viņi uzskata to par bīstamu. Kāpēc? Tāpēc, ka šajā apziņas apgabalā ļoti viegli ir „noiet” no garīgā ceļa, ja līdz tam laikam, kad jūs to sasniedzat, vēl neesat pārvarējuši savu Ego. Tas var tik ļoti tikt pārņemts ar sidhi izbaudīšanu un izdzīvošanu, ka aizmirsīs par to, ka tieši pie Dieva ir jāatgriežas; cilvēks var pat padomāt, ka viņš pats (ego) arī ir Dievs. Tomēr nevar nenovērtēt vai izvairīties no sidhi. Nepieciešam pārvaldīt šo apziņas stāvokli. 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv