www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiTaiczicjuaņ27.04.2006

Taiczicjuaņ mūsdienās ir kļuvis par visas pasaules fenomenu. Senatnē šo mākslu praktizēja nomaļos Ķīnas ciematos, un bieži vien paša ciema iedzīvotāji nezināja, kas īsti notiek aiz augstajiem skolas vārtiem. Tikai no mutes mutē skanēja leģendas un nostāsti par taiczicjuaņ adeptu varoņdarbiem un sevišķajām spējām.

Šodien jūs varat redzēt tūkstošiem cilvēku Pekinas, Honkongas u.c. lielu pilsētu ielās, kas izpilda lēnas kustības. Taiczicjuaņ plaši pielieto medicīnā, ārstējot pat vēzi un citas slimības, kuras Rietumu "civilizācija" uzskata par nedziedināmām.

Netrūkst cilvēku, kas cenšas iegalvot, ka taiczicjuaņ ir efektīga metode cīņai pret slimībām, pie tam pilnīgi noliedzot taiczicjuaņ cīņas aspektu. Tai pat laikā jau pats termins "tai czi cjuaņ" burtiski nozīmē - Lielās Robežas Dūre. Jāpiezīmē, ka vārda "cjuaņ" /ķīn. - dūre/ esamība tieši norāda uz tuvcīņas metodi.

Atzīstot tikai vienu pusi, bet otru noliedzot, taiczicjuaņ būtība tiek izkropļota. Ja dziesmai atņemsim vārdus vai melodiju, tad tā vairs nebūs dziesma. Šādi noliedzēji bieži vien uzsāk skolnieku apmācību, jau pašos pirmssākumos iepotējot tiem nepareizus priekšstatus par to, ko viņi īsti apgūst. Rezultāts - aklais rāda ceļu aklajam.

Gribētos, lai lasītājs apjaustu vēl citu lietu - taiczicjuaņ nav ne labāks, ne sliktāks par citiem tuvcīņas veidiem. Tas ir tikai vēl viens ceļš sevis izzināšanā. Mūsdienās nav retums, ka daudzi tuvcīņas speciālisti saka, ka viņu cīņas stils ir pats efektīgākais un tml. "Nav sliktu vai labu skolu, - ir slikti vai labi skolotāji"!

taichi.times.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv