www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiKā notiek pārdzimšana?04.09.2006
Lai to saprastu, ir svarīgi zināt, ka prātu nerada nepastāvīgās smadzenes, kuras tikai to transformē. Prāta informācijas plūsma tiek saliedēta ar „sevis” ilūziju un pārvietojas no vienas nosacītas eksistences uz nākamo, pa ceļam savācot iespaidus, kas nosaka nākamo dzīvi.

Izplatījumam līdzīgā prāta daba nevar ne nomirt, ne piedzimt. Pārdzimst šī pastāvīgi mainīgā plūsma, kas ir līdzīga upei. Atsevišķas patības eksistence – šis ir būtiskākais maldīgais priekšstats, kura iespaids turpinās arī pēc nāves un noved pie nākamās nosacītās pārdzimšanas.

Mūsu ķermenis un prāts jūt pastāvīgi mainīgu juteklisko un zemapziņas iespaidu virkni, kurā iepriekšējo impulsu nomaina nākošais, tādējādi nav iespējams atrast neko nemainīgu ķermenī, sajūtās vai domās. Miršanas brīdī minētā informācijas plūsma tiek atdalīta no ķermeņa jutekliskajiem iespaidiem. Pēc tam nobriest ļoti spēcīgas tendences, kas saista mūs ar jaunu ķermeni – vai nu fizisku vai arī mentālu.
 

Kāpēc budisti strādā ar prātu?

Tāpēc, ka prāts uztver visu, taču, līdz Atbrīvošanās sasniegšanai, tas ir ļoti subjektīvs. Ir iespējams iegūt spēju patiesi palīdzēt citām būtnēm un izjust pārlaicīgu laimi. Cilvēki paši, ar savu rīcību, izlemj, caur kādām brillēm – ar rozā vai melnām, viņi skatīsies uz pasauli. Tas izskaidro to, ka konkrēta gadījuma aculiecinieki atstāsta notikumus katrs no sava skatupunkta. Cilvēki, kas praktizē budismu, iegūst spēju brīvi iespaidot savu garastāvokli, līdzīgi kā lielas kaklasaišu kolekcijas īpašnieks, kurš no rīta var izlemt, kādu kaklasaiti izvēlēties, lai iedvesmotu citus.

Rezultātā kļūst skaidrs tas, ka fakts, ka prāts var apzināties, ir svarīgāks par to, ko tieši tas apzinās. Mēs saprotam, ka attēli spogulī ir mazāk svarīgi, nekā tā mirdzums kā tāds.

buddhism.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv