www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sarmīte, Tabita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiLekciju cikls - Tradīcija un tradīcijas 15.12.2006

“Tā nebūs akadēmiska lekcija. Tas būs tikai skatījums, ka katras reliģijas pamatā iespējams ir kaut kas senāks par reliģiju pašu.” 25.novembris un lekcija Philosophia Perennis (Mūžīgā Filosofija) kā domāšanas un meklējumu ceļš.

“Man tā tēma ir par Tradīciju. Par Tradīciju ar lielo burtu gan, bet Tradīcijā ar lielo burtu vienmēr klāt ir tradīcijas ar mazo burtu. Mēs dzīvojam visi Latvijā, mums ir kaut kādas latviešu tradīcijas, viņas daļēji ir saglabājušās, daļēji nav, vairāk nav nekā ir, bet tajā, kas ir saglabājies ir ļoti daudz skaistuma, ļoti daudz tīra garīguma, ļoti daudz tīrības kā tādas.”


Dzintars bija aicinājis sev palīgā trīs jaukas meitenes - Ilzi, Rasu un Annu, lai visi ļautos latviešu garīgo tautasdziesmu rāmajai melodijai un sirsnīgajam dziedājumam. Vai katra šāda muzikālā pauze beidzās ar neslēptu gandarījumu: arī šī ir viena no tām dziesmām, kurās elpo Mūžīgā Tradīcija, saprotama ļoti vienkāršā veidā.


Mūžīgā Filosofija… Mūžīgā Reliģija… Mūžīgā Gudrība… Tradīcija.. Filosofijas virziens. Kā ietērps idejām, jo īstenībā idejas ir ļoti ļoti senas - idejas ir bijušas vienmēr, visās kultūrās, visās lielajās reliģijās, visās tradīcijās.

e-misterija.lv

Dzintara Viļņa Korna otrā lekcija Undīnē notiks šosestdien, 16.decembrī 18.00 un tās tēma ir Latviešu folklora un meditācija (jeb psihosomatiskās prakses latviešu folklorā). Ilze, Rasa un Anna viņam palīdzēs arī šoreiz.

Trešā lekcija paredzēta 20.janvārī, 18.00, tēma:
Latvijas kultakmeņu un klinšu zīmējumu zīmes, to veidi, izplatība (un mazliet par kulta vietu morfoloģiju).

Sestdien, 30. decembrī 18.00
fiziķa un filosofa Daiņa Ozoliņa lekcija
Mīts un simbols - ceļš ik katra cilvēka garīgajā attīstībā un apziņas paplašināšanā.

Ieejas maksa vaska svece un Undīnes bezalkohola noteikumu ievērošana.
Undine.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv