www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiRozenkreiceru kodekss (AMORC)14.12.2004
 Salutem Punctis Trianguli!

1) No rīta, pirms celties, pateicies savas sirds Dievam par jauno dienu, kas dota Tev uz Zemes, un palūdz Viņam iedvesmu visam atlikušajam laikam. Pēc tam nostājies pret Austrumiem un septiņas reizes dziļi ieelpo un izelpo, domājot par dzīvības spēku, kas mostas tevī. Veicis to, izdzer glāzi auksta ūdens un ķeries pie saviem ikdienas darbiem.

2) Neskatoties uz dzīves pārbaudījumiem vienmēr attiecies pret to kā visdārgāko Kosmosa dāvanu, tādēļ, ka dzīve ir cilvēka garīgās evolūcijas pamats un tas laimes avots, uz ko tiecas cilvēks.

3) Ja iespējams, izveido savā mājā vietu, paredzētu lūgšanām, meditācijai un darbam ar Ordeņa mācību. Lai tā kļūst par tavu svētnīcu, par tavu svētvietu, kas nošķirta no ikdienas.

4) Pirms katras ēdienreizes pateicies Dievam par to, ka tev ir ēdiens un padomā par visiem tiem, kas nevar remdināt izsalkumu. Ja esi viens, vai ordeņa biedru pulkā, paturi rokas ar plaukstām uz leju virs ēdiena un domās vai balsī pasaki sekojošu simbolisku uzrunu: „Lai attīrās šis ēdiens un piepildās ar vibrācijām, kas nāk no manām rokām, lai tas atbilstu manas miesas un mana gara vajadzībām! Un lai visi izsalkušie pievienojas šai maltītei un garīgi dalās ar to. Lai notiek tā!”

5) Zini, katra cilvēka mērķis – pilnveidot sevi un kļūt labākam; nemainīgi censties modināt un izpaust sevī dvēseles labdarību. Tā tu evolucionēsi un kalposi cilvēcei.

6) Katru dienu atvēli sev laiku pabūt vienatnē, vēlams savā sanktumā, un sūti mīlestības, harmonijas un veselības novēlējumu visiem cilvēkiem, īpaši tiem cieš miesā vai garā. Lūdz Dievu palīdzēt tiem un pasargāt no likteņa triecieniem.

7) Izturies tā, lai visi, kas dzīvo tev apkārt, redzētu tevī piemēru un vēlētos līdzināties tev. Lai tava tikumiskā uzvedība, sirdsapziņas vadīta, būtu tīra, un lai vienmēr tu pirmkārt rūpētos par pareizu domāšanu, pareizu runāšanu un pareizu darīšanu.

8) Esi pacietīgs un ļauj cilvēkam būt savādākam. Nekad nenosodi un nekritizē citus, jo tu nevari lasīt svešās domās un sirdīs. Attiecies pret citiem labvēlīgi, nevis skarbi un centies saskatīt katrā cilvēkā tikai labāko.

9) Esi dāsns pret apdalītajiem un par tevi mazāk laimīgajiem. Katru dienu izdari vismaz vienu labu darbu citam cilvēkam. Lai kādu labumu tu būtu izdarījis, nelielies, bet pateicies Dievam, kas ļāvis tev paveikt ko labu citiem.

10) Esi mērens uzvedībā, izvairies no galējībām it visā un jebkuros apstākļos seko zelta vidusceļam.

11) Ja tev ir kaut kāda vara, nelepojies ar to un neapreibsti no tās spēka. Neizmanto to, lai piespiestu citus darīt to, ko viņš uzskata par nosodāmu, netaisnīgu, nelikumīgu vai netikumīgu. Valdīšanā esi pieticīgs, bet izmanto to kopīgam labumam.

12) Proti, klausīties citus un pats runā saprātīgi. Ja tev jākritizē, dari to konstruktīvi. Ja tev vaicā par tēmu, kuru tu nepārzini, esi pieticīgs un atzīsti savu nezināšanu. Neļauj sev melot, tenkot un aprunāt. Kad dzirdi ļaunprātīgus vārdus par citu cilvēku, neatbalsti to pakalpīgi vai aiz laipnības.

13) Cieni savas zemes likumus, centies būt labs pilsonis. Vienmēr atceries, ka atslēga uz cilvēces progresu ir cilvēku apziņas evolūcija.

14) Esi humānists, pieņem visu cilvēci par savu ģimeni. Neskatoties uz atšķirībām starp rasēm, kultūrām un uzskatiem, visi cilvēki ir brāļi un māsas. Tādēļ viņi ir pelnījuši vienādu attieksmi un cieņu.

15) Attiecies pret dabu kā pret visbrīnišķīgāko svētnīcu un Dievišķās Pilnības izpausmi. Cieni visas dzīvības formas un atceries, ka dzīvnieki ir ne tikai dzīvi, bet arī apveltīti ar apziņu un jūtām.

16) Esi brīvs savās domās un paliec tāds. Domā pats nevis seko citu viedoklim. Tāpat ļauj citiem brīvi spriest, neuzspied savas pārliecības un atceries, ka arī viņi var mainīties.

17) Cieni visas reliģijas un filozofijas, ja vien tās neapdraud cilvēka cieņu. Neatbalsti un neuzturi nekādas fanātisma un ortodoksālisma formas. Sludinot savu ticību sargies kļūt par dogmatiķi vai sektantu.

18) Pildi savus dotos solījumus un saistības. Kad dod savu vārdu, lai viņš tev būtu tava goda svēta garantija. Dodot zvērestu atceries par Rozi un Krustu – tavu ētisko ideālu, atceries, ka jebkuri tavi meli nes karmiskas sekas. Ir iespējams apmānīt sev līdzīgos, bet neviens nevar izvairīties no Dieva Tiesas.

19) Ja līdzekļi tev atļauj, un, ja tu to vēlies, tu vari sniegt Ordenim palīdzību, lai atbalstītu to un saglabātu tā darbību nākošajām paaudzēm.

20) Ordeņa mērķis – veicināt cilvēku apziņas paaugstināšanu un nodot tiem gadsimtiem senas zināšanas. Proti, un esi gatavs vēstīt par tā ideāliem un filosofiju tiem, kas meklē Zināšanas, bet nekad necenties kādu pārliecināt.

21) Nekad nesaki, ka Ordeņa biedri ir gudrie un vienīgie Patiesības zinātāji. Tiem, kas vaicā, vari atbildēt, ka esi filosofs vai Gudrības meklētājs. Nekad nepretendē uz to, ka esi Rozes un Krusta stāvoklī, bet esi rozenkreicers, kas ir ceļā uz pilnību.

22) Vakarā pirms miega pārskati aizgājušo dienu, paskaties vai tā ir bijusi radoša vai nē. Ar Dvēseli un sirdsapziņu pārbaudi, ko esi domājis, runājis un darījis dienas laikā. Izdari no tā secinājumus, kas noderēs tavā garīgajā evolūcijā un pieņem pareizos lēmumus. Izdarījis to, virzi savas pozitīvās domas visiem cilvēkiem un pirms aizmiedz, uztici savu dvēseli Dievam.

Lai notiek tā!


www.amorc.lv
http://www.amorc.org/ 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv