www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Sarmīte, Tabita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiLekcijas14.02.2007

Sestdien, 24.februārī Rīgā, Akadēmijas laukumā 1 (ZA), 2.stāva zālē ārsta-reanimatologa Pētera Kļavas lekcija "Ezoterija kā zinātne Rietumu izpratnē".
Lekcija notiek Antroposofiskās Garīgās Izglītības Centra  mācību
programmas ietvaros.

"Visu vajag atmest, likt uz Tēva pleciem, principā tas ir - atteikties no sevis. Kristus teica: katrs lai paliek tai vietā, kur Tēvs viņu ir nolicis, tas nozīmē - šeit un tagad. Tā ir svētlaime. Katrs ir pats tāds, kāds viņš ir. Kļūdu nav Visumā. Tas ir kā gatava filma, kas projecējas uz ekrāna. Šai sakarā Imants Ziedonis man pavaicāja: „Tu ko, Pēter, gribi teikt, ka Dievs pats nodzeras, Dievs pats noslepkavojas un izvarojas un pats sajūk prātā?” Bet šis jau ir augstākā līmeņa jautājums - kāpēc Viņš pats sev liek tam noticēt? Un visi skolotāji uz šo jautājumu izvairās atbildēt tieši…Vienkārši tā tas notiek, un tas ir sapņojums.

Viņš Pats sapņo sapni, ko Pats pārdzīvo, bet mēs nedrīkstam sapņu tēlu pārdzīvot ar savu personību. Tas, ka Viņš sapņo, tā ir viņa prioritāte. Un citos līmeņos Viņš sapņo pavisam ko citu. Tāpēc šajās smalkajās meditācijās mēs redzam citus sapņu līmeņus. Un tad, kad vairs nav tas, kas redz un ko redz, kad tukšums vairs pats sevi neapzinās, tad nāk šī atbrīve. Ir pirmatnējā Patība, kas ir virs prāta, kas ir tēvs un māte prātam. Prāts izpaužas kā gaisma, kā enerģija, kas rada visu, kas ir. Principā meditējot uz to, ka katrs brīdis ir prāts, kurš projecē sevi laikā un telpā, un notikumu kā enerģijas kustību - tas rada šo realitātes sajūtu, ka viss notiek tā, kā tas īstenībā ir. Īstenībā tas viss tā arī ir, bet īstenībā tas ir Enerģijas sapņojums. Viss ir enerģija, bet enerģija tā sakārtojas, ka rada šo dzīves ilūziju. Meditācijas uzdevums ir tuvināt prātu šim mieram, lai sākas apcere par to, kas meditē, uz ko meditē, kad ej vēl dziļāk iekšā, izzūd arī meditējošais.

Vislabākais brīdis ir tad, kad mūsu nav, kad esam tā aizņemti darbā, ka nav bijis laika apzināties, ka mēs esam. Nav šī sevis kā kaut kā atsevišķa apzināšanās, ir process, šī enerģija slīd bez tevis - tā ir dzīve. Tikko mēs atšķiram, ka esam mēs un ir dzīve, tad ir grūtības, bet tad, kad mēs ļaujamies, tad viss ir kārtībā.

Nemirstīgie skolotāji pašās dzīves beigās to izjūt, viņi caur apzināšanos, saprašanu katru brīdi sevi pārdzīvo kā tukšumu, un tāpēc viņi beigās noārdās līdz tukšumam, jo viņi - šis enerģijas kvants, atpazīst pats savu dabu un pats noārdās sevī. Viņi pierāda to, ka katrs brīdis ir tukšums, un katrs brīdis ir tukšums formā - cilvēks ir tukšums enerģijas izskatā, bet enerģija ir tukšums. Par to zinātne runā, tas ir pierādīts. Ja mēs sevi uztveram tā, tad var būt tikai viens notiekošais, par ko runā Kristus un Buda, tad šī Dieva valstības sēkliņa realizē sevi līdz pilnīgam potenciālam - Dieva valstība ir mūsos! Meditācijas uzdevums ir ļaut pilnībā atvērties Dieva valstībai mūsos, ko Kristus saka: kas ir redzējis mani, ir redzējis Tēvu - tas ir Viens un tas Pats.

Mēs katru dienu redzam Dievu, bet domāja, ka tas ir cilvēks, un tas ir mūsu grēks. Ka mēs neatzīstam katru brīdi kā Dievu, tā ir meditācija, tā ir dzīve, un tā ir ikdiena."

P.Kļava 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv