www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiBez skolotāja8.03.2007

Grāmatā „Klusuma spēks”(„The Power Of Silence”) pats dons Huans skaidro, ka jebkurš cilvēks var iet pa zināšanu ceļu un „atgriezties pie gara” pats (VIII-195), veicot tikai parastu darbību secību, kuru pamatā ir enerģijas saglabāšana, lai panāktu apziņas savākšanas punkta1 pārvietošanos. Viņš norāda uz iespēju veikt šādu darbu bez jel kāda skolotāja pamācībām. Vārdu pa vārdam atkārtoju viņa teikto: „Grūtības veikt šīs vienkāršās darbības... slēpjas apstāklī, ka gandrīz neviens nav noskaņots piekrist tam, ka vajadzīgs pavisam nedaudz, lai tās īstenotu. Mēs parasti gaidām paskaidrojumus, pamācības, pavadoņus, skolotājus, un kad mums saka, ka nekas no tā nav vajadzīgs, mēs tam neticam. Mēs kļūstam nervozi, zaudējam ticību, un beigu beigās dusmojamies un viļamies. Reāla palīdzība, kas tiešām mums vajadzīga, slēpjas nevis metodēs, bet gan pareizās norādēs. Šamaņi saka, ka mums nav vajadzīgas kāda pārliecības, ka pasaule ir bezgalīgi sarežģītāka nekā mūsu nevaldāmākās fantāzijas. Tad kāpēc mēs esam tik atkarīgi? Kāpēc tik ļoti vēlamies atrast sev ceļvedi, kaut gan varam visu paveikt paši? ” (VIII-195).

Tā paša iemesla dēļ, kad runājam par Zināšanām, rodas skolnieku un skolotāju pārpilnība. Skolnieki nepastāv. Skolotāji nepastāv. Tas, kas pastāv, ir tikai cilvēki, kuri nomirs, lai gan kāds to apzinās, un kāds ne. Zināšanas, kas reāli izsakāmas tikai dzīves un nāves formā ir tālāk nenododamas un iegūstamas tikai personīgi piedzīvojot. Grāmatas, skolas, skolotāji un grupas ir atbalsts, kas var palīdzēt, ja cilvēks ir noskaņots darboties ar konkrētu rīcību neizsmeļamo zināšanu jomā.

Pārlieku vienkārša (tādēļ populāra) ir senā ideja par skolotāju un „guru”, kam ir zināšanas un spēks, pateicoties kura laipnībai mēs varam iegūt „atklāsmi”. „Augstsirdīgais skolotājs” pieskaras mums ar pirkstu un „apgaismo” mūs, pamodinot mūsu iekšējo „šakti”. Kā likums, tās ir ilūzijas, kas rietumos kalpo cilvēku mākslīgi radīto vajadzību apmierināšanai, cilvēkiem, kas ir pārāk vāji, lai pat kaut kādā mērā sajustu iespēju patstāvīgi iziet no sava bēdīgā stāvokļa. Vienmēr atrodas kāds, kam mūs ir jāglābj, kam mūs ir jāved. Bērnībā tie bija vecāki, vēlāk – sieva vai vīrs, sensejs vai „mīļotais guru”.

Tā vienā vai otrā veidā ir pašiznīcināšanās: esmu vājš, nevaru vienatnē, man vajag vadību. Un protams, tāpēc pastāv milzums „skolotāju”, „guru”, „skolu”, „ezotērisko sektu” un citu tirgoņu, kas cenšas gūt labumu, pārvēršot peļņā šo tik daudz cilvēkus pārņēmušo vēlmi pakļauties.

Kareivis ir kareivis tādēļ, ka vienmēr atrodas cīņā. Viņš neskrien meklēt savu mammiņu, lai tā pateiktu, ko darīt un ko nedarīt. Viņš uzņemas atbildību uz sevi, kā uz savas dzīves vadītāju, un pats īsteno savu ceļu, un tic savu soļu spēkam un savai rīcībai. Jo, kā teica dons Huans „...kareivis ir nevainojams, ja uzticas savam personīgajam spēkam neatkarīgi no tā, vai tas ir mazs vai ļoti liels... ” (III-235).

Ja kāds kļūst atbildīgs, tad grāmatas, skolas vai skolotāji var kļūt par noderīgu atbalstu, kurā gūt savai rīcībai vērtīgus ieteikumus. Un tikai pamatojoties uz savu rīcību viņš var uzzināt, vai šie ieteikumi ir derīgi vai nav.

Jums nav jātic šiem vārdiem. Mēs esam pārāk pārsātināti, lieki uzticīgi, līdz pat nāvei tā arī neuzzinot, ka mūsu dzīve kalpoja tām cīņām, kas nebija mūsu. Mums rīcība vajadzīga vairāk, nekā ticība. Nav svarīgi kam es varu ticēt. Svarīgi ir tas, ka es varu darīt, dzīvot, radīt.

Viktors Sančess, "K.Kastaņedas darbu praktiskais pielietojums" 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv