www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiPavasara programma buddhisma meditācijas centrā GANDEN24.03.2007

Geše Taši Cering atkal Latvijā 

Šī gada 11. – 14. aprīlī buddhisma meditācijas centrs GANDEN aicina apmeklēt tibetiešu lāmas A. god. Geše Taši Cering lekcijas un meditācijas. 

„PRĀTS UN TUKŠUMS”

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 19.00-21.00
Ceturtdien, 12. aprīlī plkst. 19.00-21.00
Piektdien, 13. aprīlī plkst. 19.00-21.00
Sestdien, 14. aprīlī plkst. 10.00-12.00 un 13.30-16.00

Mācības notiks angliski ar tulkojumu latviešu valodā. Laipni lūgti visi interesenti!
Ieeja par ziedojumiem. Ieteicamais ziedojums, lai segtu Deše Taši ceļa un dzīvošanas izdevumus, 3 Ls par nodarbību, skolēniem, studentiem – 2 Ls.

Skolotājs Uldis Balodis atkal mācīs „Ganden” centrā

„Ganden” centrs priecājas sagaidīt skolotāju Uldi Balodi kā centra skolotāju. Ar spēcīgām pudžām (rituāliem) un Gaismas svētkiem 18. aprīlī  iesāksies jaunās mācības.

Ievadkurss „BUDDHISMA PAMATI” otrdienās un ceturtdienās plkst. 19.00

24. un 26. aprīlis - Četras cēlās patiesības
1. un 3. maijs - Prāts un cilvēka potenciāls
8. maijs - Pakāpeniskais ceļš uz apgaismību
10. maijs - Nāve un atdzimšana
15. un 17. maijs - Karma
22. maijs - Patvērums
24. maijs - Samsāra un nirvāna
29. un 31. maijs – Bodhičitta

Ievadkursa beigās no 15. – 17. jūnijam notiks intensīvs mācību un meditāciju kurss (retrīts).

attēlā - Uldis Balodis kopā ar vienu no saviem lāmām, Cien. Kirti Tsenšab Rinpoče, Sanktpēterburgā, 2003.g.

Kurss „TRĪS CEĻA PRINCIPI” (Atsacīšanās, bodhičitta, galīgās realitātes izpratne) trešdienās plkst. 19.00 no 25. aprīļa

Ieeja par ziedojumiem. Ieteicamais ziedojums 3 Ls par nodarbību, skolēniem, studentiem – 2 Ls.

Pieteikšanās un plašāka informācija pieejama pie organizatoriem pa telefonu 29490141 (Aija Skrastiņa) un 29453324 (Sandra Dzilna).

Papildinformācija:

Īsi par buddhismu

Gan rietumos, gan austrumos cilvēka prāts instinktīvi tiecas pēc laimes. Šis mērķis ir sasniedzams, iepazīstot sevi un savu prātu. Atšķirībā no citām lielajām pasaules reliģijām, buddhisms nekoncentrējas uz kādu pārdabisku būtni, bet vairāk uzsver pieredzes un gudrības nozīmi. Buddhisma mācība savā būtībā ir mazāk reliģija, bet vairāk filozofijas, zinātnes un praktiskas psiholoģijas apkopojums, kas ļauj cilvēkiem saprast sevi, savas dzīves notikumus un to, kā tikt ar tiem galā, kā ieskatīties problēmās un kā tās atrisināt.

Buddhisma meditācijas centrs GANDEN

GANDEN ir starptautiskas organizācijas FPMT (Mahajānas tradīciju saglabāšanas apvienība) centrs Latvijā. GANDEN centra Skolotājs un dibinātājs ir Lāmas Thubten Zopa Rinopche un Lāmas Ješe māceklis Uldis Balodis.

Skolotājs Uldis Balodis ir mācījies buddhismu vairāk kā 30 gadus - Austrālijā, Nepālā un Indijā, un pavadījis vairākus gadus meditējot un veicot attīrīšanās un sagatavošanās prakses. Viņa galvenie Skolotāji ir Lāma Zopa Rinpoče un Viņa Svētība Dalailāma. Pēc sava Skolotāja Lāmas Zopas Rinpoče norādījuma 2000. gadā ieradies Latvijā, sācis mācīt buddhismu interesentiem šeit un izveidojis buddhisma meditācijas centru «Ganden». 2001. gadā Uldis vadīja komiteju, kura sagaidīja Viņa Svētību Dalailāmu Latvijā.

Savas pastāvēšanas laikā GANDEN centrs ir bijuši vairāki skolotāji — Geše Dzāmjang Khentse (2000., 2001.g.), Cien. mūķenes Robina (2002.g.) un Keija (2003.g.) un Dalailāmas skolotājs A. god. Kirti Tsenšab Rinpoče (2004.g.). Centra biedri apmeklē augsta līmeņa buddhisma skolotāju vadītus seminārus un citus pasākumus visā pasaulē, tostarp FPMT ietvaros.

Geše Taši Cering

Geše Taši Cering ir dzimis Tibetā 1958. gadā, taču gadu vēlāk viņa vecāki ir spiesti emigrēt uz Indiju. 13 gadu vecumā viņš iestājas Dienvidindijas Sera klostera universitātē, kur pēc 16 gadiem iegūst augstāko novērtējumu - Lharampa Geše grādu (tas ir līdzvērtīgs doktora grādam Rietumu augstskolās). Vēl gadu mācījies Augstākajā Tantriskajā koledžā (Gyuto) Geše Taši atgriežas Seras klostera universitātē kā skolotājs. Vēlāk FPMT (Foundation for the Preservation of Mahayana Tradition) garīgais vadītājs Lāma Zopa Rinpoče viņu aicināja mācīt FPMT centros. Geše Taši piekrita  un mācīja Kopan klosterī Nepālā un Gandi koledžā Indijā. 1992. gadā Geše Taši pārceļas uz Eiropu – vispirms uz Nalandas klosteri Francijā, pēc tam uz Jamyang centru Londonā, kur viņš dzīvo un māca jau 12 gadus.

Geše Taši pārstāv Tibetas buddhisma Gelug tradīciju un ir FPMT (Mahājanas tradīciju saglabāšanas apvienība) skolotājs. Viņš māca angliski, un ir pazīstams ar savu vienkāršo, sirsnīgo un humora pilno buddhisma mācību pasniegšanas veidu, kas sarežģītos tematus padara saprotamus ikvienam. Viņš ir biežs viesis arī citos buddhisma centros Lielbritānijā un citur pasaulē, kā arī ir buddhisma pamatu tālmācības kursa “Foundation of Buddhist Thought” autors un skolotājs.

FPMT jeb Mahājanas tradīciju saglabāšanas apvienība

Mahājanas tradīciju saglabāšanas apvienība jeb FPMT (Foundation for the Preservation of Mahayana Tradition) ir starptautiska organizācija, ko veido vairāk nekā 130 centru un citi projekti dažādās pasaules valstīs. Organizācijas galvenais mērķis ir iepazīstināt visus interesentus ar Lāma Thubten Ješe un Lāma Thubten Zopa Rinpoče mācībām, lai saglabātu un nodotu tālāk nākamajām paaudzēm mahājanas buddhisma mācības. FPMT organizācijas dibinātājs ir Lāma Ješe, un tā balstās uz Lāma Tsong Khapa dibināto Tibetas buddhisma Gelug tradīciju.

Ikvienai dzīvai būtnei ir dota iespēja atbrīvoties no ciešanām un attīstīt neierobežotu mīlestību un līdzjūtību pret citiem. Lai palīdzētu attīstīt cilvēkos šo iespēju, FPMT ietvaros darbojas gan atsevišķi cilvēki, gan meditāciju grupas, gan klosteri, skolas un izdevniecības visā pasaulē. FPMT cenšas sekot Viņa Svētības Dalailāmas paraugam- izplatīt labestību un gudrību visā pasaulē, kalpojot sabiedrībai dažādos veidos.

Plašāka informācija par FPMT ir pieejama organizācijas mājas lapā www.fpmt.org.
Miera iela 11-1; http://www.ganden.tk/ ; ganden@latnet.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv