www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Drosma, Drosmis, Elīna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiLekcija - „KRISTĪGĀS MEDITĀCIJAS TRADĪCIJA PAGĀTNĒ UN ŠODIEN”04.04.2007

Sestdien, 7.aprīlī plkst. 18:00 Pasaku mājā "Undīne"


„KRISTĪGĀS MEDITĀCIJAS TRADĪCIJA PAGĀTNĒ UN ŠODIEN”


Tā būs saruna par kristīgās meditācijas vēsturi sākot no Austrumu Baznīcas Tēvu isihasma (iekšējā klusuma) tradīcijām un agro Viduslaiku lūgšanu formulu meditācijām caur Viduslaiku Kristus ciešanu apceres un „sekošanas Kristum” Rietumu Baznīcas tradīcijās līdz mūsdienu Klusuma, Iekšējās Gaismas un Iekšējā Vārda meditācijām un apcerēm un Džona Meina un Lourensa Frīmana Kristīgās meditācijas biedrībai. Lekcijas otrajā daļā īpaši pievērsīsimies teorētiskajiem un praktiskajiem Iekšējās Gaismas tradīciju aspektiem, kā arī parunāsim arī par dažāda līmeņa teorētiskajiem strīdiem, kas risinās kristīgās izcelsmes meditācijas tradīciju kontekstā.

Iekšējā vārda sekotāji Jānis un Marianna savukārt pastāstīs par savu praktisko pieredzi, par iespaidiem Ērgļa ligzdas komūnā Vācijā, kā arī par Iekšējā vārda tradīcijas pieeju garīgajai dzīvei.


Attēlā - senākā saglabājusies Kristus Visuvaldītāja ikona (Sinaja – uzskata, ka saglabājusies, nomaļā vietā pārdzīvodama abus pretikonu cīņu periodus no 3.gadsimta). 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv