www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Dzirkstīte, Anta, Antonija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiAizsargāsim baltijas jūru, kamēr nav par vēlu !06.09.2007

BALTIJAS JŪRA ir mūsu kopīpašums. No Baltijas jūras ekoloģiskā stāvokļa ir atkarīga mūsu ikdienas dzīves kvalitāte un mūsu valstu ekonomiskā labklājība.

Nesen tika prezentēts jauns liels projekts, kas ir iecerēts īstenot peļņas gūšanas uz vides aizsardzības rēķina nolūkā. Ziemeļu gāzes vada, kura realizēšanā ir iesaistītas gigantiskas Krievijas un Vācijas kompānijas, būvdarbi notiks veicot Baltijas jūras dibena spridzināšanas un rakšanas darbus visā 1200 km Baltijas jūras garumā no Ziemeļiem līdz Dienvidiem. Šī projekta sekas videi izraisa lielas raizes mums, jaunatnei, kura vēlas dzīvot pie tīras un drošas Baltijas jūras.

Baltijas jūras piesārņošana ir īpaši bīstama. Baltijas jūras dibenā atrodas pilnīgas nāves zonas – kur piesārņojumu koncentrācija ir tik liela, ka tur neizdzīvo nekādas dzīvās būtnes. To atzīst eksperti, kuri jau vairākus gadus pēta Baltijas dzīles un šai jūrai ir piešķīruši īpaši pret piesārņojumiem jūtīgas jūras statusu. Viņi uzsver, ka simtiem tūkstošiem tonnu ķīmisko ieroču atrodas visā Baltijas jūras areālā. Pat Vācijas un Krievijas eksperti ir atzinuši, ka ķīmiskos ieročus nav iespējams izcelt tos “nepamodinot”. Baltijas jūra, neatbildīgas cilvēka darbības rezultātā, ir kļuvusi par lielu ķīmiskā ieroča kapsētu.

Gāzes vada būvdarbi, bez šaubām, pamodinās guļošu pūķi. Ķīmiskie ieroči – iprīts, tabūns, fosgēns, ir domāti veselības kaitējumu nodarīšanai cilvēkiem un dzīvības iznīcināšanai, tāpat arī visas citas vielas- svins, fosfors, dzīvsudrabs, kadmijs, kas atrodas jūras dibenā, tiks izkustinātas pēc gāzes vada darbu uzsākšanas. Ir grūti noteikt šīs darbības kaitīguma mērogu attiecībā uz Baltijas jūras ekoloģiju, jūras un piekrastes faunu un floru, kā arī cilvēkiem, kurus šī dažāda veida piesārņojumi noteikti sasniegs kaut arī caur uztura ķēdi.

Vēlamies izteikt savu viedokli par bezatbildīgu un šajā gadījumā pat kaitīgu enerģētikas kompāniju un politiķu rīcību, kā arī prasīt reālu atbildību un atbildes uz to, kāda reāli būs PROJEKTA IEDARBĪBA attiecībā uz Baltijas jūru, Baltijas jūras valstīm un visiem 85 miljoniem cilvēku, kuri dzīvo Baltijas jūras baseinā. Vēlamies būt pārliecināti par to, ka dzintara vietā jūras piekrastē mums nebūs jālasa iprīta un fosfora gabaliņi, nebūs jāredz mirstoša fauna un vasarā varēsim Baltijas jūrā iebrist bez uztraukšanās par savu un savu bērnu veselību.

VēršamieS pie visiem labās gribas cilvēkiem nebūt vienaldzīgiem, un ar savu balsi izteikt norūpētību par Baltijas jūras ekosistēmu.

Parakstījušos personu saraksti tiks iesniegti Eiropas Savienības institūcijām – Eiropas Parlamentam, Eiropas Komisijai un Eiropas Savienības priekšsēdētājvalstij kopā ar nevalstisko organizāciju vēršanos un lūgumu organizēt gāzes vada būvdarbu iedarbības uz vidi neatkarīgu pētījumu.

 


 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv