www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiRožkrustiešu dziedniecības darbs.22.02.2005

"Psiche", 1935.gada janvāris.

Mārtiņš Templars

Rožkrustiešu dziedniecības darbs.

(Rays from the Rose Cross)

Cauri gadu simteņiem rožkrustiešu ordenis ir izpildījis Kristus uzaicinājumu - dziedināt slimos, un savās dziedināšanas metodēs ir apvienojis visu citu dziedināšanas sistēmu labās īpašības. Slimība parādās prāta un jūtu ķermenī, kā arī fiziskā ķermenī. Bet lai piemērotos modernām vajadzībām Rožkrustiešu brāļi izstrādājuši dziedniecības sistēmu, kurā apvienotas tagadnes dažādo skolu labās metodes. Liels laiks ir pagājis, lai paceltu dziedniecību no eksperimentēšanas stadijas līdz drošai zināšanai.

Okultā zinātne atzīst, ka cilvēks ir salikta būtne; bez fiziskā ķermeņa, kas saredzams ar vienkāršām acīm, cilvēkam vēl ir dzīvības, iegribu un prāta ķermeņi. Visam, kas parādās materiālā jeb fiziskā veidā ir savs cēlonis iekšējās jeb neredzamās pasaulēs (abstraktas domas sfērā). No turienes cēlonis iedarbojas uz iegribu ķermeni, izveido attiecīgu metodi dzīvības ķermenī, un tas vēlāk attīstās fiziskā veidā. Tāpēc slimību ārstēšana jāuzsāk neredzamā plānā, kur domas un iegribas ir visu slimību cēlonis.

Rožkrustiešu dziedniecības sistēma māca, ka tīras, uzbūvējošas domas, kopā ar tīrām un pacilājošām iegribām un sajūtām, ir nepieciešamas priekšnoteikums labai veselībai.

Kur izpaužas slimība un nesaskaņa kā nepareizas un nesaprātīgas rīcības rezultāts, tur akūtā stāvokļa dziedināšana panākama caur dzīvības ķermeni, jo traucējumus ir izsaucis neveselīgais un sablīvēto ētera atomu stāvoklis. Šāds sablīvējums kavē dzīvības spēku plūdumu cauri atbilstošiem fiziskiem atomiem fiziskā ķermenī. Še jāsaka, ka fiziskais un dzīvības ķermeņi viens otram ir pilnīgi līdzīgi, atoms līdzīgs atomam. Dzīvības ķermeņa atomi ir kanāli, caur kuriem plūst dzīvības spēks. Pirmā kārtā ir nepieciešama dzīvības ķermeņa normālā stāvokļa atjaunošana un, kad sablīvējums un indes ir novērsti, spēks un enerģija atkal plūst cauri slimajai daļai. Šo darbu dara neredzamie palīgi.

Cilvēks arvien tūliņ jūt neredzamo palīgu klātbūtni tiklīdz dziedināšanas darbs uzsākts. Kad cilvēks ir pietiekoši jūtīgs, tas var sajust šos palīgus strādājam ap dzīvības ķermeni ar savām neredzamajām rokām. Ļoti bieži neredzamie palīgi dziedina slimnieku, kad tas guļ aizmidzis.

* * *

Skat.: http://www.rosicrucian.com/healing.htm

http://www.rosen-kreuzer.de/ - (Heilungswerk)

 

* * *

Rožkrustiešu uzvedības kodekss - Rose+Cross online

http://www.rosecrossonline.org/coderosecrossofconduct.htm

Pirmsākumi un situācija šobrīd -

http://www.rosecrossonline.org/history.htm

* * *

Būtiskākā atšķirība starp Maksa Heindeļa rožkrustiešu un ortodoksālās baznīcas mācību -

http://www.rosicrucianfellowship.org/differ.htm

* * *

  

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv