www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiTu esi par vai pret, ka Tevi iznīcina? Par vai pret ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) ražošanu un izplatīšanu Latvijā11.12.2008

Vairāki Latvijā labi zināmi cilvēki aicina mūsu valsts iedzīvotājus, balsojot internetā, izteikt viedokli attiecībā uz ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) audzēšanu un izplatīšanu Latvijā. Aicinājumu parakstījuši Raimonds Vējonis, Māris Olte, Lelde Stumbre, Artūrs Irbe, Vita Jaunzeme, Ingmārs Līdaka un Agris Daņiļēvičs, Viktors Ščerbatihs, Sniedze Sproģe, Uģis Prauliņš, Dr.art Rafi Haradžanjans.

Kā zināms, Patlaban Eiropā notiek plašas diskusijas par dažādiem ĢMO aspektiem. To uztur ĢMO ražot ieinteresētās industrijas lobijs un sabiedrības spiediens, kas pēc pēdējiem Eirobarometra pētījuma rezultātiem ir dominējoši negatīvs aptuveni 58 % Eiropas iedzīvotāju ir nobažījušies par atļauju izmantot ĢMO Eiropas Savienībā, bet tikai 21 % to atbalsta.

Latvijas Vides ministrija līdz šim ir strikti iebildusi pret atļauju audzēt ĢMO Eiropas Savienībā, it īpaši Latvijā. Šādas nostājas pamatā ir vairāki apsvērumi: pirmkārt, pagaidām nav pietiekami skaidru un nepārprotamu pierādījumu tam, ka ĢM augu lietošana pārtikā ir nekaitīga veselībai. Līdz šim veiktie pētījumi neatspoguļo ietekmi uz vidi, cilvēka organismu un veselību ilgtermiņā. Otrkārt, ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšana mazinās bioloģisko kultūraugu audzētāju konkurētspēju. Turklāt zinātniski ir atzīts, ka, audzējot ĢM kultūras, šo augu piejaukums blakusesošajās teritorijās ir tehniski neizbēgams. Ņemot vērā nelielo Latvijas teritoriju un nelielos attālumus starp saimniecībām, tiktu apdraudētas gan saimniecības, kas ĢM kultūraugus neaudzē, gan Latvijas daba kopumā, teikts aicinājumā.

Iedzīvotāji nobalsot par vai pret ĢMO Latvijā var Vides ministrijas mājas lapā, kā arī mūsu informatīvo atbalstītāju http://www.diena.lv/, http://www.draugiem.lv/ un http://www.studentnet.lv/ mājas lapās.

Par ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) saucam dzīvnieku, augu vai mikroorganismu, kurā ar gēnu inženierijas palīdzību, tiek ievietots jauns, tostarp sveša organisma gēns ar nolūku uzlabot attiecīgā organisma izturību un uzturvērtību. Šādā veidā tiek radīts organisms, kāds dabiskā vidē nav sastopams.

www.tautasforums.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv