www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Dzirkstīte, Anta, Antonija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiBezsvara stāvokļa baudīšana pirmajā meditācijas mašīnā Latvijā15.01.2011

Rīgā durvis vērusi pirmā FLOATING UNIVERSE meditācijas istaba Baltijā. Tā piedāvā ikvienam baudīt bezsvara stāvokli un iepazīt efektīvāko mūsdienās zināmo dziļas meditācijas metodi – floutingu.

Kas ir floutēšana?

Cilvēki dažādās kultūrās gadu simteņiem ir attīstījuši jogas un meditācijas prasmes, lai šķērsotu fizisko un mentālo fenomenu robežas, lai tādējādi pieredzētu apziņas pamatstāvokli, kurā nekas nenotiek. Tās ir visai sarežģītas metodes, kas prasa zināmu piepūli un gribasspēku. Bieži paiet pat vairāki gadi, pirms cilvēks spēj atslēgt prātu un baudīt iekšējo un ārējo klusumu.

Modernajā laikmetā cilvēkam nav laika un vēlēšanās gaidīt tik ilgi, un šo iekšējo mieru un skaidrību var gūt, praktizējot floutēšanu (no angļu float: pludiņš; peldēt [pa virsu]; turēties virs ūdens). Floutēšana neprasa nekādu piepūli, turklāt pamanāmi samazina laiku, kas jāvelta “praktizējot” fizisko un mentālo pāreju no viena stāvokļa otrā. Nekas nav jāmācās, nekas nav jādara. Ļaujoties plūdumam floutēšanas laikā, ķermenis pilnībā atpūšas, prāts atbrīvojas, un apziņai ir iespējas atgriezties tās pamatstāvoklī. Floutēšana ir visātrākā un dziļākā mūsdienās zināmā relaksācijas un meditēšanas metode. 30% sasniedz dziļi meditatīvu stāvokli jau pirmajos seansos. Ceturtajā seansā to sasniedz jau gandrīz 90% aptaujāto, kaut arī nekad agrāk nav praktizējuši jogu, meditāciju vai kādas citas prātu un ķermeni relaksējošas metodes. Saucot lietas īstajos vārdos – floutinga istaba – tā ir meditācijas mašīna, kas darbojas paātrināti un neatkarīgi no tā, vai cilvēks agrāk ir vai nav prakstizējis meditāciju. Vajadzīga vien vēlēšanās nonākt attiecīgajā stāvoklī.

Kā floutēšana darbojas? Tā notiek īpaši aprīkotā floutinga istabā, gaismas un skaņas necaurlaidīgā telpā, kurā cilvēks horizontāli atlaižas un turas virs ūdens - sālsūdenī, kura temperatūra ir identiska ādas temperatūrai 30 cm seklā baseinā, kur ūdens ir piesātināts ar Epsomas sāli, kas ir 5 reizes blīvāks un tīkamāks par jūras ūdeni. Guļot tajā, ķermenis var pilnībā atslābt un atpūsties, jo pašam nekas „nav jādara”– ūdens stingri tur visu ķermeni. Ķermenis, ūdens un gaiss ir vienā temperatūrā, tādēļ vienā mirklī jūs vairs nevarat noteikt robežas, kur viens beidzas un otrs sākas. Sajūta ir tāda, it kā dreifētu izplatījumā. Smadzenes atbrīvojas, jo tām vairs nevajag neko interpretēt, tās nenodarbojas ar gaismas, skaņas, temperatūras un navigācijas spēju un sajūtu izvērtēšanu, ļaujot nonākt citādi neaizsniedzamos savu iespēju apgabalos. Iegrimstot ūdenī, cilvēks atbrīvojas fiziski un garīgi - pēc kā atveseļošanās procesi notiek daudz straujāk, jaunas zināšanas tiek apgūtas daudz straujāk un ar mazāku piepūli, problēmu risinājumi atnāk paši, un katra jūsu šūna burtiski peld beta endorfīnos, ķermeņa dabiskajos hormonos, kas rūpējas par labu noskaņojumu un mazina sāpes. Dažs salīdzina iespaidus par pirmo floutēšanu ar atgriešanos mātes klēpī vai ceļojumu izplatījumā – skaidrs, ka šie vārdi piemeklēti, lai spētu kaut nedaudz raksturot radušos brīvības sajūtu. Jūsu muskuļiem vairs nav jāpārvar nemitīgā gravitācija, kas ir visvairāk vainojama pie tā, ka cilvēkiem nolietojas kauli, locītavas un ķermenis kā tāds. Pabūt antigravitācijas (bezsvara stāvoklī) – tas vien ir tā vērts, lai regulāri, vismaz divas reizes mēnesī apmeklētu floutinga salonu.

  

 

Neraidot par to nekādus impulsus, mūsu smadzeņu loģiskā puslode pieņem lēmumu, ka pienācis laiks atpūsties, un tās aktivitātes samazinās proporcionāli kreatīvajai puslodei. Tādējādi paplašinās jūsu radošās spējas, ermenis spēj ļauties laimes hormonu (endorfīnu) spēkam, kas uztur tajā enerģiju un dzīvesprieku. Pēc neilga laika jūs sasniedzat Theta-viļņus – stāvokli, uz ko tiecas ikviens, kurš meditē – tā ir uzturēšanās stāvoklī starp miegu un nomodu. Ilgstoši atrasties šādā stāvoklī spēj dzenbudistu mūki, kas apmēram 15 gadus pavadījuši klosterī. Lai kāds ir jūsu mērķis – atpūta, miers, veselība, radošas un jaunas idejas – šādi jūs to noteikti sasniegsiet. Floutējot regulāri, jūs iegūsiet arvien vairāk un vairāk, jo prāts un ķermenis ar katru floutēšanas seansu iemācīsies atslēgties un atpūsties aizvien dziļāk un pilnīgāk.

Plašāka informācija: http://www.floutings.lv/,
Brīvības iela 199C, mob. 29232447 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv